Uygulama Ram Killer Programları Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ram Killer Programları Hakkında
Bilindik farklı uygulama sonlandırıcıları denedim, ancak hiçbiri iş görmüyor. Hatta biri açık olduğu sürece 5 saniyede bir otomatik temizleme yapıyor göstermesine rağmen, boş ram değerinde bir değişim olmuyor. Telefonda kurulu bir uygulama ile, kapanmasını istediğim uygulamaları devredışı bırakabilirim. Ancak facebook, viber vb uygulamalar sürekli açık kalmalı ki gelen mesajları göreyim. İstediğim şey şu: Bir oyun oynamaya başladığım zaman 3-5 dakika sonra şişen ram yüzünden telefon kilitleniyor. İşte bunu önlemek anlamında, oyun oynayacağım zaman aktif hale getireceğim bir oto task killer uygulaması arıyorum. Ben oyundayken, otomatik ve anlık olarak, arkaplanda kendiliğinden açılan (benim önceden seçtiğim) uygulamaları otomatik oalrak sonlandırsın. Böylece ramdeki boş alan da anlık olarak hep düşükte kalsın.

Bunu layığı ile yapabildiğini düşündüğünüz program hangisidir? Swap vb bazı yöntemler denedim ama iş görmedi. En son Directory uygulamasından umutluydum ama o da pek etkin değil sanırım.

Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

Kontrol

Kontrol

Üye
Greenify uygulamasini yukleyip deneyin. Sectiginiz uygulamalar siz acmayana kadar pasif kaliyor.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Greenify uygulamasini yukleyip deneyin. Sectiginiz uygulamalar siz acmayana kadar pasif kaliyor.

Android 2.3.6'ya uyumlu değil galiba. Playstore'de 3.1 ve üzeri için olduğu belirtilmiş.

Kontrol

Kontrol

Üye
2.3.x ile uyumlu degil malesef

fk555897

fk555897

Üye
Advanced Task Killer'ı dene.

• Beğen
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

beehzat

Üye
FMR memory cleaner var onu dene bir kere

AHKE

AHKE

Üye
seeder die bi pro var incele bi

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
FMR memory cleaner var onu dene bir kere

Telefonu kilitledi. Sildim.

seeder die bi pro var incele bi

İki ayrı seeder var. Biri seeder, diğeri ayrı bir seeder pro. Kurdum ama ne işe yaradıklarını anlamadım. Ne işe yarıyor bu program? Bi 15-20 dakika boyunca da ram değeri düşük gibiydi ama sonra birini arayayım dedim, telefon fena halde kilitlendi. Ancak seeder'leri kaldırınca düzeldi.

Son düzenleme:
AHKE

AHKE

Üye
Telefonu kilitledi. Sildim.

İki ayrı seeder var. Biri seeder, diğeri ayrı bir seeder pro. Kurdum ama ne işe yaradıklarını anlamadım. Ne işe yarıyor bu program? Bi 15-20 dakika boyunca da ram değeri düşük gibiydi ama sonra birini arayayım dedim, telefon fena halde kilitlendi. Ancak seeder'leri kaldırınca düzeldi.
oyunlardaki lagları azaltıyor

• Beğen
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Pek anlayamadım hayrı oldu mu, olmadı mı diye. Bir süre daha deneyeceğim. Teşekkürler.

Kontrol

Kontrol

Üye
Bu tarz uygulamalari kullanmasan daha iyi olur. Cunku arkaplanda surekli acik oldugu icin ekstradan ram sisiyor :) Orjinal gorev yoneticisi yeterli cok kasmadikca da kullanma

-Emre

-Emre

Üye
bir kere hiç bir Program sana yardım edemez. Çünkü Android ram yönetimini bilmiyorsun. (üst konuyu bak) neyse, bütün ram killer programları kaldır gereksiz arka planda çalışan uygulamaları da. Android telefonlar ram doldu diye donmaz çünkü Androidde ram dolması imkansızdır. LMK denilen sistem buna izin vermez. Rami kendi haline bırak cihaz 2 kat hizlanacak.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bu tarz uygulamalari kullanmasan daha iyi olur. Cunku arkaplanda surekli acik oldugu icin ekstradan ram sisiyor :) Orjinal gorev yoneticisi yeterli cok kasmadikca da kullanma

O dediğin öyle olsaydı zaten burada böyle bir arayışa girişmezdim. Yine de teşekkürler.

bir kere hiç bir Program sana yardım edemez. Çünkü Android ram yönetimini bilmiyorsun. (üst konuyu bak) neyse, bütün ram killer programları kaldır gereksiz arka planda çalışan uygulamaları da. Android telefonlar ram doldu diye donmaz çünkü Androidde ram dolması imkansızdır. LMK denilen sistem buna izin vermez. Rami kendi haline bırak cihaz 2 kat hizlanacak.

Küstahlık etmek istemem ama cihazın hızı senin söylediğin yöntemlerle 2 kat artmıyor. Kaldı ki arkaplanda çalışan uygulamaları kaldırsam zaten sorunum kalmıyor. Ancak bu cihaz sadece oyun için alınmadı. Haliyle arkaplanda çalışacak uygulamaları ben sadece oyundayken kapalı tutacak bir uygulama arıyorum. Ram yönetimiyle ilgili de bir derdim yok. Benim derdimin ne olduğunu üstte yazdım zaten. Benim hakkımda peşin hükümler versen de (ki yanılıyorsun), teşekkürler fikrin için.

-Emre

-Emre

Üye
cihaz?

Üst Alt