PinPhone 3gs 32(4)gb Opera Mini-Facebook-Google Maps sorun

Sponsorlu Bağlantılar

cemi33

Üye
    Konu Sahibi
PinPhone 3gs 32(4)gb Opera Mini-Facebook-Google Maps sorun
Merhaba arkadaşlar,

Pinphone belirttiğim modele sahibim. Herşey iyi hoş. Wap/MMS gibi tüm ayarlamaları sorunsuz yaptım fakat menülerdeki Google Maps, Facebook, Opera-Mini ye girmiyor tıkladığım zaman "Açamıyor" diyor.

Çözümü varmı? Yada sorun neden kaynaklanıyor?

Şimdiden teşekkürler.

actombo

Üye
bendeki telefon da aynı olabilir, Pinphone 3GS...
ben wifi bağlandığımda ancak girebildim. gprs ile olmadı... sebebini bilemiyorum...

cemi33

Üye
    Konu Sahibi
Şu bildiğimiz menülerdeki kısayollardan bahsediyorum. Bende "Açamaz" diyor.

actombo

Üye
eğer o an usb'den bilgisayara bağlı isen açmıyor .. ama onun dışında açılmıyorsa ...
ki benim anladığım, sorun internete bağlanma değil... tıkladığın simgenin hata vermesi ve görevini yapmaması...
o zaman java klasörünü yenilemen gerekebilir. telefona usb ile bağlanıp java klasörünün üzerine telefonun yazılım sürümüne uygun java dosyalarını yeniden yapıştırmaktan bahsediyorum ...

cemi33

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkür ederim sorunun çözümü çok mantıklı geldi fakat bu java dosyalarını nerden bulabilirim

FK5896

FK5896

Üye
bendede bu sorun vardı nedeni ise yanlışıkla hafıza kartına format attım ve menüdeki operamini facebook googlemaps gibi programları çalıştırtırmayı denediğimde açılamaz diye bir hata veriyordu yani sende hafıza kartındaki bilgileri yanlışıkla silmiş olabilirsin.. bence format attır ve 2.3 versiyonunu tafsiye ederim.. çok güzelmiş duyduma göre :) şimdilik idareten bu siteden programları indirebilirsin :) site :

cemi33

Üye
    Konu Sahibi
aynen bende hafıza kartına format attım o yüzden olmuş olabilir
ama şöyle ben telefonu şehirdışından istidim yani eğer bir sahtekarlık varsa telefonu gönderirsem geri gelmeyebilir zaten 2.3 sürümü yüklü ama hafıza kartından silinmiş olma ihtimali çok yüksek hafıza kartına yinew okutma ihtimalim varmı? varsa nasıl şimdiden teşekkürler.

--------------- Ekleme ---------------

tamam hallettim teşekkürler.

FK5896

FK5896

Üye
en son çare herhangibi bir güvenilir telefoncuya gidip format attırmak. yardımcı olduysam ne mutlu bana :-)

vita

vita

Üye
ya bendede trident t1000 var tüm ayarları denememe rağmen olmadı bende hafıza kartına format at yazan yeri tıklamıştım ve tüm kayıtlı öğelerim silinmişti ama hafıza kartım benim eski telefonumdan çıkartıp takmıştım telefonun içinde gelmedi yani bu yüzden hiçbir program yüklü değildi sadece kendi resim ve video dosyalarım vardı
ayrıca hafıza kartı nın içinde java klösörü hala kayıtlı duruyor o zaten silinmiyo hiçbi şekilde yinede buyüzden olabilirmi

son olarak nasıl format atmam gerek illa telefoncuyamı gitmeliyim kendim halledemezmiyim

actombo

Üye
daha ne format atacaksın .. zaten gidene el sallamışsın :)
sorun java uygulama çalıştıramama ise. java klasörünün üstüne (eğer varsa ...)
dosyasını indir bir yere aç ve telefonu usb ile (mass storage-yığın bellek) bağlayarak üstüne kopyala.. sorunun çözülmesi lazım..

maviturna

Üye
Aynı Java sorunu bende de vardı
internete wifi ile bağlan sonra java yı çalıştır sorun kalmayacak büyük bir ihtimalle

Üst Alt