Orjinal Cihaz Yazılım Güncellemesi( Symbian Belle yükleme)

Sponsorlu Bağlantılar

Uchiha Sasukee

Uchiha Sasukee

Üye
    Konu Sahibi
Orjinal Cihaz Yazılım Güncellemesi( Symbian Belle yükleme)
Değerli Maxicep'in S^3 kısmıyla ilgilenen üye arkadaşlarım.Burada telefonunuz ile ilgili sorunları çözmek de istiyorum.Burada s^3 için cfw hazırlama fln...hepsini anlatacağım zamın geldikçe...Öncelikle şu cihaz yazılım güncellemesinden bahsetmek istiyorum.
CİHAZ GÜNCELLEME(NOKIA SUITE İLE)(EN VERİMLİ GÜNCELLEME)(S^3 ve Anna için)
1-Cihazınızı bilgisyara bağlayın.
2-Nokia Suite'i açarak Yazılım Güncellemeleri'ne tıklayın.
3-Eğer cihaz Symbian Belle'den eski bir sürümse Nokia Belle ekranı gelir.Yükle'ye tıklayın.Ardından lisans anlaşmasını kabul edin.
4-Cihaz yazılımı indirilir ve cihaz yedeklendikten sonra kuruluma başlanır.
5-Telefonunuz beyaz bir ekran ile açılır(Burada bootloader gönderilip CMT yazma işlemi yapılıyor)
6-Telefon kapanır ve Local Mode ile açılır(Herhalde ilk kullanımdan önce birkaç test yapıyor ve cihaz hafızasını siliyor)
7-Telefon kapanır ve Normal olarak açılır.Artık Belle'ye sahipsiniz.Şimdi nokia suite gerekli uygulama güncellemelerine geçer.

Şimdi problemlere geçelim...

1-Cihazınız güncelleme sırasında kapandı ve açılmıyor mu?
ÇÖZÜM:Telefona Jaf veya Phoenix ile yeniden yazılım atın.Navifirmden gerekli dosyalar indirildikten sonra Jaf veya Phoenix ile telefonu flashlayın.Bununla ilgili pek çok anlatım sitede mevcut.Nokia'nın işe yaramaz servislerine gerek yok :D

2-Önceden Nokia Belle yüklü cihazınız Belle FP1 güncellemesini yapacaklar için;
1-Cihazınızda kararlılık artışı sağlanır ve performans artar.Çünkü işlemcisinin hızı 1.3Ghz'ye yükseltilir.
2-Microsoft Office Apps tarzında güncellemeleri kurmayın.İşe yaramazlar.

3-Cihazınızın USB soketi çıktı mı?
Nokia Servis'e vermeyin.Anakart değişimi yaparlar ve belki bu SWAP MB olabilir.Imei kaydıyla uğraşırsınız ve telefonun fiyatı kadar para verirsiniz.
ÇÖZÜM:Buna gerek yoktur.Eğer yollar koptuysa 40-80TL arası eğer yollar kopmadıysa 20TL'ye güvendiğiniz bir telefon servisine verin.Garanti gidebilir.

4-Core'i düzenlediniz ve cihaz açılmıyor ise;
ÇÖZÜM:Core demek çekirdek demek ve bu da gerekli dosyalar ve kernel demek.Siz CORE'i düzenleyemezsiniz.Çünkü Core kilitlidir ve değişimi algılayıp cihazı çökertir.Nokia Cooker adındaki program tamam core(ROFS1)kilidini kaldırsa bile inanmayın.Ben denedim cihaz açılmıyor ve bu çok doğal.Ancak düzgün yazılım yüklerseniz tekrar açılma şansı var
ALTERNATİF YOL:Çok basit.Port kullanabilirsiniz.

SİZ de farklı sorunlar yazın.Çözümü gelsin.
Bilmeyenler içindir..................

• Beğen
Tepkiler: infazcı-konan

behzat

behzat

Üye
tesekürler elleriniz dert görmesin

berkay1435

Üye
peki eski sürümü yüklememiz için ne yapalım.

berimen63

berimen63

Üye
ben orjinal belle refresh yüklicem anlatan yer varmı nokia suite hariç orda güzel olmuyor yardım et lütfen

Starboys.ibo

Starboys.ibo

Üye
usta bu kilitleri neyle kıracagz ve hangi modlar hangı flash dosyasının ıcıne atmamız lazım ??

GÖK TÜRK

Üye
kardesim ben nokia 603 tel.imi saymbian yazılım güncellemesi yaptım belle fp2 oldu telefonumu 2013 yılbasında aldım ilk günki yazıımını nasıl geri yüklerim lütfen yardım edermisinnnnnn

Üst Alt