Ölen köpeği için helva dağıttı!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ölen köpeği için helva dağıttı!

Kastamonu Taşköprü'de Cemal Çalışkan ölen köpeğini evinin bahçesine gömdükten sonra ''Koray'' isimli Fino cinsi köpeği için helva yapıp, dostlarına ikram etti.

AA muhabirine açıklama yapan Cemal Çalışkan, özellikle köpeklere karşı bir düşkünlüğünün olduğunu, üç yıl önce Fino cinsi bir köpek aldığını, köpeğini hiçbir zaman çocuklarından ayırmadığını nereye giderse götürdüğünü ve köpeğinin de kendisine çok sadık olduğunu söyledi.
Kış aylarını eşiyle birlikte İstanbul'da çocuklarının yanında geçirdiğini belirten Çalışkan, şunları kaydetti:
''İki yıl önce yılında İstanbul'dan memleketimiz olan Taşköprü'ye otobüsle gelirken, köpeğim Koray'ı bir kutu içinde otobüsün bagajına koydum. Gerede yakınlarında otobüs mola vermek için durduğunda Koray'a baktım ve havasızlıktan dolayı öldüğünü gördüm. Eşim ve ben bu olaya çok üzüldük ve ağladık. Kendimizi suçlu hissettik. Köpeğimizin ölmesi nedeniyle Koray'ın cesedini Gerede'de bırakmak zorunda kaldık.
Taşköprü'ye geldikten iki gün sonra köpeğim Koray'ı rüyamda gördüm. Bu olaydan sonra evimin bahçesinde bir yer belirleyip köpeğimi buraya gömmeye karar verdim. Otobüse bindim ve Gerede'ye giderek köpeğimin cesedini alıp Taşköprü'ye getirdim. Köpeğimi evimin bahçesinde daha önce belirlediğim yere gömdüm. Koray benim için çok özel bir köpekti. Benim en yakın dostumdu. Köpeğime olan saygım nedeniyle kendisini gömdükten sonra helva kardım ve eşime dostuma dağıttım. Bu sayede birazda olsa Koray'a olan vefa borcumu ödediğime inanıyorum.''
Dört çocuk babası olan Çalışkan, Koray'ı çocuklarının da çok sevdiğini ve köpeğini Gerede'den getirip evinin bahçesine gömmesine de destek verdiklerini ifade etti.
Çalışkan şimdi ise Koray'ın üzüntüsünü ''Tombik' isimli köpeğiyle gidermeye çalışıyor

işin ilginç yanı adamın adıyla soyadı dedemle aynı :ehe:allalla:

Speedy

Speedy

Üye
Amcayla Korayı aynı karede çekince benzerlik var gb ama göz yanılsaması herhalde :ehe

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
galiba öyle :ehe

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
hayvan sevgisi dunyadakı en iyi duygularından bir bence beslediginiz hayvanın ölumu insan içim gercekten zordur sezen aksu köpegi oldugunde sahnede dakikalarca gözyaşlarına boğulmuştu

Da®kness

Da®kness

Üye
Gerçekten evden biri ölmüş gibi oluyor. insana çok zor geliyor.

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
evet dedem de benim kedimi alıp cami avlusuna sepetle beraber bırakmıştı.. o kediyi ben bebekliğinden beri beslemiştim :agla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...