NVIDIA GeForce GT 635M Ekran Kartı / Performansı / Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
NVIDIA GeForce GT 635M Ekran Kartı / Performansı / Özellikleri
NVIDIA GeForce GT 635M laptoplar için üretilen orta sınıf hızlı grafik kartı. GF108 veya GF116 çekirdeği üzerine kurulu kartın farklı varyasyonları bulunmakta:

144 çekirdek 709MHz, 128Bit GDDR5, MSI GX780

144 çekirdek 590MHz, 192Bit DDR3, Dell XPS 17, Alienware M14x

144 çekirdek 590MHz, 128Bit DDR3, Schenker XMG A501 / A701 (Clevo W150HRM / W170HN)

96 çekirdek 753MHz, 128Bit GDDR5, Lenovo Y570p / Y560p

Performans

GeForce GT 635M'in performansı kullanılan kart versiyonuna göre değişmekte. Genel olarak modern oyunlar orta ile yüksek detaylarda oynanabilirken, sadece Metro 2033 veya Battlefield 3 gibi performans gerektiren oyunlar düşük detaylarda oynanabiliyor.

Özellikler

GF104/106/108 çekirdeklerinin iyi özelliklerinden biri de HDMI üzerinden HD ses çıkışını desteklemesi. Radeon HD 5730 gibi GT 635 de Dolby True HD ve DTS-HD ses akımını kalite kaybı olmadan HiFi alıcıya aktarabilmekte.

GT 635M video işleme için PureVideo HD teknolojisini kullanıyor. Desteklenen formatlar arasında: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 Part 2 (MPEG-4 ASP - DivX veya Xvid gibi), VC-1/WMV9, ve H.264

Dahası grafik kartı eş zamanlı olarak iki 1080p aktarımı işleyebilmekte.

CUDA, OpenCL, ve DirectCompute 2.1 desteği sayesinde GeForce GTX 670M genel hesaplamalar için de kullanılabilmekte. Örnek olarak akım işlemcileri herhangi modern işlemciden daha hızlı bir şekilde videoları işleyebilmekte. Ek olarak fizik hesaplamaları da eğer PhysX destekleniyırsa grafik kartı tarafından yapılabilmekte.

3D Vision sayesinde laptop 3D destekli ekran veya harici monitörlere 3D içerik iletebilmekte.

Genel olarak yüksek kalan güç tüketiminden ötürü kart 14inç ve üzeri laptoplarda kullanılmakta. Güç tasarrufu için dahili ve harici kart arasında otomatik geçişe olanak sunan Optimus teknolojisi desteklenmekte, ancak üreticinin dahil etmesi gerekli.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
yanlısı düzeltmek istiyorum bu kartla bf3ü yüksek-orta karışımı grafiklerde akıcı şekilde oynadım. Detayları düşürmeye gerek yok.

Siycey

Siycey

Üye
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
orasını hatırlamıyorum ama hiç kötü değildi gayet canlıydı.

Üst Alt