Note2 Smart Dock ekrana sığmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Note2 Smart Dock ekrana sığmıyor
Arkadaşlar Note2 kullanıyorum ve smart dock ürününü bugün satın aldım. Ancak uygulamalara girdiğimde(menüye) ekran saçmalıyor. 5x5 olmasına rağmen ve youtubeda falan izlediğim videolarda kulanılan ekran döndürme programlarını kullanmama rağmen onlarda ekran yan yatınca 6x4 olurken bende 5x5 olmaya devam ediyor ve bu durumda en alttaki uygulamalar ekrana sığmadığından dolayı onları göremiyorum. Buna bir çare arıyorum. Belki bir ayarı vardır bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

Not: telefon rootsuz. Rootlamayıda düşünmüyorum.

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Up?

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar altı üstü ana ekranı çevirecek bir program lazım ya yok mu bilen? Menüdeki iconlar 5x5 bunun 6x4 olması gerekiyor hepsi bu. Yok mu bunun bir yolu?

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Bu benim telefonum. 6x4 olması gerekirken 5x5 oluyor ve en alttaki ikonları göremiyorum

Ama burada herşey yolunda. Adam sorunsuzca kullanıyor.

dolorex68

dolorex68

Üye
Başka bir Launcher ile denesen örn: Nova Launcher (şimdilik aklıma sadece bu geldi)

barikatdiss

barikatdiss

Üye
5x5-6x5 gibi diğer alternatif launcher ları indirip kurmalısın birisi uyacak tır fakat root şart bunun için

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Alttaki resimde dikkat ettiyseniz adam telefonu orjinal haliyle yapıyor ve bende arayüzü değiştirmek istemiyorum açıkcası. Bu samsung firması gerizekalı mı ki root veya launcher gerektirecek bir ürün yapsın?? Yani sorun ne ben bunu anlamıyorum. Adam takır takır gayet sorunsuz bir şekilde kullanırken ben neden ekstra programa falan ihtiyaç duyuyorum ki? Videoda adam Ultimate Rotation diye bir program kuruyor sadece hepsi bu. Bende aynısını yapıyorum ama benim ekran 5x5 olmaya devam ediyor. Anlayamadım gitti.

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Up?

Oby_

Oby_

Üye
Nova Launcher kullan.Nova ayarları kısmında masaüstü var orda isteğin gibi ayarlayabilirsin.Hem sn stabil launcher dir.

- - - Eklendi - - -

5x5-6x5 gibi diğer alternatif launcher ları indirip kurmalısın birisi uyacak tır fakat root şart bunun için
Root şart değil yanlış yönlendirme yapmayalım

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Tavsiye için teşekkürler. Bende öyle yaptım zaten. Nova launcher kurdum. Ancak dediğim gibi neden ek bir yama gibi bir şeye ihtiyaç duyuyorum onu anlamıyorum. Neden launcher kurmak zorundayım yani. Adamlar sorunsuzca kullanırken bende neden olmuyor. Orjinal touchwiz dururkende başka bir şey kullanmak istemiyorum açıkcası. Herşey harika tıpkı bilgisayar gibi oldu klavye mouse büyük bir ekran falan herşey harika ama bu olay biraz saçma geliyor bana.

qarzulocne

qarzulocne

Üye
hortlamak gibi olacak fakat soru cevapsız kalmasın.
öncelikle note2 çıkışı 1280X720 olarka verir. bu da başka çözünürlükteki aletlerle uyum sağlmaması normaldir.
bunun için telefon üzerinde rootsuz işlem yapmak mümkün değil. fakat root varsa screen rotation araması ile herhangi bir program bunu yapabilir. tavsiyem SecondScreen uygulamasıdır ( )
ikinci yöntem olarak münkünse kullandığınız harici ekranın çözünürlüğünü 1280X720 yapmanız.

Üst Alt