Nokia xpress music X1 -01 güvenlik kilidi

Sponsorlu Bağlantılar

sasafat

Üye
    Konu Sahibi
Nokia xpress music X1 -01 güvenlik kilidi
Merhaba arkadaşlar elimde x1-01 telefonum var güvenlik kilidini unuttuğum için cihaz uzun süredi kullanılmıyor, şimdi de lazım oldu, izmir de oturuyorum elinde box falan olupta cihaza format atabilecek var mı kargoyla vs göndermeye çalışayım

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Box internette 400-500 TL

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Merhaba arkadaşlar elimde x1-01 telefonum var güvenlik kilidini unuttuğum için cihaz uzun süredi kullanılmıyor, şimdi de lazım oldu, izmir de oturuyorum elinde box falan olupta cihaza format atabilecek var mı kargoyla vs göndermeye çalışayım
Box falan gerek yok. Best programını kullanın . How to unlock Security Password with BEST ile aratırsan googleda çıkar.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
İnfimnity best tam adı

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Nokia X1-01 cihazında USB bağlantısı mevcut değil, bu yüzden FBUS kablosu gerekmektedir.

Eski telefonculara makul bir ücret karşılığında yaptırmayı deneye bilirsiniz. Kolay bir işlemdir.

• Beğen
  • Düşünceli
Tepkiler: sasafat ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia X1-01 cihazında USB bağlantısı mevcut değil, bu yüzden FBUS kablosu gerekmektedir.

Eski telefonculara makul bir ücret karşılığında yaptırmayı deneye bilirsiniz. Kolay bir işlemdir.
Bulursa yaptırır. X2-00 'da varsaX1-01 'de de vardır diye düşündüm

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir

sasafat

Üye
    Konu Sahibi
Box falan gerek yok. Best programını kullanın . How to unlock Security Password with BEST ile aratırsan googleda çıkar.
Peki hocam usb girişi olmadığı için nasıl bağlanabilirim arkadaki pinleee diagram falan var mı
Mesaj birleştirildi:

Bulursa yaptırır. X2-00 'da varsaX1-01 'de de vardır diye düşün

valla koca izmirde bunu yapacak telefoncu bulamadım inanın

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Peki hocam usb girişi olmadığı için nasıl bağlanabilirim arkadaki pinleee diagram falan var mı

Yeterince detaylı değil, ama burada mevcut:

Malesef yine de bu bağlantı için aparat olması gerekiyor

• Beğen

sasafat

Üye
    Konu Sahibi
Yeterince detaylı değil, ama burada mevcut:

Malesef yine de bu bağlantı için aparat olması gerekiyor

Hocam şey olmaz mı bu pinoutlara lehimleme işlemi yapsam araya box gerekmeden usb kabloyla pcye bağlayıp yazılımla erişim sağlayabilir miyim peki

Son düzenleme:
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Hocam şey olmaz mı bu pinoutlara lehimleme işlemi yapsam araya box gerekmeden usb kabloyla pcye bağlayıp yazılımla erişim sağlayabilir miyim peki
Dikat et kablonun uçları birbirine değmesin. Box gerekiyor yada bilmiyorum belki boxsuz olur. Ve dikat et işlem sırasında kablo çıkmasın bilgisayar kapanmaisn

• Beğen
Tepkiler: sasafat

sasafat

Üye
    Konu Sahibi
Dikat et kablonun uçları birbirine değmesin. Box gerekiyor yada bilmiyorum belki boxsuz olur. Ve dikat et işlem sırasında kablo çıkmasın bilgisayar kapanmaisn
Hocam onlara dikkat ederim teşekkürler, kesin bilmem gereken şey box lazım mı ve usb kabloya göre hangi kablo hangi pine bağlanacak bataryayı da lehimlerim hiç sorun değil sanırım bataryadan enerji alması gerekiyor her türlü

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Malesef mümkün değil, FBUS ve MBUS protokolleri USB ile direk iletişim kuramaz, arada cihaz olması şart

• Beğen
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Hocam onlara dikkat ederim teşekkürler, kesin bilmem gereken şey box lazım mı ve usb kabloya göre hangi kablo hangi pine bağlanacak bataryayı da lehimlerim hiç sorun değil sanırım bataryadan enerji alması gerekiyor her
Büyük ihtimalle Box lazım .400-500 TL box. Bence gidip telefonculara ücret karşılığında hallettir 10 20 TL ye yazılım atarlar yada şifreyi kırarlar. Eğer oylede olmazsa internette bazı kişiler var onlara kargoyla gonderiirsin yaparlar eğer yine olmazsada kendin yapman gerek
Mesaj birleştirildi:

Malesef mümkün değil, FBUS ve MBUS protokolleri USB ile direk iletişim kuramaz, arada cihaz olması şart
Evet. Zaten USB de 4 pin var bu 4 pin nasıl yetsin fbus mbus falan filana

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Büyük ihtimalle Box lazım .400-500 TL box. Bence gidip telefonculara ücret karşılığında hallettir 10 20 TL ye yazılım atarlar yada şifreyi kırarlar. Eğer oylede olmazsa internette bazı kişiler var onlara kargoyla gonderiirsin yaparlar eğer yine olmazsada kendin yapman gerek
Mesaj birleştirildi:

Fbus/Mbus veri iletim protokolü. Usb ile direkt cihazı tanıtamadığın için cihazdan gelen bu veriyi usb verisiine dönüştürmeneye yarıyor. Olayın pin sayısı ile alakası yok . İki tarafı ortak noktada buluşturmak var.

• Beğen
Tepkiler: sasafat, Nuru TaşDemir ve XXXturi01

sasafat

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler.
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

Varsa böyle önerebileceğiniz birisi kargoyla iletip şifre kırmasını isteyebilirim
Mesaj birleştirildi:

Fbus/Mbus veri iletim protokolü. Usb ile direkt cihazı tanıtamadığın için cihazdan gelen bu veriyi usb verisiine dönüştürmeneye yarıyor. Olayın pin sayısı ile alakası yok . İki tarafı ortak noktada buluşturmak var.
Hocam box vs varsa size göndersem halledebilir misiniz

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Teşekkürler.
Mesaj birleştirildi:

Varsa böyle önerebileceğiniz birisi kargoyla iletip şifre kırmasını isteyebilirim
Mesaj birleştirildi:

Hocam box vs varsa size göndersem halledebilir misiniz
Bende box yok

Üst Alt