Netbooklar Hakkında Bilinmesi Gerekenler Almadan Önce Okuyun...

Sponsorlu Bağlantılar

MrExpert

MrExpert

Üye
    Konu Sahibi
Netbooklar Hakkında Bilinmesi Gerekenler Almadan Önce Okuyun...
Birçok kişi Bu soruları Soruyor Bende Bu yazımda Netbooklarla ilgili bilinmesi gerekenleri anlattım ; Netbooklar şu sıralar Tahtını tabletlere kaptırmış olsada hala bir çok kişi netbook alıyor Ben bu yazımda netbooklar Hakkında bilinmesi gerekenleri Avantajları ve Dezavantajların dan bahsedeceğim. Netbooklar Uzun pil ömürleri (Ortalama 4 saat) Hafiflikleri ve rahat taşınabilirliliğiyle bilinir netbooklar Bundan yaklaşık 2-3 sene önce çıktı ve oldukça ilgi gördü ama Eğer siz netbook alıcaksanız şunları Size belirteyim. Kesinlikle Batarya performansları çok iyi diğer notebooklara göre 2-3 kat daha uzun dayanıyorlar Ayrıca internettede rahatça gezinebilirsiniz Ve hatta benim gibi aylık ortalama 80-90gb Dosya indiriyorsanız Siz bir Kenara bırakırsınız Oda kendiliğinden sabaha kadar sessizce indirir. 1080p filmleride N540 ve Üstü Atom Cpu ya sahip netbooklarda rahatlıkla izleyebilirsiniz Sırf Bunun için alınırmı Bu tartışılır. Ofis programında rahat yazı yazabilirsiniz Hatta kitap bile rahatlıkla yazarsınız küçük olduğundan her yere rahatlıkla götürürsünüz ama Gelelim Dezavantajlarına ; Öncelikle netbook alırken sorulan en çok soruya Netbook "x" oyunu oynarmı ? " y" oyunu oynarmı ? Cevap: Hayır !!! Oynar ama oynamaz netbooklarda küçük büyük oyun oynamaz oynasa bile kesinlikle işkencedir site üzerinden flash oyunları bile kasarak oynarsınız eğer oyun oynayacaksanız kesinlikle almayın Donanımına aldanıp kesinlikle almayın. Bir diğer dezavantajıda Çok aşırı derecede ısınırlar yani aynı anda hem müzik açıp bir taraftan Crome da 5-6 sekme açıp birde Üstüne Bir Photoshop açmışsanız vay o netbokun haline 60 dereceye kadar çıkıyor (Belki Kışın işe yarayabilir tabi :D ) Bir diğer kötü yanı en basit işlemi dahi yaparken Kasar kasar kasar ve sizi çileden çıkarabilir. (Bir çok marka netbook kullanmış birisi olarak söylüyorum bunu.) Ve ayrıca aynı anda bir kaç program açma olayıda çok zor virüs programı bile yükleyemiyorsunuz pc kasmasın diye Ve yüklü gelen starter sürümüde gerçekten vasat bir işletim sistemi Xp kurarım diye heveslenmeyin yeni netbooklarda onunda önü kapatılmış durumda driver desteği yok. Sonuç olarak Karar sizin Alıp almamak konusunda. Ben hala Aspire D270 Modelini Kullanan Birisiyim bilgim dahilinde netbooklarda olan tecrubelerimi ve yaşadıklarımı anlattım Karar sizin Yardımcı olabildiysem ne Mutlu bana :)

İyi Forumlar :)

MrExpert

Uhops

Uhops

Üye
Güzel konu :tşk:

fk555897

fk555897

Üye
Bilgiler için teşekkürler. Ancak Netbook devri artık kapandı.

umutbabaaa

Üye
Notebook alırken tavsiyem notebookcheck denilen bir site var ona güvenmeden alın sonra pişman olursunuz
benim notebookda gt610m 2gb var millet diyor gta4 low da oynamaz hight e çekiyorum(very hight değil) 1 tane medium ekran 1360x768 60hz da oynuyorm ve far cry 3 vs vs oyunları oynuyor ama milleti inandıramassın bir siteye inanmışlar aha burda şyle yazıyor böyle yazıyor kullan kardeşim öyle yaz doğru değilmi?

Uhops

Uhops

Üye
Notebook alırken tavsiyem notebookcheck denilen bir site var ona güvenmeden alın sonra pişman olursunuz
benim notebookda gt610m 2gb var millet diyor gta4 low da oynamaz hight e çekiyorum(very hight değil) 1 tane medium ekran 1360x768 60hz da oynuyorm ve far cry 3 vs vs oyunları oynuyor ama milleti inandıramassın bir siteye inanmışlar aha burda şyle yazıyor böyle yazıyor kullan kardeşim öyle yaz doğru değilmi?

tavsiye için saol fakat bu konu NETbook alırken dikkat edilmesi gerekenler.bu arada benim kuzen 610m ile kasmadan crysis 3oynuyor

Üst Alt