N900 açılmıyorsa içeriii =>

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
N900 açılmıyorsa içeriii =>
Arkadaşlar belki biçoğunuzun yaşadığı bir problem olabilir dün gece benimde başıma geldi ve internette çözümünü bulamasaydım servise gönderecektim telefonu...
öncelikle sorunun çıkış aşamasını anlatiyim arkadaşar bildiğimiz gibi telefonumuza android yükleyebiliyoruz fakat bu işletim sistemi n900 e tam port edilemediği için çeşitli sıkıntılar ortaya çıkıyor.. dün benim karşılaştığım sorunda bunlardan biriydi belkide karşılaşılabilecek en büyük sorun telefon açılmıyordu nokia yazısı çıkıyor sonra tekrar kapanıyordu bilgisayara bağlayıp flashlamayı denedim ama hiçbir netice elde edemedim.. ümitlerimin tükendiği anda internette zımage adlı dosya ile flashlama diye bişey gördüm denedim ve çözüldü hemde telefonumda kurulu olan hiçbirşey zarar görmedi hala android duruyo ve kullanılabiliyor..
işte zımage dosyası ve kurulumu:

Not: bilgisayarınızda flasher programı kurulu olmalı

ŞİMDİ BAŞLAYALIM:

linkte verdiğim dosyayı indirin:

dosyayı yerel disk c/program files/maemo/flasher3.5 klasörünün içine atın

sonra win+R tuşlarına basın gelen kutucuğa cmd yazın

karşımıza cmd ekranı gelecek buraya yazdığım şeyi kopyalayıp yapıştırın :
c:\Program Files\maemo\flasher-3.5

daha sonra ise bunu yapıştırın: flasher-3.5 -k zImage -f -R

işlem 2-3 saniye sürüyo ve sorun çözülüyor telefon drek açılıyor... :oke:

:megafon:Telefonun açılmaması çok kötü bir durum insan ne yapacağını şaşırıyor böyle bi sorunla karşılaşan arkadaşlar telefonu servise göndermek yerine internetten araştırma yapsınlar bence çünkü elimizdeki cihaz o kadar mükemmel bişey ki illa ki bir çıkar yolu oluyor her sorunun :)

N900 forever..:yuru

denizci535

denizci535

Üye
kardes daha kolayi var anlatmislar hicbir sey yazmana gerek yok cmd falan ugrasmiyorsun.... alt konularda mevcut.....

grimser

Üye
güzel paylaşım:oke: önceki gün telefonu kullanmaya başladığımdan bu yana hiç görmediğim bi hata verdi ekranda kilitlendi kapandı açılmadı uzunca bi süre neyseki şimdi düzgün.

sağol arkadaşım

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
denizci535 ben biçok şey denedim ama sorunumu bitek bu çözdü ve benim durumumda olanlar için de eminim ilaç olacak şey bu yani flash atmayı denemeden bunu denemek bence akıllıca olan sonuçta bunu kullanınca telefondaki hiçbirşey silinmiyor...
rica ederim grimser faydam dokunduysa ne mutu bana

denizci535

denizci535

Üye
evet haklisin flasher exe yi once kur calistir (bilgisayarda programlar-maemo flasher exe icinde) flasher exe dosyasinin icine sunlari atin rx 51 dosyasi ve sadece pr 1.3 yukle dosyalarini icine atip sadece pr 1.3 dosyasina cift tiklayin ve bekleyin...... bu kadar kodlar zorsa bunu yapin....

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
senin dediğin yöntemde basit ancak benim anlatmak istediğim olay şu benim telefonumda olan sorunda ne flash atabiliyordum pr1.3 yada vanillayla nede sadece karnel yüklemeyle yapılabiliyordu hepsini denedim ancak hiçbiri sonuç vermedi sorunumu tek çözen dosya buydu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt