n8 Wifi üzerinden internet sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jkbaha

Üye
    Konu Sahibi
n8 Wifi üzerinden internet sorunu
Resimdeki bağlantı şeklinde tek sorunumuz N8 cihazı wifi ağına bağlanıyor ama intern e girmiyor. Amacımız komşunun modeminden alınan kabloyu kablosuz modem ile evdeki cihazlara dağıtmak.
Tüm ayarları yaptım denedim bir keresinde bağlandım tesadüfen sonra bir daha ne yaptıysam madı, yapamadım :)
Diğer cihazlar kablosuz bağlanıyor hiç bir problem yok, diğer kablosuz cihazları devre dışı bırakıp sadece n8 de bağlanamıyorum.

Denediğim yöntemler: (Not: Burada "bağlanmadı" kelimesinden k ıt, N8 Cihazı kablosuz modeme bağlanıp internete bağlana mamasıdır.)
1. Dhcp kapalı- açık konumlarda denedim diğer cihazlar için bir fark olmadı ama n8 yine bağlanmadı.
2. Tüm IP' leri (kablosuz modeme bağlı olanların) manuel atadım hepsi bağlandı n8 yine bağlanmadı.
3. N8 hariç cihazların hepsini ağdan kopardım n8 tek başına yine bağlanmadı.
4. Modeme defalarca reset attım, n8 e reset attım diğer cihazlar bağlandı n8 yine bağlanmadı.
5. Forumlarda bu tür bir sistemde sadece 1 veya 2 cihaz bağlanabilir yazmışlar ama ben n8 hariç 3-4 cihazı aynı anda kablosuz olarak otomatik IP alarak ve dhcp kapalı durumda iken aynı anda sorunsuz bağlanabiliyorum.
6. Mac filtresi kullanıyorum, ama kaldırarak da denedim yine olmadı.
7. Güvenlik anahtarı türlerini tek tek denedim, güvenlik anahtarını devre dışı bıraktım yine olmadı. (NOT: İlk denemem esnasında güvenlik anahtarını devre dışı bıraktığımda bir kereye mahsus internete girdi sonra tekrar gitti bir daha da gelmedi)

8. N8 cihazının tarayıcısında her ayarın başında ön b lek temizleme vs işlemleri yapıldı.
9. Resimin altındada da açıkladığım gibi n8 ile kablosuz modemin arasındaki ilişki kablolu modemden gelen kabloyu taktığım anda bozuluyor.
10. N8 Cihazının wifi sinde problem başka yerlerde bağlanıyor.

catdog136

catdog136

Üye
Yapılması gereken herşeyi yapmışsınız gibi görünüyor.. En baştan interneti yapılandırmak sorunu halledebilir diye düşünüyorum, yani modemin resetine uzun basarak herşeyi sıfırlayıp tekrar adsl kurmak :)

jkbaha

Üye
    Konu Sahibi
Yapılması gereken herşeyi yapmışsınız gibi görünüyor.. En baştan interneti yapılandırmak sorunu halledebilir diye düşünüyorum, yani modemin resetine uzun basarak herşeyi sıfırlayıp tekrar adsl kurmak :)
Kablosuz modeme reset çok defa attım fayda etmedi, n8'e de reset attım şimdi o da çözmedi ama adsl'i yeniden yapılandırmanın etkisi olur mu acaba? orda bi sorun olsa bu n8 hariç diğer cihazlar neden bağlansın ki

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
ssıd ayarlarından web seçıp denedınmi

jkbaha

Üye
    Konu Sahibi
ssıd ayarlarından web seçıp denedınmi
ben de router yok normal adsl kablosuz modem onda da ssıd yok normal kablosuz ESSID var orda da web diye bir şey yok. Yanlış anlamadıysam. Tşk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt