Mobile Gmaps Offline Md.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sessiz_cocuk

Üye
    Konu Sahibi
Mobile Gmaps Offline Md.
1)Herşeyden önce 1-2 gb bir hafıza kartımız olması faydalı olucaktır

2)öncelikle bu programı JAD ve JAR dosyalarını bilgisayarımıza indiriyoruz. "

3)sonra bu programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz."
4) " bu adrese giriyoruz ve istediğimiz bölgeye zoom yapıyoruz.Belirlemek istediğimiz alanı 1-2 saniyelik tek tıklamalarla noktalıyarak belirliyoruz.sonra bu noktalar birleşiyor zaten(bence bütün bir şehir gibi büyük alanları seçerek abartmayın mesela istanbul KADIKÖY veya istanbul TAKSİM gibi bölgeleri seçelim çünkü büyük bölgeleri programla indirmeniz ve MEmory stick ile telefona atmanız saatleriniz alabilir)
--zoom seviyesini ben 12-17 olarak seçiyorum.
--google road maps'i seçiyorum.
ve generate'e basıyorum.
masaüstümüze bir dosya attı.bunu yine adını kendiniz belirlediğiniz bir klasörün içine atın (örn: Antalya-kemer) ve Gmapmaker programınızı açın.

Gmapmaker'ı açınca Cache klasörü olarak belirlediğiniz klasörü seçin
MAx.parallel.Downloads'u ben 10 yapın daha hızlı indirir
aşağıdan go diyelim.
sonra generate ettiğiniz .map dosyasını seçin ve Open diyelim.

Bu program belirlediğimiz bölgeyi indirmeye başlıyor.Dediğim gibi büyük bölgeler belirliyerek abartmayın yoksa server sizi BAN eder ve downloadunuz yarım kalır.Zaten ne kadar büyük bir bölge seçerseniz o kadar download etmeniz ve telefona atmanız 3-4 saati bulur ve 2GB'tan fazla bir MStick'e ihtiyacınız olur ki MP3 ve Video dosyaları hariç.

5)şimdi elimizde içinde MGMapsCache klasör olan bir dosyalar zinciri var.

6)telefonumuza bunu kopyalıyoruz.

DİKKAT!! MGMAPS'i açmadan seçim/izinlerden/kullanıcı datalarını okumasına izin verin yoksa 400 tane klasöre tek tek izin vermeniz gerekir.ayrıca ilk açılınca program internete girmek istiyecek,evet diyelim.aşağıda bahsettiğim ayarı yapana kadar birazcık kontör gidebilir.zaten Yahoomaps,google maps'e GPRS ve EDGE ile bağlanana bir program normalde,ama başka faydalı özellikleride var.

7)şimdi MGMAPS'i açıyoruz.Settings/Map Browsing'den "Stored Maps"'i tiklayip sonra MGMapsCache klasörünü attığımız dizini okutuyoruz.Ayrıca offline mode
'u tıklayalımki Program intertetten YahooMaps'i açmaya çalışıp kontörümüzü azaltmasın sonra ayarları "save" edip programdan çıkıp tekrar çalıştırıyorz(ben offline mode'dada haritaları attığım klasörü seçtim belki sadece tik atmak yeteri olabilir)

8)o da ne Harita elimizde hemde seçtiğimiz zoom seviyeleri ile istediğimiz gibi dolaşabiliyoruz

Alıntıdır - Denedim çalıştı offline olarak kullanabiliyorum tavsiye ederim arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: memolisimo

didy0u

Üye
Teşekkürler.

mehmetopuz

mehmetopuz

Üye
Evet denedım calısıyor fakat gps ı calıstıramadım bır turlu :D

urbank

Üye
arkadaşlar haritalarıda burada paylaşırsak makbule geçer

rsmbayraktar

rsmbayraktar

Üye
açılışta internete hayır diyerek de işlemleri yapabiliyoruz kontorunuz gitmesine gerek yok üstelik alanı fazla da yapabilirsiniz mesela tum istanbul tek yapmanız gereken 13-16 veya 13-17 secmek zaten bunlar yeterli oluyo 0-12 olan ısmı almamıza hi gerek yok...

----------Eklendi @ 04:52:14 ---------- Yazıldı @ 04:48:10 ----------

harita olusturma konusunu dert etmeyin ben kullanıyorum mükemmel calısıyor gpse baglanmak içinde telefondan gps verilerini haftalık indirmelisiniz wifi varsa onu da bedava hallede bilirsiniz sonra dilediginiz gibi kullanın konumu ve hangi yone gittiginizi hızınızı gosterir sadece yol arifi alınmıyor o ucretli....

----------Eklendi @ 04:53:16 ---------- Yazıldı @ 04:52:14 ----------

müsait bi zamanda sizinle türkiye haritasını bile paylasabilirim yanlız her ilin detayı yok mecburen cok fazla yer kaplamaması için...

adamim3

Üye
tşk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt