Maya' ların Sayı Sistemleri

Konu, 'Bilim ve Teknoloji' kısmında Ue-Gazi tarafından paylaşıldı. Okunma: 36100 | Cevaplanma: 2

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Maya' ların Sayı Sistemleri

Çok acaip bi millet bu maya milleti.
    Kullandıkları sayı sistemleri de bizim kullandığımız sayı sistemlerinden oldukça farklı. 1 den 4 e kadar nokta koyuyolar. 5 e gelince alttan çizik atıyorlar. Ve onun üzerine aynı şekilde nokta atarak devam ediyorlar.
    Her 5 sayıda bir bir çizgi atıyorlar. Eğlenceli görünsün diye böyle cicili bicili bi resim:

< Resmi açmak için tıklayın >

Sıfırıda somun ekmek gibi bir şekille gösteriyorlar:

< Resmi açmak için tıklayın >

Bu maya milletinin astronomi matematik ve fizik dallarında çok gelişmiş oldukları söyleniyor. Hatta onların uzaya uçtuklarını söyleyenler var :|
    Hepimiz mayayız :|

Yazan: Ue-Gazi
    mupiyama bunu beğendi.
  2. efet mayalar la ilgili cok cok enterasan bilgiler war...

bu da onlardan bitanesi

3. Evet Bi Takım Okuduğum Şeyler Etkiledi Beni... Merak Edenler BURADAN Bakabilirler...

Maya' ların Sayı Sistemleri konusuna benzer içerikler

1. DJ SEMIH - Lara - Sana Güvenmiyorum [Exclusive Mix] 2009 süper=) ( 11 Haziran 2009 | Yabancı Melodiler / Zil Sesleri )

4shared.com - online file sharing and storage - download DJ SEMIH - Lara - Sana Güvenmiyorum [Exclusive Mix]2009.MP3
  2. mantık ( 29 Haziran 2012 | Mizah - Eğlence - Fıkra )

TEMEL BIR YARISMAYA KATILIP KAZANIR, ve KENDISINE BIR KITAP HEDIYE EDILIR. KITABIN ADI DA DÜZ MANTIK TIR. TEMEL HEDIYEYI ALIRKEN SORAR; -bu kitapta ne yaziyo? -okuyunca öğrenirsin... -ben onunla uğraşamam anlat bakayım sen bana?...
  3. Sayı Sistemleri ( 12 Ekim 2012 | İlköğretim ve Liseler )

Sayı Sistemleri A. SAYI BASAMAĞI Bir sayıyı oluşturan rakamlardan her birine bu sayının basamağı denir. Bir doğal sayıda kaç tane rakam varsa sayı o kadar basamaklıdır. 243 üç basamaklı bir sayıdır. B. ÇÖZÜMLEME Doğal sayıyı...
  4. Mantık. ( 2 Şubat 2013 | Mizah - Eğlence - Fıkra )

1900'lü yıllar günlerden Salı,Cuma namazından çıktım.Çölde kar diz boyuydu.O zamanlar araba olmadığı için eve jeep ile gittim.Seni de çağırıcaktım ama telefon da daha bulunmamıştı onun için sms attım televizyon izliyicektim ama elektrik yoktu...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
08 Temmuz 2015 Çarşamba - 9:52:22