Kızılay Haftası Hikayeleri

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Kızılay Haftası Hikayeleri
Kızılayla ilgili hikayeler, kızılay haftasıyla ilgili hikaye, kızılay haftası hikayeleri

Küçük bir orman varmış bu ormanda bütün hayvanlar mutlu yaşarmış.ormandaki tek sorun artık eskisi gibi yağmur yağmıyormuş. yağmur yağmayıncada ağaçlar büyüyemiyor,meyve veremiyormuş.hayvanlar susuz kalmışlar.ormanın her yerinde su ve yiyecek arıyorlarmış ama tüm ormana yetrecek kadar su ve yemek bulamıyorlarmış.susuzluktan dolayı ormanda bulaşıcı hastalıklar başlamış.birgün fil ormanda çok halsiz yürüyormuş.kurbağa filin bu halini görünce "fil kardeş senin neyin var?" diye sormuş"bilmiyorum ama çok kötüyüm çok susadım ama su yok,midemde bulanıyor kendimi yorgun hissediyorum" demişkurbağa filin bu haline çok üzülmüş"susuzluktan ve yemeklerimizin azlığından hastalıklarr başladı buna bi çare bulmalıyız"demiş
filde "iyi ama biz ne yapabilirizki?"kurbağa "bunu en iysi ormanımızın kralı aslan çözebilir "demiş
"tamam o halde gidelim birlikte aslan a ""hayır sen gelemezsin hastasın burda kal ben giderim sanada yardım getiririm"
kurbağa koyulmuş yola aslan kralın sarayına varmış.aslan ın karşısına geçmiş ve"kralım armanımızdaki bütün hayvanlar susuz ve a bugün fil kardeşte hastalandı ve diğer arkadaşlarımızda öyle ne yapacağız bilmiyoruz "demiş. ormanın kralı bu duruma çok üzülmüş ve "elimde olan bütün yiyecek ve suyu paylaşırım ama bütün ormana yetmezki" ".bi çare bulmalıyım ama ne" diye söylenmiş kendi kendine.
sonra "tamam buldum ,hemen Kızılay a haber verelim yardım isteyelim " demiş kurbağada bu fikri beğenmiş.
aslan hemen Kızılay'a haber vermiş ve Kızılay ekibi gelmiş hasta hayvanları ilaçlarla tedavi etmişler yemek ve su yardımı yapmışlar onlara yardım etmişler
yazdan sonrada sonbahar gelmiş yağmur yağmaya başlamış.bütün hayvanlar eskisi gibi mutlu şekilde ormanda yaşamaya devam etmişler....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...