Kadın olmak...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
milagros_zuzu

milagros_zuzu

Üye
    Konu Sahibi
Kadın olmak...
Kadın olmak

Kadın olmak dünyanın her yerinde zor. Pakistan'da daha da zor. Hepsi de yakınları tarafından yakılmış... Şimdi asitle yakılan 33 kadının hikayesi bir kitapta toplandı.

SABİRA SULTANA: 30 yaşındaki kadın kocası tarafından yakıldığında hamileydi.

Yakılmasının sebebiyse yeterince çeyiz (drahoma) getirmemesi...

SHAMEEM AKHTER: 18 yaşındaki genç kız, 3 yıl önce sokak ortasında 3 erkek tarafından yakıldı.

IRUM SAEED: Şu anda 30 yaşında... Yakıldığında ise 18 yaşındaydı. Caddenin ortasında evlenmeyi reddettiği genç tarafından asitle yakıldı. Yüzü, sırtı ve omuzları tamamen yanık... Tam 25 kez ameliyat oldu.

ATTİYA KHALIL: 3 yıl önce yani 13 yaşındayken komşularının akrabası onunla evlenmek istiyordu. Red cevabı vermesi onun hayatının kararttı.

SAİRA LİAQAT: 26 yaşında, kuaförlük yapıyor. 15 yaşındayken, daha sonra kendisini yakacak olan adamla evlendi. Yakılmasının sebebiyse okulunu bitirmek istemesi...

Saira şimdi kameralara yakılmadan önceki fotoğrafıyla poz veriyor.

UROOJ AKBAR: Hayatını manikür yaparak kazanıyor. Ama eğer o da yakılmasaydı belki de çok başka bir hayatı olacaktı.

NACAF SULTANA: 5 yaşında uyurken babası tarafından yakıldı. Çünkü baba evde bir tane daha kız istemiyordu. Nacaf yaralarının iyileşmesi için tam 15 kez ameliyat oldu. Şu anda 16 yaşındaki talihsiz kız yakınlarının yanında yaşıyor.

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Bunları yapan Müslüman olamaz. Yapanları lime lime doğramak lazım.

blue_falcon

Üye
hangi şerefsizler bu kadınları bu hale getirmişlerse umarım ALLAH onları cehennem kuyularının en dibine batırır hemde sonsuza dek..

dreamnurse

dreamnurse

Üye
kadına şiddet sanıldığı gibi sadece gelişmekte olan yada müslüman ülkelerde değil tüm dünya genelinde var ve bunun sadece eğitimlede ilgisi yok eğitim seviyesi üst düzeyde olan bir kadında kocasından şiddet görebiliyor yada eğitim seviyesi yüksek biride karısına şiddet gösterebiliyor...

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Kadın olmak erkek olmak kadar zor değil ancak,
Kadına bunu yapan erkekde değil, suç bunu yapanları dışarı bırakanda

piri.reis

piri.reis

Üye
geçmiş olsun

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Çok Kötü Oldum Yaa..

İnsanlığımdan Utandım..

Allah Bu Ülkeleri A.B.D. ile Cezalandırıyor İşte..

Pakistan'a Lanet Okuyamam Zirâ İstiklâl Harbi'nde Bize İlk ve En Büyük Yardımı Pakistan Yapmıştır..

--------------- Ekleme ---------------

Dileğiniz Pakistan Kadınlarına Mutlaka Ulaşmıştır.. ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt