Püf Noktası İstenilmeyen Uygulamaları Kaldırma Rehberi (ADB ile Rootsuz)

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İstenilmeyen Uygulamaları Kaldırma Rehberi (ADB ile Rootsuz)
Bu tür uygulamalar canımızı sıkacak cinstendir. Malum, boş boş yer kaplarlar. Tabletimde de böyle bir ton boş uygulama vardı ve bir ton yer kaplıyorlardı. Zaten hafızası düşük olan cihazlar için daha belalı bir durumdur. İşte bunu gene ADB ile çözüyoruz. Öncelikle cihazın Root edilmiş olmasına gerek yok. Bilgisayar gerekiyor zira komutları oradan gireceğiz. ADB'yi kurmamış arkadaşları şu rehbere yönlendiriyorum kurulumu yapmaları için. Ayrıca bu işlem esnasında uygulamaların adreslerini de bilmemiz gerekiyor. Örneğin "com.turkcell.bip" gibi olmalı. Bunu da Link2SD gibi uygulamalarla öğrenebilirsiniz. Öncelikle USB hata ayıklaması açık olmalı. Akabinde cihazımızı bilgisyara bağlıyoruz. ADB'nin olduğu klasörde Shift tuşuna basıp sağ tık yaparak CMD'yi ADB'nin bulunduğu klasörün içinde açıyoruz. "adb devices" komutu ile telefonu tanıyıp tanımadığını teyit ettikten sonra işlemimiz basit. Sonra "adb shell" komutunu giriyoruz. Şimdi ise şu komutu silmek istediğiniz uygulamaya ayarlayıp o uygulamayı silebilirsiniz. Mesela ben BİP adlı uygulamayı silmek istiyorum. Girmem gereken komut "pm uninstall -k --user 0 com.turkcell.bip" komutu olacak. Bunu yaptığımda o uygulama silinecek. Cihazınızı zaten yeniden başlattığınızda o uygulamaya dair kalıntı bulamazsınız. Şimdiden kolay gelsin. Bundan sonraki rehber başarılı sonuç alırsam daha bomba bir konu olacak.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: AKDELİKAN, conpaqdisk, Silinen Üye 2643147 ve 1 kişi daha