iphone 4 alacağım bazı sorularım var. Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FRAPSDH

Üye
    Konu Sahibi
iphone 4 alacağım bazı sorularım var. Yardım
Evet arkadaşlar şuan n8 kullanıyorum fakat değişiklik olsun diye iphone 4 almayı düşünüyorum.Cihazın genel özelliklerini biliyorum n8 den iyi özellikleride var fakat geri kaldığı yanda çok. Fakat benim şimdiki amacım telefonun akıcı çalışması ve uygulamaların kalitesi.

Geçeceğim geçmesinede pişman olurmuyum bilmiyorum.Bazı sorularım var : )

1. Telefonda arama ve mesaj engellemesi yapabiliyormuyuz.Eğer jailbreak ile mümkünsen bedava şekilde çalışıyor mu ?
2.İnternette bazı ip4 fotolarına baktım.Renkler çok abartı çıkmış bildiğim kadarıyla ip4 kamera yazılımında beyaz ayarı renk ayarı filan yok.Bunu yapabilen ve kendi kamerası gibi hızlı çalışan uygulama varmıdır ?
3-Anten sorunu uzun zamandır çok konuşuldu. Hatta üretim haftası istatistikleri oluşturulmuştu.Önceden iphone forumlarında takılıyordum.Şimdi 2011 Üretimli ip4 alsam bu sorunlar karşılaşır mıyım , revizyona uğradı mı ?
4-Ekranın çok mu kolay çiziliyor illa koruyucumu takmam gerekiyor.N8 de koruyucu yok , çizikte yok : )
5-Alacağım iphone 4 büyük ihtimalle 1 yıllık filan olacaktır.Pilinin ölüş olması muhtemel , Piyasada orjinal pil bulunuyor mu ve değişmesi kaça maal olur ?

6-İphone 4 güncel oyunları kasmadan oynatabiliyor mu ? Bu cihazın geleceği var mı ? En azından 2-3 yıl kullanmayı düşünüyorum.
7-Jb yapınca marketteki tüm uygulamalar ücretsiz indirilebiliniyor mu ? Ve jb şarjı çok etkiliyor mu ?

8- Şarjı günde 10 sms , 30 dk telefon görüşmesi ,30 dk 3g internet desek 2 günü çıkarabiliyor mu ?

9-Alırken özellikle neyine dikkat etmeliyim ? Kronik sorun vs.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Epple

Epple

Üye
1) Orjinal haliyle degil de jailbreak yaparak bunu tweaklerle halledersin. Evet, jailbreak tamamiyla ucretsiz.

2) Arkadaslarimda gordugum kadariyla dedigin gibi bir sorun yok kamerasinda. Var tabi boyle kamera uygulamalari. Yani iOSun en sevdigim ozelligi zaten yazilimin yetersiz kaldigi yerde uygulamalarin isi halletmesi

3) Deathgrip denen olay iPhone 4s ile cozuldu. Ama bi kap alirsan olayi cozersin

4) Tabi haliyle ekrani biraz kolay ciziliyor. Ornegin bir cebinizde iPhone'dan baska metal para vs vs barsa rahatllikla cizilir. Ama dikkatli kullanirsaniz sorun olmaz. Simdiye kadar ben ne case kullandim ne de film

5) Pil oyle kolay kolay olmez. Yerinde olsam orjinal bataryayi degistirmez, kasasini hic acmazdim. Orjinal batarya fiyatini da bilmiyorum acikcasi

6) Rahatlikla oynarsin. Ram bazen sıkınti yapabilir ama onemsenmez bile bence. 2-3 yil kullanir, kullanimin sonunda satabilirsin bile. Yani Apple cihazlarindan destegi geri cekmez (Bkz. iPhone 3gs).

7) Yeni cikan bir uygulama, Appstore'a yuklendikten 1 kac gun sonra cracklenir. Yani evet, hemen hemen tum parali uygulamalari bedava indirirsin. Yani Appstore da bile olmayan, tweak denen seylerle telefonu kisilestirebilir, istedigin hale getirebilirsin. Telefona bi etkisine simdiye kadar rastlamadim. Ama tweakler surekli arka planda calistigi icin birazcik etkiler, farketmezsin bile (bence)

8) Sarj konusunda Apple'in biraz daha calismasi gerek. Eger oyun oynamazsan ve sadece dedigin gibi 10 sms, 30 dk telefon, 30 dk 3g ile internete girersen yeter. Ama yapacaklarinin bununla kalacagini sanmiyorum :) Yani bazi gunler gunde 2 kere tam sarj ettigim olmuyo degil

9) Alirken ekranda veya arka kapalta cizik olmamasina dikkat et. Bir kac kilcal cizikten biraey olmaz ama sayisi cogalirsa seni rahatsiz edebilir sonralari. Home tusuna bak. Ben cok dikkat ederim home tusuna. O yuzden soyledim :) Yani al eline bak sagina soluna cizik mizik dusme izi yoksa al derim

TheSoftware

TheSoftware

Üye
Orijinal bataryası 150 tl civarı ben 3 ay oldu alalı cihazı elimden bırakamıyorum :) İOS 6 güncellemesi ile de cihaz yeni özellikler kazanacak yani İphone bu sürekli kendini yeniler seni pişman etmez ;)

rbaygun

Üye
bende senin gibi eski bir n8 kullanıcısıyım su anda 4s kullanıyorum şimdiye kadar en az 15 tel eskittim ve 14 ü Nokia 1 i samsung şimdiye kadar nokiaya verdiğim bütün paralar haram olsun kesinlikle hiç düşünmeden geç zararın neresinden dönersen kardır soruların cevabını arkadaş vermiş tereddütlerin yersiz bir iPhone alınca onun Nokia ile kıyaslamanın ne kadar anlamsız olduğunu anlarsın zaten

FRAPSDH

Üye
    Konu Sahibi
İphone ile ilgili bilgim genel olarak yüzeysel bilgiler , arkadaşımda var arasıra 5-10 dakika göz geçiriyorum. Akıcı ve uygulamaların kaliteli olması hoşuma gitti ,ama bu yüzdende nokia laf edemeyiz.Arz Talep Beklenti meselesi..

Bende Nokia 3230 dan beri birçok nokia symbian telefon satın aldım.Hepsinden de memnun kaldım çünkü beklentilerimi karşılıyordu.Şimdi geçmiş teknolojiye bakarak ,haram olsun demek ayıp olur.O yıllarda en iyisini nokia sunuyordu.En iyisini sunmasaydı sende 14 kez Nokia almazdın :D
Ayrıca 3-5 yıl sonra telefonlarımız ne olacak bilmiyoruz. 2016 da geriye bakıp vayy apple a haram olsun, 2012 de 2000 lira verip 4s almıştım demeye benzer : ))

Neyse ben kararımı verdim sayılır , İphone4 foto ve video hariç tüm işimi göreceğe benziyor. CEvaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Epple

Epple

Üye
İphone ile ilgili bilgim genel olarak yüzeysel bilgiler , arkadaşımda var arasıra 5-10 dakika göz geçiriyorum. Akıcı ve uygulamaların kaliteli olması hoşuma gitti ,ama bu yüzdende nokia laf edemeyiz.Arz Talep Beklenti meselesi..

Bende Nokia 3230 dan beri birçok nokia symbian telefon satın aldım.Hepsinden de memnun kaldım çünkü beklentilerimi karşılıyordu.Şimdi geçmiş teknolojiye bakarak ,haram olsun demek ayıp olur.O yıllarda en iyisini nokia sunuyordu.En iyisini sunmasaydı sende 14 kez Nokia almazdın :D
Ayrıca 3-5 yıl sonra telefonlarımız ne olacak bilmiyoruz. 2016 da geriye bakıp vayy apple a haram olsun, 2012 de 2000 lira verip 4s almıştım demeye benzer : ))

Neyse ben kararımı verdim sayılır , İphone4 foto ve video hariç tüm işimi göreceğe benziyor. CEvaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Allah Allah anlamadim ki kamerasinda ne var 4 un? Bence senin arkadasin kamerasinda bisey vardir.

FRAPSDH

Üye
    Konu Sahibi
şimdiye kadar 2 iphone4 denedim 2 side kamerada n8den geriydi.Karanlık ve kumlu çekiyorlardı. İnternetteki karşılaştırmalarada bakınca acaba farklı bir kamera yazılımı varmı merak etmiştim

Epple

Epple

Üye
Vardir appstoreda en az 10 tane kamera uygulamasi

Symbianize

Symbianize

Üye
şimdiye kadar 2 iphone4 denedim 2 side kamerada n8den geriydi.Karanlık ve kumlu çekiyorlardı. İnternetteki karşılaştırmalarada bakınca acaba farklı bir kamera yazılımı varmı merak etmiştim

12 mp ile 5 mp birmi

!HaYaLeT!

!HaYaLeT!

Üye
Teşekkürler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt