HTC One X Bootloader Kilidi Kırma (Unlock Bootloader) İşlemi [Detaylı Anlatım]

Sponsorlu Bağlantılar

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
HTC One X Bootloader Kilidi Kırma (Unlock Bootloader) İşlemi [Detaylı Anlatım]

Evet arkadaşlar HTC One X cihazımızın Bootloader kilidini nasıl kıracağımızı anlatacağım bu konuda.

UYARI!

Bu işlem sadece HTC One X için denenmiştir. Diğer cihazlarda aynı şekilde olur mu bilmiyorum denemediğim için olur veya olmaz diyemem. Bu işlem kendi telefonumda denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır. Yapacağınız herhangi bir yanlış, eksik-fazla işlem; sizin sorumluluğunuzdadır. Cihazınıza gelen zararlardan ben ve MaxiCep sitesi, sorumluluk almayacaktır.

Unlock işlemi cihazınızı garanti kapsamından çıkaracaktır.

Şimdi gelelim tarifimize.

Öncelikle dikkat edilmesi gerekenler:

• Cihazınızdaki tüm kişisel verileri bilgisayarınıza yedekleyin.
  • Cihazınızın şarjı %70 üzerinde olsun. (Bir şey olmaz demeyin oluyor, önemli!)

Malzemeler:
  • (Driverları yüklemesi için)
  • Fastboot dosyaları
  • * (ücretsiz)

* : HTCDev sitesine girmekte sorun yaşıyorsanız bu sizin modeminizden kaynaklanıyor olabilir. Eğer ki router kullanıyorsanız bağlanamayabilirsiniz. İnternete doğrudan modem üzerinden bağlanarak deneyin. Olmuyorsa başka bir yerden bağlanın komşunuzdan akrabanızdan...

Her şey tamamsa başlayabiliriz artık.

1. Adım: Bilgisayarınızdan HTCDev sitesine bağlanın ve Unlock Bootloader yazan yere tıklayın.

2. Adım: Açılan sayfada sağ tarafta Supported Devices yazan kısımdan, All Other Supported Models yazanı seçin ve Begin Unlock Bootloader yazan butona tıklayın.

3. Adım: Bu açılan pencerede bize emin olup olmadığımızı, garantiden vazgeçmeyi kabul edip etmediğimizi soruyor. Resimdeki gibi işaretleyip butona tıklayalım.

4. Adım: Cihazınızı kapatın ve Ses kısma + Açma kapama tuşuna bootloader modu gelesiye kadar basın. Cihazınız HBoot modunda açılacaktır. Ses tuşlarıyla yukarı-aşağı yaparak Fastboot u açma kapama tuşuna basarak seçin ve görüntü aşağıdaki gibi olsun.

5. Adım: Çalışmamıza artık bilgisayarımızdan devam edeceğiz.
Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve driverlarınızı yükleyin. (HTCSync uygulamasını yüklerseniz driverlarınız da yüklenmiş olur)
Driver yüklemenizin başarılı olup olmadığını anlamak için Bilgisayarım a sağ tıklayıp Özelliklere tıklayın. Soldan Aygıt Yöneticisine tıklayın. Resimdeki gibi gözüküyorsa tamamdır.

6. Adım: Artık önemli kısımlara geçtik. İndirdiğiniz fastboot.zip dosyasını klasöre çıkartın. Klasöre girip sağ tıklayıp Komut Penceresi Aç kısmına tıklayın ve çıkan pencereye fastboot devices yazın. Resimdeki gibi görülüyorsa işlem tamamdır. Eğer ki sorun varsa 5. Adımı daha dikkatli uygulayın.

7. Adım: Şimdi bu yazıyı fastboot oem get_identifier_token kopyalayıp komut satırına ekleyin ve Enter tuşuna basın. Bu adımda cihazımızın token id sini alacağız. Aşağıdaki gibi seçip (sağ tık>işaretle) bir metin belgesine kopyalayın. Dikkatli kopyalayın ne bir karakter fazla ne de eksik. Resimdeki gibi kopyalayın.

8. Adım: Aldığımız bu kodu HTCDev sitesinde My Device İdentifier kısmına yapıştırıyoruz. Submit butonuna tıklıyoruz.

9.Adım: unlock_code.bin dosyamızın mailinize gelmesi lazım. Bu dosyayı indirip fastboot klasörümüzün içine atıyoruz.

10. Adım: fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin kodunu yapıştırın ve Enter a basın.

Son Adım: 10. adımı yaptıktan sonra telefonunuza aşağıdaki ekran gelecektir. Ses tuşlarıyla yukarı çıkarak yes diyin. Onaylamak için power tuşuna(açma kapama tuşu) basmanız gerekiyor.

Tüm işlemleri eğer sorunsuz yaptıysanız cihazınız artık Unlock olmuş demektir. Artık One X için çıkmış herhangibir recovery yükleyerek cihazınıza rom yükleyebilir veya root işlemlerine geçebilirsiniz.

Önizlemeler için guidingtech isimli siteye teşekkürler...

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Nextman ve Dede

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
İlerde lazım olabilme ihtimaline karşın, rezerve.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
--Rezerve--

emreli01

emreli01

Üye
kardeş Htc one x plus için de dosyalar ve işlemler aynı mı ?

- - - Eklendi - - -

Paylaşım için Teşekkürler üst konu olmalı bence

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
kardeş Htc one x plus için de dosyalar ve işlemler aynı mı ?

- - - Eklendi - - -

Paylaşım için Teşekkürler üst konu olmalı bence

Konunun ustunde de dedigim gibi olabilir de olmayabilir de.. Diger modellerde de islemler aynidir buyuk ihtimalle ama ekstra bir islem yapiliyorsa onu bilmiyorum ben...
Deneyenler yazarsa eger diger modelleri de ekleriz konuya :oke:

KayraBey

KayraBey

Üye
Hayırlı olsun Sensei.Sonunda açmışsın konuyu :tebessüm:

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
Konu tamamdi aslinda bir tek renkli yazilar falan filan kalmisti ayarlayip onayladim ben de :)

apache_44

Üye
selam kardesim oncelikle paylasim icin tesekkur ederim benim sorunum fasboot dosyasini cikariyorum aama tiklayinca komut satiri hemen kapaniyor anlam veremedim..

emreli01

emreli01

Üye
Birisi bilgilendirir mi one x plus da aynı yönetem ile mi yapılıyor ??+

berk09

berk09

Üye
fasboot komut satırına giremiyorum yardıımm.anında atıyor defalarca denedim.cihazım htc one x

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
fasboot komut satırına giremiyorum yardıımm.anında atıyor defalarca denedim.cihazım htc one x
Yaptığınız işlemleri sırasıyla eksiksiz anlatabilir misiniz?
Ben de nerde hata yaptığınızı bulmaya çalışayım

berk09

berk09

Üye

Yaptığınız işlemleri sırasıyla eksiksiz anlatabilir misiniz?
Ben de nerde hata yaptığınızı bulmaya çalışayım

Driverleri kuramamışım hallettim ama son işlemden sonra htc sitesinden bi mail gelmesi gerekiyodu dünden beri gelmedi.o dosya olmadan işlem tamamlanmıyor niye gelmiyoki anlamadım.