HDD Nasıl harici Hdd ye dönüştürülür

Sponsorlu Bağlantılar

kralour

kralour

Üye
    Konu Sahibi
HDD Nasıl harici Hdd ye dönüştürülür
İyi günler,
Arkadaşımın masaüstü pc den Hdd yi aldık bu Hdd bana verdi ama kablosu falan yok ben bu hdd harici Hdd yapmak isdiyorum icine verilerimi atıp kullanmak isdiyorum yapabilirmiyim ? yapmak isdersem bana ne kadara patlar ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Harici HDD kutusu diye arama yaparak veya bulunduğun yerdeki bilgisayarcıları gezerek bulabilirsin.

kralour

kralour

Üye
    Konu Sahibi
Harici HDD kutusu diye arama yaparak veya bulunduğun yerdeki bilgisayarcıları gezerek bulabilirsin.
Kardeşim baktım fiyatlar oldukca yüksek ve 3.5 falan muhabbeti var anlar gibi oldum ama bana kabloyla takcan kullancan o kadar

danismaz61

Üye
10-20 lira arasına bir harici hard disk kutusu alarak yapabilirsin.

danismaz61

Üye
Nasıl baya yüksek sahibindene bak teknomarketlere bakmayın daha 3 4 ay önce 12 liraya aldım bu kadar kısa sürede yükseleceğini sanmıyorum

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Kardeşim baktım fiyatlar oldukca yüksek ve 3.5 falan muhabbeti var anlar gibi oldum ama bana kabloyla takcan kullancan o kadar
O şekilde olmakta başka çıkar yolu yok :)
HDD nin üzerinde kaç "(inç) olduğu yazmaktadır ona uygun kutuyu alıp içine yerleştirebilirsin.

kralour

kralour

Üye
    Konu Sahibi
Tamam ben bakayım kaç inç olduğa öneri verir misiniz?

danismaz61

Üye
Ya 2.5 olur ya da 3.5 olur büyüklüğü bahsettiğimiz şey zaten içinde soket gibi yeri olan pcden çıkardığın şeyi o sokete takıp daha sonra kabloyla tak çıkar yapacağın olay 50 lirayada satan var dediğin gibi 10 20 liraya satanda dediğim gibi biraz araştırma yapın bunun için

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
3.5" ve 2.5" var.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
HDD 3.5" İse Yani Dahili İse Yapamazsın 2.5" Olmalı Uzun İş Anlayacağin Sıfırını Al Para Değiller Zaten 1 TBsi 170 TL

kralour

kralour

Üye
    Konu Sahibi

danismaz61

Üye
Elinizdeki harddiskin fotoğrafını atar mısınız?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

Alttaki 3.5" üstteki 2.5" elindeki 3.5" dir büyük ihtimalle ona uygun kutular mevcut o şekil istediğine ulaşabilirsin.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sata ve sata güç kablosunu
Usb ye çeviren bi kablo ile kolayca yapabilirsiniz

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Benim konu su ben kablo ile bunu bilgisayara bağlayamaz mıyım ?
Tabi Bağlarsın Yapacağin Şey Satayı USBye Çevirecek Bir Dönüştürücü Almak USB Kablosunu Hem Enerji Hemde Data Alişverişi İçin Kullanacaksın

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Kutuya dikkat et alırken senin HDD SATA değil seninki IDE.

kralour

kralour

Üye
    Konu Sahibi
Kardesim kutu alsam kac paraya patlar buna uycak bisey kablo alsam kaca patlar ben sadece veri aktarcam usb uclu alsam sadece onla baglanabilir mi ?

Üst Alt