İstek Hafıza Kartı Biçimlendirme Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

yaramaz6187

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza Kartı Biçimlendirme Sorunu
Arkadaşlar hafıza kartımı telefona takınca Sd Kart Boş veya dosya sistemi desteklenmiyor uyarısı geliyor üzerine tıkladığımda ise biçimlendir diyor biçimlendiriyorum yine başa sarıyor bunun bir çözümü var mıdır??

AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
Sen bilgisayardan kartını biçimlendirmeyi denedin mi peki ?

yaramaz6187

Üye
    Konu Sahibi
Sen bilgisayardan kartını biçimlendirmeyi denedin mi peki ?
Telefonu usb kablo ile bağlıyıyorum çıkarılabilir disk g olarak görüyor ama üzerine tıkladığımda g sürücüsüne bir disk yerleştirin diyor

AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
kart okuyucun varsa onla dene

yaramaz6187

Üye
    Konu Sahibi
kart okuyucun varsa onla dene
şimdi bi kart okuyucu aldım geldim şu anda kartın içerisini görüyorum ama telden neden göremiyorum
Birde karttaki silinmiş dosyaları kurtarma şansım var mıdır??

AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
şimdi bi kart okuyucu aldım geldim şu anda kartın içerisini görüyorum ama telden neden göremiyorum
Birde karttaki silinmiş dosyaları kurtarma şansım var mıdır??
Silinmis dosyalri kurtarma gibi sansin yok.Silinen silindi kalan dosyalri pcne at yedekle sonra karti bixcimlendir telefona tak gozukecektir.

ismail

ismail

Üye
Silinen dosyalar kurtarılır mı bilemem ama Nokia E63, Nokia E71 gibi bi telefondan biçimlendirmeyi dene..

yaramaz6187

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar konuyu açtığımdan itibaren uğraşıyorum ama henüz hafıza kartını biçimlendirmeyi gerçekleştiremedim pc taktığımımda hafıza kartı görünüyor içerisinde ise
".android_secure"
"LOST.DIR" bu iki dosya yer alıyor içerisine herhangi bir şey kopyalayamıyorum sağ tıklayıp biçimlendir dediğimde ise
"Windows, biçimlendirmeyi bitiremedi." uyarısını alıyorum ne yapacağımı bilemedim gitti hafıza kartım 8 GB Sandisk
...YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN KALIRIM...

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
AlexsandroZ

AlexsandroZ

Üye
Gelelim çözüme:

1-Öncelikle elimizde,ubuntu 8.10 live cdsi olmalı dikkat! başka sürüm değil sadece 8.10 çünkü diğer önceki veya enson olan,12.04'da bile ondaki özellik yok.
2-Biostan boot öncelik hakkını cd-dvd sürücüsüne verdikten sonra,ubuntu 8.10 live cd takıyoruz tabii bu arada hafıza kartı önceden takılı kalsın.Boot başlar,başlamaz dil seçeneklerinden seçeneği yapıyoruz ve,''Hiçbir değişiklik yapmadan ubuntuyu dene'' seçeneğini enterleyip masaüstünün gelmesini bekliyoruz.
3-Masaüstü geline,yukarda ''Place'' yazan yere tıklıyoruz ve açılan seçeneklerden,''removable Devices'' seçeneğine tıklıyoruz ve kart okuyucu bölümlerini orda görüyoruz hafıza kartı hangisinde takılı ise ona tıklıyoruz ve hooop içerdeki.Ubuntunun disk biçimleme ve yönetme yazılımları ile biçimleme vs yapabilirsiniz tabii
kurmanız gerekiyor.

yaramaz6187

Üye
    Konu Sahibi
Peki ben bu ubuntu 8.10 internetten indirme sansim var mi yada cdde olmasi sartmi

Üst Alt