Gizli numaradan aranmalar nasıl engellenir»»»»??

Konu, 'Cep Telefonları Genel' kısmında Furkan96 tarafından paylaşıldı. Okunma: 14294 | Cevaplanma: 0

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Gizli numaradan aranmalar nasıl engellenir»»»»??

  Gizli numaradan aranmalar nasıl engellenir?


  [​IMG]
  Cep telefonlarında gizli numaradan aranmayı engelleyen servisin devreye girmesi için kullanıcı tarafından aktif hale getirilmesi gerektiği bildirildi.
  AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, GSM operatörleri tarafından 1 Ocak 2008’den itibaren “gizli numaradan aranmayı engelleme servisi” ücretsiz olarak hizmete sunuldu.
  Ancak, servisten yararlanmak için hattın kullanıcısı tarafından aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu nedenle çok sayıda hat kullanıcısı, halen gizli numaradan aranabiliyor.
  Servisi aktif hale getirmek için Turkcell ve Avea’da, aranacak numara olarak *2# yazıp, arama tuşuna basmak yeterli oluyor. Servisi iptal etmek için ise #2# yazarak işlemi tekrarlamak gerekiyor.
  Vodafone’da ise önceden alınmış olan 6 haneli şifre, ardından bir boşluk ve “GIZLINUMARAYAKAPALI AC” yazıp, 7048’e kısa mesaj göndermek gerekiyor. Servis iptali ise aynı işlem “GIZLINUMARAYAKAPALI KAPAT” yazarak yapılıyor.
  Servis ayrıca, üç GSM operatörünün internet sitelerinde kullanıcı girişi yapılarak veya satış noktalarına başvurularak da aktif hale getirilebiliyor.
  Yazan: Furkan96

Gizli numaradan aranmalar nasıl engellenir»»»»?? konusuna benzer içerikler

 1. Turkcell Gizli Numara Engelleme - Gizli Numaradan Aranma Tarih Oldu. Olay... ( Turkcell Genel Bilgiler / Haberler )

  Görünmeyen numaralardan sıkıldı iseniz ve bunların sizi aramasına engel olmak istiyorsanız bir çözüm yolu var. GİZLİ numara sizi arayamıyor, üstelik karşıya bir de sesli mesaj gidiyor. Bu hizmeti şimdilik sadece Turkcell veriyor. Turkcell '...
 2. Gizli numarayı nasıl engellersiniz? (İşlem çok basit) ( Cep Telefonları Genel )

  Artık cep telefonlarından yapılabilen yönlendirmeyle gizli numara çağrıları engellenebiliyor. 1 Ocak 2008 tarihi itibariyle GSM operatörleri üzerinden gizli numarayla arama dönemi sona erdi. Ancak, yine gizli numarayla arama yapılabiliyor. İşte...
 3. Gizli numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenirim ( Symbian Destek )

  Arkadaşlar çok önemli bir yardım istiyorum.bugün beni biri işletti yakın lardan şüpheleniyorum ama çok kötü şaka yapıldı küfür de girdi işin içine beni gizli numaradan arayan o kişinin numarasını öğrenmek istiyorum .acilen yardım edin
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14 Şubat 2016 Pazar - 14:42:09