Galaxy S4 Hakkında Bir Soru

Sponsorlu Bağlantılar

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S4 Hakkında Bir Soru
Beyler 3 aydır Galaxy S4 ha aldım ha alacam diyordum ve çok konu açtım ve bu son çünkü yarın TİMe gidip kesin telefonu alacam ama pişman olmak istemiyorum. Soracağım bir kaç soru var sadece. Cevap ne olursa osun alacam zaten ama bilmek istiyorum çünkü yarın alsamda 1 hafta kullanamayacam. Muhtemelen sipariş verecem zaten. Evet şimdi sorularımı sorayım. Madde madde soracam madde madde cevaplarsanız sevirim.
1-Bu telefonun 16 GBlik sürümümü iyi 32GB mi ve ne kadarı kullanıcıya açık. Yani ne kadarı Sistem Ne kadarı uygulama hafızası ne kadarı usb bellek. Bu 3 hafızanın sınırı ney.
2-MicroSD karta uygulama atılıyor mu. İlk olarak atılamıyor dendi fakat güncelleme gelince atılacak dendi. Bir daha sistem ayarlarıyla oynamak istemiyorum. En az 20GBlik oyun kurarım ona.
3-Kamera performansı nasıl XPeria Zye göre.
4-Batarya nasıl. 2600MAh ama telefonun işlemci çok hızlı 1.6 ve 1.2. Yavaş olan bile baya yüksek.
5-Menüde sorunlar var mı. TouchWiz sorunlu Rehber falan yavaş diyorlar.
6-Bun telefona en kötü ihtimalle kaç yıl güncelleme gelir.
7-Ses kalitesi nasıl.
8-Gözle temassız kontrol falan bunlar nasıl çalışıyor yani hiç çalışmıyor mu yoksa az çok çalışıyor mu?
9-Ve son soru bu biraz uzun. Şimdi 8 çekirdek aynı anda çalışmıyorsa bu telefonun Maximum performansı 1.6ghz. Şimdi madem 1.6ghz e HTC One daha hızlı 1.7 yada Galaxy S4 Snapdragon 1.9ghz daha hızlı olması lazım. Fakat hız testlerinde Exynox daha hızlı çıkıyor. Buna bir açıklama yapabilen var mı. Yani hangisi hızlı bunların.
Telefondan yazdım yazım hataları olabilir. Hatalar için şimdiden özür diyorum.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

- - - Eklendi - - -

Cevap yok mu?

Eray1910

Üye
Kardeş seninle aynı durumdayım ben siparişi verdim 23 ünde gelecek aklımdaki soruların bazılarını sormuşsun. Bildiğim kadarıyla sorularına cevap vereyim.

1-hafıza olarak 16 gb ile 32 gb arasında fark var tabi parasal olarak da ciddi fark var. zaten sistem 7-8 gb kullanıyor 16 gb lıkta çok az bir yer kalıyor. o yüzden 16 gb da mutlaka hafıza kartı gerekli. ben 16 gb siparişi verdim yanında 64 gb class10 kart istedim 80 gb olacak 8 gb sistem yese 72 gb bana kalır :)
2-bu konu hakkında tam bir cevap yok gibi bende merak ediyorum.
3-kamera performansı gayet iyi piyasadaki telefonlarla karşılaştırınca.
4-bataryası 1 gün çok rahat götürüyormuş eğer fazla oyun oynanmazsa tabi.
5-bilgim yok.
6-en kötü ihtimalle 1 sene güncelleme gelir o da en kötü ihtimal diyorum. 1-2 sene zaten bu özelliklerle idare edecek bir telefon bu.
7-ses kalitesi bir htc beats audio olmasada gayet iyi diyorlar. izlediğim testlerden gördüklerime göre cidden htcnin altında kalsada iyi bir ses kalitesi var.
8-videoda gözü izleyip durdurma haricinde sayfa ilerletme tam olarak düzenli değil diyorlar geliştirilmesi gerekliymiş.
9-sistemde 8 çekirdek işlemci 4 ü çalışır sistem zorlanınca diğer 4 ü devreye giriyormuş. ghz ler fazla önemli değil anlayacağın :)
benim bilgisayarım 3.06 ghz ama 2.2 ghz lik pcler gta 4 felan açarken benimki açmayı şurada bırak yükleyemiyor bile :D

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Şu ikinci madde hakkında bir bilgi lazım aslında

Kerim.

Kerim.

Üye
bir soru:hmmm

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Snapdragon işlemcili S4de gelmiş MicroSD karta uygulama yükleme. Exynos a var mı acaba?

- - - Eklendi - - -

Birkaç soru olması gerekiyordu :-D

- - - Eklendi - - -

S4 aldım. Hafıza kartı almadım 32GB zaten şu an gerek yok. Bu ilk seferde kaçç saat şarj olacak??

Eray1910

Üye
İlk seferde telefonu açıp şarjını bitireceksin. Daha sonra tam dolana kadar şarj edeceksin. Bunu 1-2 kez tekrarladıktan sonra istediğin zaman şarja takabilirsin. Eskisi gibi 8 saat 12 saat şarja takma devri kalmadı :)

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Hızı Süper telefonun. 32GBde yeter hergalde hafıza kartı almadım almam herhalde. İlk şarjına 1 saat önce taktım

Üst Alt