Formasyonda 2.5 Ortalama Şartı Kalktı !

Sponsorlu Bağlantılar

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Formasyonda 2.5 Ortalama Şartı Kalktı !
Üniversite öğrencileri için 2,5 ortalama kaldırıldı mı,formasyon belgesinde 2,5 ortalama kalktı mı,formasyon belgesi almak için 2,5 ortalama kalktı,formasyonda son gelişme 2011,formasyon belgesi alabilmek için 2,5 ortalama kaldırıldı,formasyon belgesi için 2.5 ortalama şartı kaldırılıyor

Üniversiteli öğrencilerin bölüm okuyanlarına dair müthiş bir gelişme kaydedildi hazır olun..Artık üniversite öğrencilerine formasyon (Pedagojik eğitim belgesi) almaları için gerekli şart koşulan 2,5 ortalama barajı kaldırıldı! Evet yanlış duymadınız,Yök toplantısında alınan son karar tam olarak bu.2.5 ortalama şartı 2009-2010 eğitim yılı içerisinde 1.sınıf olarak üniversiteye kaydolan öğrenciler için geçerli artık.Bir üniversite öğrencisi olarak bu habere bayıldım diyebilirim.İşte haberin sağlam metni:
25 Ağustos 2011 Tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında
Pedagojik Formasyon Sertifika Programına başvuru yapabilecek öğrencilerde aranan 2,5 not ortalaması konusu görüşülmüş olup, Yükseköğretim Genel Kurulunun 21 Ocak 2010 tarihli toplantısında alınan kararın 3. maddesindeki öğrencilerin ağırlıklı not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,5 olmasına ilişkin şartın 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerden aranması, bu tarihten önce yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerden aranmaması uygun görülmüştür.[/COLOR]