Font Fix Türkçe(Yazı Tipi Değiştirici) (4.4.5.0)

Sponsorlu Bağlantılar

tomm

tomm

Üye
    Konu Sahibi

Bu uygulama ile rahatlıkla telefonun yazı tipini değiştirebilirsiniz. Güzel olan tarafı telefonun yazı tipini değiştirdiğinizde telefonun içindeki çoğu uygulamadaki yazı tipini de değiştirmiş olursunuz. Kötü olan tarafı ise türkçe karakterli yazı tipi bulunmaması.

Türkçe yazı tipini kullanmak için şu adımları takip edin:

1. Türkçe karakterli yazı tipini başka bir uygulama üzerinden veya tarayıcı üzerinden indirin.
2. Uygulamayı açın ve sağ üstteki üç noktaya tıklayın.
3. Daha sonra Ayarları seçin ordan Yükleme metodundan FlipFonntyapın
4. Daha sonra geri gelerek herhangi bir yazı tipini seçin.
5. yazı tipinin en sağ tarafında bilgi butonu var buna tıklayın ve ordaki Özellikler bölümünden Simgesel kısmındaki (Root klasörü) klasöre bakarak her hangi bir dosya yöneticisinden o klasöre girmeniz gerekiyor ve oradaki downloaded_fonts/ ile .ttf arasındaki rakamlarla ve karekterle oluşan bölümü root/data/data/com.jrummy.font.installer/cache/downloaded_fonts/ klasöründe bulup değiştirmeniz gerekiyor.
6. Sağ altta indirme butonuna tıklayın.
7. Uyarı ekranını devam et diyerek geçin.
8. Daha sonraki ekranda yükleye tıklayın.
9. En son olarak uygulama sizden yeniden başlatma isteyecek yeniden başlat diyerek telefonu yeniden başlattığınızda yazı tipinizin telefona yüklendiğini göreceksinz.

+ İyi Tarafları:
+ Samsug da dahil pek çok telefonun yazı tipini değişterebilirsiniz.
+ Yazı tipini değiştirerek çoğu uygulamanın da yazı tipini değiştirmiş olursunuz.

- Kötü Tarafları:
- Uygulama içinde türkçe olarak yazı tipi bulunmamaktadır.
- Türkçe yazı tipini sonradan indirip biraz da olsa uğraştırmasıdır.
- Bazı telefonlar için root istemektedir.

YENİLİKLER
Hızlı yeni güncelleme! Bu sürüm şunları içerir:

- Uygulama optimizasyonu ve performans iyileştirmeleri için küçük ama önemli değişiklikler

Yeni çevirilerle karşınızda olacağım.
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Düzenlediğim Yazı Tiplerine Buradan (Güzel Görünümlü Türkçe Karakterli Fontlar (Yazı Tipleri)) ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bveo1990, Buğra, MAERKEK ve 6 diğerleri

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Teşekkürler eline sağlık, bir öneri verirsem uygulama ile uyumlu elinde olan fontları da eklersen çok güzel olacaktır. :)

• Beğen
Tepkiler: Arzuf ve tomm
tomm

tomm

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler eline sağlık, bir öneri verirsem uygulama ile uyumlu elinde olan fontları da eklersen çok güzel olacaktır. :)
rica ederim. Severek kullandığım bir yazı tipi var. Architects Daughter bu yazı tipi güzel bence birde All Things Pink güzel. Daha sonra font için ayrı bir sayfa açabilirim bilmiyorum kafamda bir plan yok şimdilik sadece çeviriye odaklandım.

• Beğen
Tepkiler: Arzuf
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
rica ederim. Severek kullandığım bir yazı tipi var. Architects Daughter bu yazı tipi güzel bence birde All Things Pink güzel. Daha sonra font için ayrı bir sayfa açabilirim bilmiyorum kafamda bir plan yok şimdilik sadece çeviriye odaklandım.
Aynı bu konuya eklenebilir hem kolay erişim sağlar üyelerimize hem de aramaktan alıkoyar Türkçe karakterli fontlar nerelerdedir diye. :)

• Beğen
Tepkiler: Arzuf ve tomm
tomm

tomm

Üye
    Konu Sahibi
Aynı bu konuya eklenebilir hem kolay erişim sağlar üyelerimize hem de aramaktan alıkoyar Türkçe karakterli fontlar nerelerdedir diye. :)
O durumda olabilir ama dediğim gibi henüz düşünmedim bu konuyu ama ilerde yapabilrim. Önerileriniz için teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: Arzuf

aycan54

Üye
Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: tomm ve Arzuf
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Root istediği için yapamadım.

• Beğen