Facebook.ta bilindiği üzere zamana bağlı olarak muazzam derecede gelişmeler yaşanmış bulunuyor. Bu gelişmeler arasında sayabileceğimiz birçok şey var ancak genel olarak Facebook kullanıcılarının bilmedikleri ve öğrenmek istedikleri konulara buradan soru-cevap şeklinde değinmek istiyoruz. Başlayalım;​
1-) Facebook'un Sahibi Kimdir?
Cevap: Facebook'un sahibi Alman bilişimci Mark Zuckerberg'dir.
2-) Facebook'un Kaç Üyesi Bulunmaktadır?
Cevap: Facebook'un farklı farklı ülkelerden yaklaşık 300.000.000 kişi üyesi bulunmaktadır ve bu üye sayısı her geçen gün artmaktadır.
3-) Facebook Güvenli midir?
Cevap: Facebook sistemi en ince detaylarına varana kadar güvenli bir sistemdir. Facebook tasarımcıları, bu sistemleri sizlere sunarken maksimum güvenlik düzeyinde çalışmalarını sağlıyorlar ve Facebook sitesinden size gelebilecek herhangi bir zarar bulunmamaktadır.
4-) Facebook'ta Neler Yapılabilir?
Cevap: Facebook dünyanın en büyük sosyal ağ sitesidir. Bu sitede sizlere her türlü imkan sunulmaktadır. Bu imkanlardan bazılarına değinecek olursak; arkadaşlarınızı ekleyebilir ve sohbet edebilirsiniz. Hayran sayfalarına katılabilir ve kendi hayran sayfalarınızı oluşturabilirsiniz. Online oyunlar oynayabilir ve Facebook kredi sisteminden yararlanabilirsiniz.
5-) Facebook'un Çalışma Prensibi Nedir?
Cevap: Facebook, tamamen SİZ merkezli bir sistemdir. Bu sistem içerisinde dünyanın her bölgesindeki her insan bulunabilir. Giriş şartı yoktur. Tek kural Facebook üyesi olabilmek için 13 yaşın üstünde olmanızdır.