D sürücüsü sistem geri yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

aklidenge

Üye
    Konu Sahibi
D sürücüsü sistem geri yükleme
merhaba arkadaşlar.. benim çok büyük bi sorunum var kuzenim flash belleği biçimlendirmek yerine yanlışlıkla D sürücünü biçimlendirmiş. ve benim bütün hayatım o sürücüde. hiç bir şey kalmadı herşeyim gitti yaklaşım 40 GB bunu nasıl geri getirebilirim ne olur yardımcı olun :(

Teom@n

Teom@n

Üye
Öncelikle D sürücüsüne hiç bir şekilde dokunma.

---------- Eklendi @ 13:01:24 ---------- Yazıldı @ 12:58:41 ----------

Öncelikle D sürücüsüne hiç bir şekilde dokunma.

handy recovery 5.0 diye google da arat ve programı indir. C sürücüsüne kur. Fakat kurtarılacak olan D sürücüsündeki verileri atabileceğin yeterli depolama alanın var mı? Yada harici Harddisk??

aklidenge

Üye
    Konu Sahibi
harici hdd yok hardiskim 500 gb ama saçma olan C sürücüsü 470 D ise 30 GB. şuan D sürücüsü bomboş

---------- Eklendi @ 17:23:56 ---------- Yazıldı @ 17:11:31 ----------

off D ye bugün bir kaç bişi atmıştım onları sişmiştim sonradan. senin dediğin programla analiz yapıom en son sildiklerimi buluyo sadece saha öncesini bulmuyo

pasha14

pasha14

Üye
harici hdd yok hardiskim 500 gb ama saçma olan C sürücüsü 470 D ise 30 GB. şuan D sürücüsü bomboş

---------- Eklendi @ 17:23:56 ---------- Yazıldı @ 17:11:31 ----------

off D ye bugün bir kaç bişi atmıştım onları sişmiştim sonradan. senin dediğin programla analiz yapıom en son sildiklerimi buluyo sadece saha öncesini bulmuyo
Ne kadar kurtarabilirsen senin için o kadar kar

aklidenge

Üye
    Konu Sahibi
öyle ama öncekiler daha çok lazım yokmu bildiğiniz bi yöntem veya başarılı bir program ?

sublieutenant

sublieutenant

Üye
belki bir kaç resim kurtarırsın, gerisi için bir bardak soğuk su maalesef :lol

Teom@n

Teom@n

Üye
Format attığın harddiskle işlem yapmış olman kötü olmuş. Ontrack easy recovery veya recover my files gibi programları dene istersen.

aklidenge

Üye
    Konu Sahibi
birazdan onlarıda deneyeceğim teşekkürler

aklidenge

Üye
    Konu Sahibi
yok olmuyo tüm verileri buluyo kaydediyorum ama açılmıyo hiç birşey.. resimler falan hiç birşey açılmıyo programlar dahil. hepsi bozuk dosya hatası veriyo...

Teom@n

Teom@n

Üye
Diski formatladıktan sonra dokunmasaydın bozuk veri hatası alma olasılığın düşerdi. CD den boot edilebilen Ontrack Easy Recovery bulursan onunla dene. Yada Handy recovery i başka bir bilgisayara kur ve harddiski diğer bilgisayar üzerinden tarat. Benim başıma 2005 te gelmişti. Harddiske dokunmadım arkadaşımın bilgisayarıyla harddiskimi taradım ve tam 160 gb program-film-resim ve müzik dosyalarımı kurtardım. Hemde kayıpsız. Buradaki püf noktası yanlışlıkla silinen yada formatlanan harddiske yeniden veri yazılmamalı. Dokunulmamalı.

aklidenge

Üye
    Konu Sahibi
keşke öle bi imkanım olsa. masaüstü değil laptop. ve dediğin proların hepsini denedim. bu da demek oluyoki bi bardak soğuk su içeceği bütün geçmişimin üstüne... :(

---------- Eklendi @ 19:09:39 ---------- Yazıldı @ 17:32:34 ----------

işin kötü yani pc nin laptop olması :S

Teom@n

Teom@n

Üye
Dizüstü bilgisayarının HDD potunun tipine göre(SATA-IDE) external 2.5" inçlik HDD kutusu bul ve USB bellek gibi tak başka bilgisayara tarat. En azından güvenilir arkadaş yada akrabanın bilgisayarında yeterli derecede depolama alanıda olacaktır. Acele ve panik yok. Yoksa herşeyi kaybedebilirsin.

aklidenge

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım çok sağol yaa dediklerini yapacağım

Üst Alt