LG G2 CyanogenMod 11 Snapshot M12

Sponsorlu Bağlantılar

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
    Konu Sahibi
CyanogenMod 11 Snapshot M12
Merhaba arkadaşlar. Cyanogenmod'un Snapshot M12 sürümünün kurulumunu anlatacağım.

İlk önce telefonunuzun rootlu olması gerekiyor.
- Gerekli araçlar: TWRP(herhangi bir recovery mod olabılır) ve Quick boot:

Cyanogenmod sürümümüzü indiriyoruz: (en baştaki)
TWRP:
Gapps :
CM11 Romunu ve Gapps'ı indirdikten sonra telefonu pcye bağlıyoruz ve romumuz ile gapps dosyasını telefonun içine en sade şekilde kopyalayıp yapıştırıyoruz.

TWRP Yükleme: yukarıdaki doyamızı indirip içindeki .apk uzantılı dosyamızı telefonun ulaşabileceğimiz bir kısmına atın.telefona attıktan sonra tıklıyoruz ve yükle diyoruz, yükleme işlemi bitince aç diyoruz root yetkisi falan isterse hepsine yes diyin.Karşımıza Flash recovery diye bir yazı geliyor ona tıklıyoruz ve yükleniyor ardından To Recovery ve Exit yazısı çıkar. To recovery dersenız TWRP recovery e gider. Exit deyin. TWRP miz yuklendı.

Şimdi ise Quick Boot ile recovery giriş yapın. Karşımıza TWRP Gelicek. oradan Backup yazan yere gelin herşeyi seçin ve alttaki mavi şeyi kaydırın biraz uzun surebilir ve bu backup dosyası 4 gb yer kaplayabilir.
Sonra ana ekrana geri gelin. Sağ üstte WİPE var oan tıklayıp alttaki mavi şeyi kaydırıyoruz. Ardından back diyip Advanced wipe tıklıyoruz ve
Dalvik Cache,
System,
Data Cache i işaretliyoruz.

İNTERNAL STORAGE'Yİ İŞARETLEMEYİN.
Sonra alttaki mavi yuvarlak şeyi kaydırıyoruz.

Ana ekrana gelip Install'a tıklıyoruz. En aşağı iniyoruz zaten en başta dediğiz gibi rom ile gapps altta görünecek. İlk once romumuzu seçip yavurlak şeyi kaydırıp yukluyoruz ardından gapps doyası içinde yapıyoruz. Yükleme bittikten Sonra karşımıza 3 tane buton geliyor Reboot System'i seçiyoruz. Artık telefonunuz CM11 snapshotlıdır. açılırken cyanogenmodu un simgesini goreceksınız bişeyde etrafında donecek onu bekleyeceksınız. ardından telefonunuz açılmıstır gule gule kullanın.

Şimdi telefonumuza romu muzu kurduk her şey güzel. Eğer geri dönmek istersen,z Quick bootu indirip recovery deyip twrp ye giriyoruz restore kısmından dosyamızı seçip mavi yuvarlağımızı kaydırıyoruz. zaman alabilir ve işlem bitince reboot deyip eski haline getirebiliyoruz. Tüm uygulamalar temalar uygulamaları yerleştirdiğiniz yerler vs. her şey yerli yerinde olacaktır.

NOT: Konu güncel olacaktır. yeni rom sürümleri eklenecek

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: emirberkcelik ve Luck Star

Oby_

Oby_

Üye
Bu senin kurduğun mu ...Sürüm olarak nasıl stabilite.Daha yeni olduğu için rom ne kadar kullanma zamanın ve deyimin oldu ve en önemlisi kamera ve şarj da durum ne..Yükleme yapmadan deneyim edinmek adına.

Luck Star

Luck Star

Üye
Cm11 den beri kullanıyorum güncelleme bu sabah geldi telefon üzerinden guncelledim yenilik olarak birşey eklenmemiş galiba farketmedim. Yine ayni stabil ve hızlı tavsiye ederim. Bu saatten sonra da başka ROM kullanmamıştır zaten cm forever. Tesekkurler

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
    Konu Sahibi
Cm11 den beri kullanıyorum güncelleme bu sabah geldi telefon üzerinden guncelledim yenilik olarak birşey eklenmemiş galiba farketmedim. Yine ayni stabil ve hızlı tavsiye ederim. Bu saatten sonra da başka ROM kullanmamıştır zaten cm forever. Tesekkurler
haklısın sadece uygulamalar ve az daha şarj performasında fark var. ama cm12 çıkınca herşey farklı olucak mukemmel olucak gunceldır zatne paylaşıcam
Bu senin kurduğun mu ...Sürüm olarak nasıl stabilite.Daha yeni olduğu için rom ne kadar kullanma zamanın ve deyimin oldu ve en önemlisi kamera ve şarj da durum ne..Yükleme yapmadan deneyim edinmek adına.
kamerası stocktan daha ıy ıdıyebılırım. 2. olarak sarj performansıda cok cok ıyı su saate kadar daha sarja takmadım dıyebılırı msaat ogleden sonra 3 te çekmiştim. gayette hızlı ve stabilitesi cok ıyı. nightly surumu co ksarj yıyor bu surumu daha ıyı. 1-2hafta bir guncellenıyor zaten. bu benım kurdugum suan zaten evet. ekran görüntüleri benım

die_final

Üye
arkadaşlar ben bunu kurdum ama çektiğim videoları oynatmıyor ekranda renker karışık çıkıyor nedir bunun sebebi

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar ben bunu kurdum ama çektiğim videoları oynatmıyor ekranda renker karışık çıkıyor nedir bunun sebebi
kameradaki video kalıtesı kotu biraz evet o yuzden baska bir kamera apk sı yuklersen daha iyi olur

Son düzenleme:

Üst Alt