Öneri (Çözüm) Google Play Bağlantı Yok Hatası!

Sponsorlu Bağlantılar

Alcyone

Alcyone

Üye
    Konu Sahibi
(Çözüm) Google Play Bağlantı Yok Hatası!
Merhaba arkadaşlar, bu gün bir sorun yaşadım. google play i crackleyip oyunlardaki ücretli öğeleri satın almak için farklı (crackli) bir google play sürümü yükledim ve freedom uygulamasıyla satın alma işlemi yapmayı denedim ancak ne yazık ki başarısız oldum ve sonrasında google play internet bağlantım olmasına rağmen bağlantı yok hatası verdi, neyse ki küçük bir araştırmayla sorunu çabucak çözdüm ve pc ye geçer geçme konu açma gereği duydum...

Öncelikle benimle aynı nedenden dolayı bu sorunu almıyor olsanız bile yine de deneyin, zararsız bir çözüm şekli.
(ROOT GEREKTİRİR!)
1) Link2sd uygulamasıyla google play uygulamanızı tamamen kaldırın (sadece güncellemeyi kaldırmadığınızdan emin olun).
2) Es File Explorer isimli uygulamayla (uygulamadaki ayarlardan root gezgini özelliğini aktif etmeniz gerekir) telefon hafızasına girip ordaki arama butonuyla "hosts" isimli dosyayı arayıp bulun ve silin, korkmayın sorun çıkmıyor.
3) Google Play i internetten yeniden bulup telefonunuza kurun ve telefonu yedinden başlatın.

BU KADAR! BU İŞLEMLERDEN SONRA SORUNUN TAMAMEN ORTADAN KALKMIŞ OLMASI GEREKİR, BENDE SORUN KALKTI.
Vereceğim linklerden bahsettiğim uygulamaları indirebilirsiniz...

NEXUS

NEXUS

Üye
teşekkürler fakat freedom'a girip stop yazıncada girmekte yinede teşekkürler :)
ama ayarlar-uygulamalardan google play store verileri temizlemek gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: Alcyone
Alcyone

Alcyone

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler fakat freedom'a girip stop yazıncada girmekte yinede teşekkürler :)
ama ayarlar-uygulamalardan google play store verileri temizlemek gerekiyor
Ben crackli google play kurmustum o yuzden freedom u durdursam da ise yaramadi o yuzden kendi çözümümü yarattım :) yine de teşekkeurler belki baskalarina yarar bu kadar ugrasmazlar :)

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS.

Üst Alt