cfw yüklediginizde orjinal yazılıma çevirme!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

s3l3m6

Üye
    Konu Sahibi
cfw yüklediginizde orjinal yazılıma çevirme!!!!
İlk olarak navifirm programını indirin, bu program ile orjinal firmware dosyasını indireceğiz. Navifirm v04.

Programı indirdikten sonra kuruluma gerek yok, direk açılıyor zaten. navifirm_V0.4 dosyasına çift tıklayarak aç. Karşına boş 4 tane kolon gelecek, hiçbir şey yapmadan biraz bekleyin.

1- Yaklaşık 30 saniye-2 dakika arasında geçen zaman aralığından sonra "Products:" kısmında telefon modelleri çıkacak. Oradan telefonunun modelini, yani "Nokia 5800 XpressMusic RM-356"yı seçeceksiniz (Türkiyede satılanlar genelde RM-356 oluyor).

2- Biraz daha vakit geçtikten sonra yan tarafta sürümler çıkacak. Bu sürümlerden "52.0.7" sürümünü seçip biraz daha bekliyoruz.

3- "Variants" kısmında ülke dil seçenekleri çıkacak. Buradan "5800 RM-356 Country Variant Turkey RED(kendi renginizi seçin) V2 - MR (0579269)" yazan yazıyı seçin. Files kısmında gerekli firmware ile ilgili dosyalar çıkacak.

4- Files kısmının hemen solunda "mark all" diye bir buton var, ona basarak tüm hepsini seçiyoruz.

Tüm işlemleri yaptıktan sonra aşağıda ki gibi bir görüntü olması gerekiyor.

Eğer ki böyle bir görüntü elde ettiyseniz "download with program" yazan butona basın ve yüklemelerin bitmesini bekleyin.

Yükleme bittikten sonra masaüstünde "firmware" adında bir klasör oluşması lazım. Klasörün içindekiler ise aynen görüntüdeki gibi olmalı.

Şimdi bu klasörün içindekileri tamamen kopyalayın.
32bit windows7'ler için C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 adresine;
64bit windows7'ler için C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 adresine yapıştırın ve jaf emulatörü çalıştırın.

1- Jaf Emulator'de BB5 sekmesini seçtikten sonra ilk olarak "Manual Flash"a basarak manual flash'ı aktif edin.
2- Daha sonra yan tarafta bulunan CRT 308 tikini kaldırın.
3- "Use INI"e basarak tikini açın ve biraz bekleyin. Karşınıza "Select Phone Model" şeklinde bir pencere gelmiş olmalı, buradan telefonunuz olan 5800'ı seçin. RM-356 firmware seçtiğimiz için nokia 5800d-1 yazanı seçmeliyiz. Seçtikten sonra OK'a basın

OK'a bastıktan sonra tüm her şeyi otomatik yerleştirmesi gerekiyor. Yani aynen aşağıda ki şekildeki gibi seçili olması lazım her şeyin.

Eğer ki böyle bir görüntü oluştuysa yapacağımız tek bir şey kaldı.
Telefonunuz öldüyse, yani çalışmıyorsa; "Dead USB" , "Normal Mode" , "Factory Settings" seçeneklerini aktif edin.
Telefonunuza C6 yüklediniz ve geri dönüştürmek/orjinal firmware yüklemek üzereyseniz "Factory Settings" ve "Normal Mode" seçeneklerini aktif etmeniz yeterli.
+beğeniyi unutmayın

resimler url si

bir teşekkür yeter !!!!

• Beğen
Tepkiler: McAnubis, mezarbek, yunus3787 ve 2 diğerleri

PureFood

PureFood

Üye
Teşekkürler işime yarayabilir elbet bir gün..

gurkankoksal

Üye
Pooling phone yazıyor devamlı ne yapmam gerekiyor ?

Ali Emre Çirik

Üye
@ yanlis yere konuyu acmisin  pooling phone tel kapat hard format at olur.

leo06.8

leo06.8

Üye
arkadasım sureklı Pooling phone yazıyor ve beyaz ekran gelıyor
ama tel acılmıyor lutfen yardım

PureFood

PureFood

Üye
bu ara işime yarıycak iyiki kaydetmişim bu konu linkini

PureFood

PureFood

Üye
ya herşey tamam da telefonu nıye gormuyor bu jaf deli olucam ????

onewaqe

Üye
İsmet Flasha tıklayıp evet dedikten sonra telefonun açma kapama düğmesine bir kez tıklatıcaksın

• Beğen
Tepkiler: PureFood
PureFood

PureFood

Üye
dostum press power on now cıkmıyor ki.. telefon bulunamadı diyor :(

----------Eklendi @ 20:56:44 ---------- Yazıldı @ 20:49:26 ----------

yok mu yardım edecek :(

----------Eklendi @ 21:04:42 ---------- Yazıldı @ 20:56:44 ----------

varya sinir oldum 3 kere cfw attım hepsinde telefonu buldu bu sefer bulamıyor. tüm ışıklar sağlam herşey tam. tek kalan bana telefon tuşuna basmak..

anılbaran

anılbaran

Üye
sen v52 yemi dönmeye calısıyon dostum?

onewaqe

Üye
İsmet kardeşim telefon modunu Offline yapıyormusun ?

ozkan1979

ozkan1979

Üye
işe yarayabilir

inan61

Üye
bende de aynı sıkıntı var arkadaşlar v52 ye dönmeye calışıyorum ama teli görmüyor flash lütfen yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt