Yardım C6-01 Dokunmatik sorun

Sponsorlu Bağlantılar

mylo123

Üye
    Konu Sahibi
C6-01 Dokunmatik sorun
Öncelikle merhaba...
Arkadaşlar telefonumla başımdan geçen olayları anlatayım önce;
Telefonu 2011 yılında aldım 2 yıl sorunsuz kullandım. 2013 ün kasım ayına kadar bi sıkıntı yoktu lakin cebimden çıkarırken betona düşürene kadar. Telefon düşünce tamamen dağıldı batarya ve kapağı takip açtım başta sıkıntı yok gibiydi ama sonra saat ve şebekenin olduğu panele dokunduğumda algılamadığını farkettim. Fazla sıkıntı yapmadım ve kullanmaya devam ettim aradan zaman geçtikçe o algılamayan bölgenin alta doğru yayıldığını farkettim . Daha sonra yine işime engel olmadığı için kullanmaya devam ettim ve bugün ekranın sağ tarafının kısmen ve tuşlar kısmında ki rehber simgesinin oldu yerin de çalışmadığını farkettim. Ayrıca dokunmatik birden kendi kendine defalarca ekranın belli noktalarına basıyor ve alttaki yes no ve menü tusuna basınca aynı şeyi yapıyor. Düşme haricinde ıslak elle dokunduğum zaman ekranda kalan suyun zarar vermiş olabileceğini düşündüm. Şuan telefonun garantisi bitmiş durumda. Sorun ekranda ise yaptırmayı düşünüyorum. Sizce sorun donanımsal mi yoksa yazılımsal mi ? Ayrıca yaptırmak istesem ne kadara yaparlar ,

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ekran Pek Pahali Değildir Kendinde Yaparsın Ama Sonuçta Ekranda Kırılma Darbe Söz Konusu Cihaz İllaki O Darbeden Çiziklerden Etkilenip Dokunduğunu Sanıyordur Yapacak Bişey Yok Donanımsal 100 180 TL Şıkıştı Arasına Anlayacağin Yerinde Olsam Yeni Cihazlara Yelken Açardım 625 Gibi Yada Fp2 Sürümlü Bir Cihaza

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Para vermeye değmez at çöpe. :no:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
2.El Bişey Bulabilirsin O Ekran Parasına Üstünede Telefonu Ver 100 TL Saysa 200 TL Ver 2.el 620 Bişey Al Kafan Rahat Olsun

mylo123

Üye
    Konu Sahibi
En mantıklısı yeni bir telefona geçmek sanırım... Ben o kadar yüksek bir meblağ düşünmemiştim o yüzden yaptırmaya değmez. Teşekkür ederim

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
:rica:

Üst Alt