Bilinmeyen Numaralar Servisi 118 80 Mi Yoksa 118 18 mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

rapman

rapman

Üye
    Konu Sahibi
Bilinmeyen Numaralar Servisi 118 80 Mi Yoksa 118 18 mi ?
evet arkadaşlar.dün akşam televizyon izlerken iki tane dikkatimi çeken reklam gördüm.ilki '-118 in yeni numarası neydi birsen - 80 , 118 80' diye.bu reklama alışığız.tamam,biliyoruz.tam 1 dakika sonra şu reklamı gördüm '118 i arama,118 18 i ara' diye.şimdi biz hangisini arayacağız ? ikisinin birbirinden farkı ne ? yada 118 80'i de 118 11 ve 118 gibi iptal mi ettiler ? fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: MUHAMMED

Karahasan

Karahasan

Emekli Yönetici
11880 Bn telekoma aittir.türk telekomla alakası yoktur.kontor ücretinide fazla alıyor.Türk telekomun yeni numarası 11818 dir.

rapman

rapman

Üye
    Konu Sahibi
bilgilendirdiğin için teşekkürler.ama adamlar öyle bir reklam yapmışlar ki,kimsenin 118 18'i arayacağını zannetmiyorum.118 80'i arayacak herkes ( burdan reklamın çok önemli bir unsur olduğunu anlıyoruz ) .

Karahasan

Karahasan

Emekli Yönetici
Zaten reklamda da hata var ordan bayan diyorki yeni numarası 8011880 kullandığı kelime bu

rapman

rapman

Üye
    Konu Sahibi
Zaten reklamda da hata var ordan bayan diyorki yeni numarası 8011880 kullandığı kelime bu
bence orda şöyle yapmak istemişler.hani dizilerde olur ya : 'evet,evet polis bey katili gördüm' derler ya.ordaki evet'e vurgu yapmışlardır.bu reklamda da 80'e vurgu yapmak istemişler.

burak9400

burak9400

Üye
biz bi kere aradık işimiz düştü hatta 2 defa aradık ben reklamın altındaki yazıları okumuştum dakikası bilmem kaç liraymış bi hesap yaptık babamla yau biz 1 ayda o kadar fatura ödemiyoruz o kadar kazık bişi bu dakikası 1 lira 11 kuruşmuydu neydi...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Önceden devletin olup sonra özelleştirilen Türk Telekom'un bilinmeyen numaralar servisi 11811 'dir. 11811 dışındaki tüm numaralar ( 11818, 11824, 11880 ) özel sektör telekom ve rehber şirketlerine ait arkadaşlar. Reklamların içerisinde veya sonunda şirketleri tanıtıcı amblem olması iyi olurdu ama yok. Hal böyle olunca kafa karışıyor tabii..

rapman

rapman

Üye
    Konu Sahibi
Önceden devletin olup sonra özelleştirilen Türk Telekom'un bilinmeyen numaralar servisi 11811 'dir. 11811 dışındaki tüm numaralar ( 11818, 11824, 11880 ) özel sektör telekom ve rehber şirketlerine ait arkadaşlar. Reklamların içerisinde veya sonunda şirketleri tanıtıcı amblem olması iyi olurdu ama yok. Hal böyle olunca kafa karışıyor tabii..
evet çok kafa karıştıyorlar.biz en iyisi sadece 118 11 i arayalım.

uguronur

Üye
arkadaşlar, bakın ne buldum. sanırım sorunun tam cevabi burada...

electro77

electro77

Üye
Kısacası 11811 i arayın, başınız ağrımasın.

izmirligenc

izmirligenc

Üye
sacma bi reklam yapmis milletin kafasini karistirmis iyilik yapacagina

11811

alperkemal

Üye
Allah razı olsun arkadaşım...insanların kafasını nasılda karıştırıyorlar..hayret walla..bu arada devlet baba 118 11 i vatandaşlarına niye dyurmuyor.....ayıp walla...

izmirligenc

izmirligenc

Üye
:ehe

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
GErçekten kafa karıştırıcı reklamlar.. şahsen ben de arayacak olayım 118 80 i ararım :) Ordaki Birsen kaç haftadır başımızın etini yedi :D:D

Bilgilendirme için herkese teşekkürler.. Yani sadece 118 11 i arayalım :)

Xside_69

Üye
ben 2 hafta önce aradım 118 80'i şöyle bir açılışla karşılaştım:''Alo istanbul cenaze işleri müdürlüğü buyrun:'' şok oldum yani.:box

milestone

milestone

Üye
11818 ve 11880 geçen gün bu iki serviside aramak zorunda kaldım ve iki aramamın toplamı "54 saniye" ve ödediğim tutar 4 lira. çok ama çok acil bir durum olmadıktan sonra kesinlikle kullanmamak gerekir.birde bu iki numradan birinde operatör size öğrenmek istediğiniz telefon numarasını size direkt bağlayalım ücreti bizim tarifemize göre diye birşeyler söylüyorki, belkide normalde 50 kuruş tutacak konuşmanızın bir kaç lira daha artmasına sebep oluyor bunada kanmamak lazım....

rapman

rapman

Üye
    Konu Sahibi
11818 ve 11880 geçen gün bu iki serviside aramak zorunda kaldım ve iki aramamın toplamı "54 saniye" ve ödediğim tutar 4 lira. çok ama çok acil bir durum olmadıktan sonra kesinlikle kullanmamak gerekir.birde bu iki numradan birinde operatör size öğrenmek istediğiniz telefon numarasını size direkt bağlayalım ücreti bizim tarifemize göre diye birşeyler söylüyorki, belkide normalde 50 kuruş tutacak konuşmanızın bir kaç lira daha artmasına sebep oluyor bunada kanmamak lazım....
keşke 118 11'i arasaydın..

WitchKing

Üye
118 28 çıkmış yeni arıyosun fener kaç yıl türkiye kupası almamış onu soruyosun :ehe:ehe:ehe

alixkandemir

Üye
118 11 türk telekom
118 42 vodafone telekominikasyon
118 32 turkcell iletişim hizmetleri
118 55 avea iletişim
Ihtiyacımız olduğunda bu numaralardan başka diğer servis numaralarıyla muhatap olduğumuzda gayet fahiş fiyatlarla karşılaşırız arkadaşlar.
Bahsettiğim bilinmeyen numaralar servislerinden başka numaraları aramayalım canımız yanmasın

rapman

rapman

Üye
    Konu Sahibi
118 18'de Türk Telekom'a ait olabilir.

Üst Alt