Bilgisayarımdaki sorunlar...

Sponsorlu Bağlantılar

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarımdaki sorunlar...
Arkadaşlar bilgisayarım 3-4senelik ve özellikleri sunlar

Processor
Pentium(R) Dual-Core CPU E6800 @ 3.33GHz6,6
Memory (RAM)4,00 GB6,6
GraphicsATI Radeon HD 63503,7
Gaming graphics2303 MB Total available graphics memory5,7
Primary hard disk232GB Free (466GB Total)5,9
[TBODY] [/TBODY]

son 1-2aydır 2-3tane sekme acınca kasıyor oyunlardaki performansı aynı bi farklılık gormedim nedense adobe vb programlarda kasıyor donuyor yani bi web sitesine giremiyorum youtube video izlerken takılıyor ses sonradan fln geliyor kasıyor yani ve dun bi bilgisayarın ıcını acıp tozlarını temizleyeyim dedim ve temizledikden sonra kasayım actım açma dugmesine bastıgımda bi res atıyor bastıgım anda ve sonra kasan sureklı tırrr diye sesler geliyor 5-6 sn surekli 1-2sn duruyor sonra birdaha cıkıyor ve bende kapatım pcyi bugun actıgımda oyle bir sorun yoktu fakat kasmalar hala dvm ediyor bu kasmaları nasıl onleyebilirim bir parca degismem gerekiyor yardimcisi olursanız sevinirim iyi forumlar şimdiden teşekkürler....

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Once temiz bi format atmayi deneyin :oke:

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
Denemeyi dusundumde parcalardandir diye ugrasmadim suan mesela aciom pcyi tm aciliyor fakat monitor klavye mouseye bildirim gtmiyor degisik degisik seyler yapiyorr pc d

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Yazilimsal olmasi muhtemel
. Once bir format denemelisin.

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
Tm kardes sagolasin bi format atim donerim sana iyi forumlar bide crackli ultimate bide orji home basic var hangisini kurim

yusuf1998x

Üye
büyük ihtimal virüs vardır ve artık sistem baya bir kirlenmiştir format ilaç gibi gelir :)

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Arkadaşlar bilgisayarım 3-4senelik ve özellikleri sunlar
ProcessorPentium(R) Dual-Core CPU E6800 @ 3.33GHz6,6
Memory (RAM)4,00 GB6,6
GraphicsATI Radeon HD 63503,7
Gaming graphics2303 MB Total available graphics memory5,7
Primary hard disk232GB Free (466GB Total)5,9
[TBODY] [/TBODY]
son 1-2aydır 2-3tane sekme acınca kasıyor oyunlardaki performansı aynı bi farklılık gormedim nedense adobe vb programlarda kasıyor donuyor yani bi web sitesine giremiyorum youtube video izlerken takılıyor ses sonradan fln geliyor kasıyor yani ve dun bi bilgisayarın ıcını acıp tozlarını temizleyeyim dedim ve temizledikden sonra kasayım actım açma dugmesine bastıgımda bi res atıyor bastıgım anda ve sonra kasan sureklı tırrr diye sesler geliyor 5-6 sn surekli 1-2sn duruyor sonra birdaha cıkıyor ve bende kapatım pcyi bugun actıgımda oyle bir sorun yoktu fakat kasmalar hala dvm ediyor bu kasmaları nasıl onleyebilirim bir parca degismem gerekiyor yardimcisi olursanız sevinirim iyi forumlar şimdiden teşekkürler....

Format bitince, ilk başta nete bağlanabilmen için ethernet driver'ı varsa kur yoksa formattan önce indirip D'ye at, format bitince kur. Sonra buradaki linkteki Driver Pack'i indir (isminden de anlaşıldığı gibi, tüm driverlarını bu program ile otomatik taratıp bulup indirir ve kurmasını sağlar)
Daha sonra PC'nin yardımcı programlara ihtiyacı vardır, Ccleaner vs gibi ama tek tek uğraşmam diyorsan (tavsiyem) sitesinden kategori olarak tüm programları tek veya toplu seçtikten sonra otomatik indirir ve kurar.
İleri yönelik destek istersen de TeamViewer ile yardımcı olabilirim.
Ha burada, sistem bileşenleriniz gayet iyi, sadece genel kapsamlı bakım/onarım/disk birleştirme gibi bir tarama yapılması sonucu PC'niz rahatlayacaktır. Ama tabi format atarsanız PC kendine gelir/rahatlar -ki madem bu kadar sıkıntı yaptırıyor sana, format at derim.

BLACKHAKAN

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim format attım fakat youtube video izlerken yine kasıyorya anlamadım gitti oyunlardaki performans dedigim gibi aynı kasayı actım temizledim bi fark yok anlamadım gitti sorunu bazen mavi ekran hatası veriyor hatanın nerden oldugunu bulamadımvakit ayırıp cvp yazdıgınız iin teşekkür ederim bu sorunu cozmem lazım bilgisayarcıyamı versem diyourumbide kardeş dedigin driver programını kurdum butun driverler kurulmuş yardımcı olursan sevinirim bir youtubede video izleyemiyorumyabazen mavi ekranda veriyor

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Memtest yapin derim. Ramleriniz sorunlu olabilir