'Balık bebek' doğdu

Konu, 'Konu Dışı' kısmında mservank tarafından paylaşıldı. Okunma: 6271 | Cevaplanma: 5

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 'Balık bebek' doğdu

  2-3 milyonda bir raslanan 'balık bebek' vakası İskenderun'da yaşandı
  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 2-3 milyonda bir rastlandığı bildirilen ve 'balık bebek' olarak bilinen genetik hastalıkla dünyaya gelen bebek, kuvözde bir süre bakıma alınmasının ardından Adana'ya sevk edildi.

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, eşi Hasan Kalkan tarafından İskenderun Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne kaldırılan Bahar Kalkan, normal doğumla bir kız bebek dünyaya getirdi.

  Amca çocukları olduğu bildirilen çiftin bebeklerinin, genetik bir hastalık taşıdığı anlaşıldı.

  Bebeğin ilk tedavisini yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Murşit Acemoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bebeğin tıp dilinde 'konjenital iktiyozis' halk arasında 'balık bebek' olarak bilinen bir genetik hastalıkla doğduğunu ve bu hastalığın 2-3 milyonda bir görüldüğünü kaydetti.

  Hastalığın kromozom bozukluğuna bağlı olarak geliştiğini ifade eden Acemoğlu, bebeğin cildinin ciddi oranda problemli, parmaklarının yok denecek kadar küçük olduğunu, kafatası yapısında da sorun bulunduğunu söyledi.

  Bebeğin sağlık durumunun şu an için iyi göründüğünü ancak gün geçtikçe kötüleşeceğini ifade eden Acemoğlu, bunun 15 yıllık meslek hayatında karşılaştığı ikinci vaka olduğunu bildirdi.

  Acemoğlu, 2 kilo 180 gram olarak dünyaya gelen ve kuvöze alıp yaşam destek ünitesine bağladıkları bebeği daha sonra ileri tetkik ve tedavisinin yapılabilmesi için Adana'daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk ettiklerini de sözlerine ekledi..
  [​IMG]  Yazan: mservank
 2. çok ilginç birde yılan bebek vardı sanırım

 3. allahallaa kıyametmi yaklaşıyor ne :D

 4. Aslında yılan bebek ile balık bebek arasında çok büyük bir farklılık yok. Çünkü, her ikisinde de deri, tırnaklarımızın yapısını oluşturan keratin maddesiyle kaplıdır (daha doğrusu deri, bu maddeden oluşmuştur). Her ikisi de "Harlequin tipi iktiyozis" sendromu içerir.

  +18 olması nedeniyle foruma koymayı uygun görmedim resimleri. Ancak isteyen aşağıdaki linke tıklayıp hem resimleri, hem de video filmini izleyebilir.

  http://www.thefetus.net/page.php?id=1448

  Son olarak; Allah'tan, o bebeğin ana babasına sabırlar vermesini ve o günahsız yavruyu daha fazla acı çekmeden kurtarmasını diliyorum.

 5. Çok kötü ya :( Umarım daha fazla acı çekmez...

 6. Bilgi için teşekkürler karides forumdaşım... Allah anasına babasına sabır versin gerçekten de... Çok üzücü :(

'Balık bebek' doğdu konusuna benzer içerikler

 1. Bebek sırtında penisle doğdu ( Konu Dışı )

  Çin'de inanılması çok güç bir doğum gerçekleşti. Minik yavrucuk sırtında fazladan bir cinsel organla dünyaya geldi. Çin'in Henan bölgesinde inanılması güç bir doğum gerçekleşti. Çinli çiftçi ailenin yeni bir bebeği dünyaya geldi. Ancak minik...
 2. Yeni Doğmuş Bebeğin Günlüğü(: ( Mizah - Eğlence - Fıkra )

  1. gün Böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. oha hortumumu bile kesmişler! meme diye, süt diye birşey varmış. nerden nasıl bulunur bu ya? hayattan daha ilk günden soğutacaklar beni. 2. gün meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum...
 3. 3 Başlı Bebek Doğdu ( Garip ve İlginç Olaylar )

  Selçuklu Mahallesi'nde Kurt ailesinin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen ve 3 başı andıran Elif isimli bebek görenleri hayrete düşürüyor. Anne Fatma Kurt'un ilk bebeği olan Elif bebek, görenleri şaşırtıyor. Kimsesiz olduğu için amcası...
 4. Doğumda bebeğin kafası koptu ( Haber Köşesi )

  Doğum sırasında bebeğin kafası koptu, başsız gövde anne karnında kaldı. 20.05.2012 17:23 Brezilya'da 5 doktordan oluşan ekip, Santa Isabel hastanesindeki doğum sırasında bebeğin kafasını koparırken, başsız gövde anne karnında kaldı. Kadın...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
09 Şubat 2016 Salı - 1:10:37