bada os bölümü bölüm kuralları

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bada os bölümü bölüm kuralları
bada os ****** paylaşım yapmadan önce bilinmesi gerekenler

Öncelikle bada os bölümüne hoşgeldiniz dostlarım

bada os bölümünde aktivitelerimiz tüm hızıyla devam etmektedir sizlere hizmetini sunduğumuz bada os konusunda her türlü destek ,en güncel haberler,tüm fw anlatımları ve yüklemeler konusunda paylaşımlar ,wallpaper-tema,,uygulamalar,oyunlar,geliştiriciler bölümü ve üyelerimizin bir konu üzerinde saygı çerçevesi içersin de rahatça konuşup tartışabileceği kullanıcı yorumları adları altında üyelerimizinde bildiği gibi bölümlerimiz bulunmaktadır.

sizlerden ricam daha düzenli ve daha az karmaşası olan bi bölüm için aşağıda belirttiğim maddelere uymanızı önemle rica ediyorum dostları

bölüm kurallar

1 - konularımızı açarken lütfen konunuzun ilğili olduğu bölüme açalım (örnek :bada destek bölümünde tema gibi) böylece konuların üzerinde taşındı gibi yazıları görmeyiz ve daha düzenli bi bölüm önümüze cıkar.

2 - konuların içersinde ki yazdıklarımıza lütfen dikkat edelim konu dışı gereksiz üslüplardan (küfür kullanımı,hakaret içerikli msj lar,bölümün huzurunu kaçıracak msj lar)kaçınalım ki ceza yada uyarı almayalım.

3 - bada os genel destek bölümüne firmalarla alakalı konular açmayalım özellikle bunu dikkate alalım arkadaşlar bu tarz konularımızı rahatça yazışıp tartışabildiğimiz kullanıcı yorumlarıbölümüne açalım

4 - konu paşlıklarımızı açarken (acil yardım,bakarmısınız,lütfen yardım,vs.vs.) gibi konu başlıklarını yarralı bulmuyorum konunuza uygun konu başlığı ile açarsanız hem konuzun içerigini daha fazla ziyaretçi ziyaret eder ve yardım alma imkanınız daha fazla olacaktır (bu tarz başlıklı konular direk çöpe taşınacaktır)

5 - konularımızı açarken nereye açtıgımıza dikkat edelim bölüm içersinde bir karmaşaya yol açmayalım

6 - bölüm içersinde hizmet verdiğimiz telefon modelleri
Samsung Wave (S8500), Wave II (S8530), Wave III (S8600), Wave Y (S5380), Wave M (S7250), Wave 525 (S5253), Wave 533 (S5330), Wave 575 (S5750), Wave 578 (S5780), Wave 723 (S7230) bu şekildedir yeni çıkacak bada telefonlar içinde geçerlidir
MaxiCep forum kuralları:MaxiCep Forum Kuralları

evet arkadaşlar yazdığım her şey daha düzenli bir bölüm için (evimiz gibi düşünelim lütfen)

adminlerin dikkatine

7 -bölüm içersindeki dağılımlar bu şekilde olmasını talep ediyorum

(a)
bada OS Genel & Destek Bada işletim sistemiyle ilgili Faydalı bilgiler & Güncel haberler ve destek burada
(b) Bada Kullanıcıları YorumluyorBada işletim sistemi kullanıcıları, bu sistemi kullanan cihazları ve programları yorumluyor / karşılaştırıyo
(c)bada OS Uygulama Mobil işletim sistemi olan bada OS a yönelik uygulama ve yardımcı programlar
(d) bada OS Firmware bada os için çıkan ve çıkacak olan yada kullanıcı firmware ler csc,cfw,fw,boot,fota,rsc,app dosyaları bu bölümde
(e) bada Widgetbada 1.1,1.2.ve bada 2 için uyarlanmış widğet paylaşımları
(f) bada OS Oyun Popüler mobil işletim sistemi bada OS a yönelik oyun ve eğlenceli diğer içerikler.
(g) bada OS Wallpaper-Tema Popüler mobil işletim sistemi bada OS a yönelik duvar kağıtları, temalar ve widgetler
( h) bada OS Geliştirme & DüzenlemeBada isletim sistemi üzerinde düzenleme yöntemleri, bilgileri ve geliştirmeler ...

7.madde'de belirttiğim ve alt katagorisini harflendirdiğim (7 -bölüm içersindeki dağılımlar bu şekildedir) forumda bada os kısmında olmasını gereken bu şekildedir admin arkadaşımdan bu kısmı bu şekilde ayarlamasını rica ediyorum

örnek olarak 7.madde (g) bendinde belirtilen bada os walpaper - tema acıklamasında widgetler yazıyor oysa bu bölüm için acılmış 7.madde (e) bendi var

ben 6 ana başlık 2 alt katagori yerine 8 ana başlık olmasını tercih ederdim bunun cok sorun olmayacagını sanıyorum

evet arkadaşlar fikirleriniz bekliyorum eger olumlu olursa burada yazdıklarımı sabit konu olarak admin kardeşimizin konuyu açmasını istiyorum daha etkili olacağını düşünüyorum

konu başlığı **** yerine uygun bölüm adı
bada os ****** paylaşım yapmadan önce bilinmesi gerekenler

Öncelikle bada os bölümüne hoşgeldiniz dostlarım

bada os bölümünde aktivitelerimiz tüm hızıyla devam etmektedir sizlere hizmetini sunduğumuz bada os konusunda her türlü destek ,en güncel haberler,tüm fw anlatımları ve yüklemeler konusunda paylaşımlar ,wallpaper-tema,,uygulamalar,oyunlar,geliştiriciler bölümü ve üyelerimizin bir konu üzerinde saygı çerçevesi içersin de rahatça konuşup tartışabileceği kullanıcı yorumları adları altında üyelerimizinde bildiği gibi bölümlerimiz bulunmaktadır.

sizlerden ricam daha düzenli ve daha az karmaşası olan bi bölüm için aşağıda belirttiğim maddelere uymanızı önemle rica ediyorum dostları

bölüm kurallar

1 - konularımızı açarken lütfen konunuzun ilğili olduğu bölüme açalım (örnek :bada destek bölümünde tema gibi) böylece konuların üzerinde taşındı gibi yazıları görmeyiz ve daha düzenli bi bölüm önümüze cıkar.

2 - konuların içersinde ki yazdıklarımıza lütfen dikkat edelim konu dışı gereksiz üslüplardan (küfür kullanımı,hakaret içerikli msj lar,bölümün huzurunu kaçıracak msj lar)kaçınalım ki ceza yada uyarı almayalım.

3 - bada os genel destek bölümüne firmalarla alakalı konular açmayalım özellikle bunu dikkate alalım arkadaşlar bu tarz konularımızı rahatça yazışıp tartışabildiğimiz kullanıcı yorumlarıbölümüne açalım

4 - konu paşlıklarımızı açarken (acil yardım,bakarmısınız,lütfen yardım,vs.vs.) gibi konu başlıklarını yarralı bulmuyorum konunuza uygun konu başlığı ile açarsanız hem konuzun içerigini daha fazla ziyaretçi ziyaret eder ve yardım alma imkanınız daha fazla olacaktır (bu tarz başlıklı konular direk çöpe taşınacaktır)

5 - konularımızı açarken nereye açtıgımıza dikkat edelim bölüm içersinde bir karmaşaya yol açmayalım

6 - bölüm içersinde hizmet verdiğimiz telefon modelleri
Samsung Wave (S8500), Wave II (S8530), Wave III (S8600), Wave Y (S5380), Wave M (S7250), Wave 525 (S5253), Wave 533 (S5330), Wave 575 (S5750), Wave 578 (S5780), Wave 723 (S7230) bu şekildedir yeni çıkacak bada telefonlar içinde geçerlidir

MaxiCep forum kuralları:MaxiCep Forum Kuralları

evet arkadaşlar yazdığım her şey daha düzenli bir bölüm için (evimiz gibi düşünelim lütfen)

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Bu kuralların uygunluğuna, gerekli olup olmadığına üst yönetim karar verir...

Benim dikkatimi çeken şey; çok fazla yazım yanlışının, harf hatalarının olması.

Önce bunları düzeltmelisin bence...

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

yazım hataları düzenlenecektir bi karara varalım önce :) daha sonra şiir gibi yazarız merak etme :)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici

Hepimiz karar vereceğiz :)

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Bende ilk fırsatta düzenlemene yardımcı olurum. Arkadaşlar'da boş bir vakitte okuyup yazacaktır merak etme :)

teşekkür ederim merak etmiyorumda aceba cok mu şey istiyorum ondan :)

Tuba

Tuba

Üye
Bölüm kuralları güzel umut ediyorum ki üyelerde dikkat ederler...

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bölüm kuralları güzel umut ediyorum ki üyelerde dikkat ederler...

aslında bunu yapmamdaki amacım konu yada üye msj silindiginde acıklama yerine ''bölüm kuralı madde 2'' yada ''bölüm kuralları madde 4'' gibi belirtmek daha bir fiyakalı olacaktır tabiri caiz se bu sayade üye ne kuralı bu diye oraya girip okuma şansı doğacaktır okuduktan sonrada ılımlı bir hava sezip hiç birşey olmamaış gibi rencide olmaksızın devam edecektir :)

Tuba

Tuba

Üye

aslında bunu yapmamdaki amacım konu yada üye msj silindiginde acıklama yerine ''bölüm kuralı madde 2'' yada ''bölüm kuralları madde 4'' gibi belirtmek daha bir fiyakalı olacaktır tabiri caiz se bu sayade üye ne kuralı bu diye oraya girip okuma şansı doğacaktır okuduktan sonrada ılımlı bir hava sezip hiç birşey olmamaış gibi rencide olmaksızın devam edecektir :)

olabilir uygun görülürse tabi güzel düşünmüşsün :)

Ozan

Ozan

Admin
Yüksel bölüm kuralların yerinde, yazım hatalarını düzelttikten sonra sürebilirsin

Bizim ekleyecegimiz
7.maddede belirttigin widgetler açıklaması artık silindi, sonradan widget bölümünü açınca orada widgetlerin toplanmadıgını düşünürsek açıklamalasını kaldırmalıydık unutmusuz

Kategori mantıgında ise, widgetlerin uygulama oldugunu düşününce uygulamalarda alt kategori olması daha mantıklı zira kategorileri çoğaltmak yerine azaltmalıyız. Bu yıl symbian kategorilerini büyük ölçüde aynı çatıda toplamıs bile olacağız muhtemelen . Ana indexte çok kategori var

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yüksel bölüm kuralların yerinde, yazım hatalarını düzelttikten sonra sürebilirsin

Bizim ekleyecegimiz
7.maddede belirttigin widgetler açıklaması artık silindi, sonradan widget bölümünü açınca orada widgetlerin toplanmadıgını düşünürsek açıklamalasını kaldırmalıydık unutmusuz

Kategori mantıgında ise, widgetlerin uygulama oldugunu düşününce uygulamalarda alt kategori olması daha mantıklı zira kategorileri çoğaltmak yerine azaltmalıyız. Bu yıl symbian kategorilerini büyük ölçüde aynı çatıda toplamıs bile olacağız muhtemelen . Ana indexte çok kategori var

peki şöyle bir şey önersem

bada kullanıcıları yorumluyor kısmını kaldırsak bu tür yorumlar zaten bada os genel destekte yapılıyor yanı widget ler olmasa da bada os frimware kısmını ayrı bir ana bölüm olarak yapsak iyi olurdu çünkü bu kısım gerçekten önemli ben oraya yoğunlaşmalarını istiyorum üyelerin zira bu kısımla alakalı avrupa daki bütün forumlarda alt kategori değilde ana kategori olarak veriliyor dünyadaki bütün bada forumlarında bu iş böyle yürüyor

bu benim şahsi düşüncem (zaman ayırdığınız için teşekkürler)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Konuyla alakasız olacak belki ama yazı stilini değiştir lütfen :D Şöyle daha ince birşeyler seç :D

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici

güzel görünüyor ama göz zevkine zarar veriyorsa değiştireyim :)

Kişisel olarak değilde genel olarak düşünülür :) özelliklede kuralları okurken veya uzun açıklamaları olan konularını, üyelerin daha rahat ve gözleri yorulmadan okuyabilmeleri için sade ve oturaklı yazı tipi öneririm.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Kişisel olarak değilde genel olarak düşünülür :) özelliklede kuralları okurken veya uzun açıklamaları olan konularını, üyelerin daha rahat ve gözleri yorulmadan okuyabilmeleri için sade ve oturaklı yazı tipi öneririm.

haklısın daha uygun hale getirdim bu iyi sanırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt