İpucu Arkadaşlar Samsung Galaxy S4'te Şarj ve Data Problemi Yaşıyorum Sizce Nedendir ?

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Samsung Galaxy S4'te Şarj ve Data Problemi Yaşıyorum Sizce Nedendir ?
Arkadaşlar aslında bu konuyu teknik kısımda açmak isterdim ama sorunumun tam olarak ne olduğunu bende çözemediğimden dolayı buraya yazıyorum.

Cihazı başka bir forumun 2.el kısmından 195 tane referansı olan 40 yaşlarında bir abiden aldım,cihazı hatta zor aldım çünkü hiç referansım yoktu.Cuma günü kargoya koydu koyarken ya şarjı bitik koymuş yada şarjı az koymuş vs. birşey olmuş cihazı Pazartesi günü elime aldım Sinop'tan İzmir'e 3 günde geliyormuş araya Pazar girince 4 günde gelmiş oldu neyse ki cihazı elime aldım cihaz açılmadı korktum direkt satıcıyı aradım durumu izah ettim şarjının bitmiş olabileceğini şarja takıp biraz şarj etmemi söyledi ben bu kısımda biraz korktum ama henüz kargoda onaylamamıştım kargo görevlisine rica edip kargoda 10 dk kadar şarj ettirdim ve cihazı elime aldım cihaz aynen denildiği gibi şarjı bittiği için açılmamış derken yurda götürdüm yurtta da hiçbir problem yaşamadım tek problem cihaz güncellemeleri nedense görmüyordu 4.2.2 vardı bir başka forumdan Türkiye 4.4.2 romunu bulup odin ile flashladım bu kısımda da bir problem yaşamadım güzel her şeyimi kurdum ettim gerekli performans testlerini falan yaptım cihazın akım değerlerini falan özenle kontrol ettim vs. cihazda problem yok görünüyordu 4.4.2 yi neden ota ile görmediği konusunda da fikrim yoktu.Bu akşam yurtta şarjım 30%'du şarja taktım cihaz baktım şarj olmuyor şimşek işareti gözükmüyor ne yapayım ne edeyim derken şarj aleti bozulmuştur gibi düşündüm başka şarj aleti ile denedim durum aynıydı bu sefer bataryayı söktüm belki bug olmuştur dedim taktım yine şarj olmadı bu sırada da bir online oyunda arkadaşlarım beni bekliyordu 10 dk vardı yoktu derken şarja bıraktım tekrardan.Bu sırada cihazı modem olarak kullanmak durumundaydım(vpn alacağıma internet paketimle oynarım diye düşünmüştüm bu cihazı beklemiştim) ve şarjı bitecek diye oyunu 3 saat boyunca tedirgin tedirgin oynadım ama şarjı bitmedi aksine bu arada dikkatimi çekti cihazdan arada şarj olma sesi geldi ve 3 saatin sonunda cihaza baktığımda şarj 99%'du ve şimşek işareti yoktu yani şarj olmuyordu.

Bu durumda iken cihaz usb'den de görünmüyor kafasına estiğinde şarj oluyor usb den görüyor.Alıcıya durumu izah ettim 1,5 yıldır cihazı kullandığını böyle bir problem yaşamadığını söyledi,Zaten satma sebebi iPhone 6 almam olarak tanımladı ki cihazın fotoğraflarının exif bilgilerine bakarak bunu da kontrol ettim bir sıkıntı görünmüyordu üstüne 195 tane olumlu satış referansı olan birisi.Ne yapsam bilmiyorum acaba bu durumun sebebi içindeki rom olabilir mi ? çünkü dün sabahtan beri bir tek rom değişti.Rom olarak bu sefer sammobile'in romunu denemeyi düşünüyorum bahsettiğim forumdaki rom daha hızlı indiren bir kaynak olduğu için onu tercih etmiştim okula gidecektim vaktim yoktu.Bu arada rom atmaktan asla çekinmem çünkü s4 ve note 3 lerin kolay kolay brick olmadığını keşfettim note 3'e bir kere bozuk rom attım yanlışlıkla odinde gördü kurtardım s4'te de yanında gönderilen kabloda ufak bir temassızlık problemi vardı ortalarda bağlantı koptu geldi bunda da aynı şekilde odin cihazı yine gördü download mod açıldı.Tabi güvenmedim gittim başka sağlam kabloyla attım ki şarj etmek için vs. de o sağlam kabloyu kullanıyorum lazım olur diye yanımda Blackberry ve Samsung Galaxy S2'ye ait çıkma orijinal data kabloları mevcuttu
Ekleme ; gariptir ki cihazı bilgisayara bir türlü bağlayamıyor iken bu sefer odin mode'alıp deneyeyim dedim cihazı android arayüzünde hiç bağlayamadım şimdi odin mode'da bilgisayar cihazı added olarak görüyor.

Yeniden başlattım yine görmüyor ve şarj etmiyor
Samsung Galaxy S4 kullanan arkadaşlar Ayarlar>Telefon Hakkında kısmından cihazlarında bulunan stock romların bilgisini burada screenshot olarak paylaşabilir mi ?
Haydi bakalım :eller:

Üst Alt