Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 05.02.2023

Sponsorlu Bağlantılar

blacky35

Üye
Maxicep ve noss_bar = kalite
Noss Launcher i sorunsuz ve kusursuz turkcelestirdim SystemUI apk yi ayiklamaya calistigimda tam son aşamada su hatayi veriyor..23 ile modlari degistirip denedim yine ayni Herhangi bir bilgin varmi acaba .Kolay gelsin

--------------------------------------------------------------------------
| 21.01.2015 -- 7:25:58,81 |
W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=textColor, value=0x0205009a
W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=textColor, value=0x02050000
W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=textColorHint, value=0x02050001
W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=textAppearance, value=0x0207000f
W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=textAppearance, value=0x0207000f
Can't find framework resources for package of id: 2. You must install proper framework files, see project website for more info.
Sistem belirtilen dosyay bulamyor.

EDIT : Sorunu cözdüm..ayni sorunu yasayan arkadaslar system/framework klasorunden twframework apk dosyasini cikartin adini 2.apk yapin c:kullanicilar/kullanici isminiz/apktool/framework klasörüne atin

APK lari compile yada decompile ederken bu tarz hata alanlarda ayni yolu izleyin

Son düzenleme:

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Programı ben geliştiriyorum konu tamamen bana aittir alan alsin kizmam

turan066

Üye
hocam sorun bu
| 24.01.2015 -- 9:59:08,88 |
W: Skipping "android" package group
W: Could not find sources
C:\Users\Exe\Desktop\Multitool\projects\Settings.apk\res\values\styles.xml:216: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name '@android:style/Widget.QuickContactBadge'.

Exception in thread "main" brut.androlib.AndrolibException: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Exe\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_3023824782266694166.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 17, --target-sdk-version, 17, --version-code, 17, --version-name, 4.4.2, -F, C:\Users\Exe\AppData\Local\Temp\APKTOOL3728226363933707464.tmp, -I, C:\Users\Exe\apktool\framework\1.apk, -S, C:\Users\Exe\Desktop\Multitool\projects\Settings.apk\res, -M, C:\Users\Exe\Desktop\Multitool\projects\Settings.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:437)
at brut.androlib.Androlib.buildResources(Androlib.java:374)
at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:277)
at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:250)
at brut.apktool.Main.cmdBuild(Main.java:225)
at brut.apktool.Main.main(Main.java:84)
Caused by: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Exe\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_3023824782266694166.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 17, --target-sdk-version, 17, --version-code, 17, --version-name, 4.4.2, -F, C:\Users\Exe\AppData\Local\Temp\APKTOOL3728226363933707464.tmp, -I, C:\Users\Exe\apktool\framework\1.apk, -S, C:\Users\Exe\Desktop\Multitool\projects\Settings.apk\res, -M, C:\Users\Exe\Desktop\Multitool\projects\Settings.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:488)
at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:423)
... 5 more
Caused by: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Exe\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_3023824782266694166.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 17, --target-sdk-version, 17, --version-code, 17, --version-name, 4.4.2, -F, C:\Users\Exe\AppData\Local\Temp\APKTOOL3728226363933707464.tmp, -I, C:\Users\Exe\apktool\framework\1.apk, -S, C:\Users\Exe\Desktop\Multitool\projects\Settings.apk\res, -M, C:\Users\Exe\Desktop\Multitool\projects\Settings.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.util.OS.exec(OS.java:89)
at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:482)
... 6 more

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Telefonun kendi kaynakları ile toplamaya çalış

turan066

Üye
framework-res ve twframework-res ile topluyorum hiç editlemeden bile bu hata çıkıyor java da bunlar yüklü hocam

gonejkoo

Üye
arkadaşlar ekteki apk yı bir kere düzenleyebildim sonra tekrar düzenleyemedim.. hata veriyor sürekli. rica etsem (türkçe dosyaları içinde) apk yı dil dosyalarını ekleyip tekrar toplar mısınız.

lugerler

Üye
arkadaşlar ekteki apk yı bir kere düzenleyebildim sonra tekrar düzenleyemedim.. hata veriyor sürekli. rica etsem (türkçe dosyaları içinde) apk yı dil dosyalarını ekleyip tekrar toplar mısınız.

Sizi gördüm, yardım ediyim dedim.. :) Buyrun dosyanız :
İmzalanmış ve çalışır vaziyette olduğunu düşünmekteyim.. :) Gerisi size kaldı.. :)
---------------------
Bu arada konu anlatım sahibine çok teşekkür ederim.. Çok faydalı bir konu olmuş :)

• Beğen
Tepkiler: noss_bar

gonejkoo

Üye
Sizi gördüm, yardım ediyim dedim.. :) Buyrun dosyanız :
İmzalanmış ve çalışır vaziyette olduğunu düşünmekteyim.. :) Gerisi size kaldı.. :)
---------------------
Bu arada konu anlatım sahibine çok teşekkür ederim.. Çok faydalı bir konu olmuş :)
teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: noss_bar

gonejkoo

Üye
toparlama işleminde aşağıdaki resimde bulunan hatayı alıyorum.
log dosyası

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Dosya bulunamadı diyor neyse ilk satır png hatası mi bir bakar misin eğer öyleyse o png yi sil aynı isimden asla png koy

gonejkoo

Üye
Dosya bulunamadı diyor neyse ilk satır png hatası mi bir bakar misin eğer öyleyse o png yi sil aynı isimden asla png koy
hocam dosya bu apk ve dil dosyaları
eğer nerede hata yaptığımı söylerseniz (nasıl düzeltileceğini) bu dosyada daha bir çok düzenleme yapacam. Hazıra konmayı sevmem öğretin yeter..
eğer nerede hata yaptığımı söylerseniz (nasıl düzeltileceğini) bu dosyada daha bir çok düzenleme yapacam. Hazıra konmayı sevmem öğretin yeter..

ronax27

Üye

Hocam bu durumda ne yapılması gerekir? Talimatları uygulamaya başladım. Yama yapacağım apk yı söylediğiniz hedef dizine attım, görmedi Multitools.

Yardımcı olursanız sevinirim..

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Multiitoolsu yonetici olarak çalıştır

• Beğen
Tepkiler: ronax27
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Elektrikler gelsin sana da yardım ederim pc nin şark bitti cepten de olacak is değil

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

dil dosyasını bayağı bozmuşsun bir satırın sonundan </string> silmişsin
çeviri yaparken ' işaretini kullanmışsın eğer bu işareti kullanacaksan o satırın başında ve sonunda " " işaretleri olmalı

yani konuyu tam okumamışsın neyse şimdilik sorunlarını düzelttim ve topladım tekrar ayıklayıp çevireye devam edebilirsin dil klasörün values-tr içinde

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: gonejkoo

grafikerevi

Üye
Blog sıtem için temaları ayıkladım ve bu blog apksinde kendi sitemden nasıl konuları çekebilirim ve yeni bir yan menü nasıl eklerim

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kodlama hakkında bilgim yok ben daha çok modifiye yapıyorum

Üst Alt