Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 05.02.2023

Sponsorlu Bağlantılar

HELL BREAKER

HELL BREAKER

Üye
Yazdım googleye hep fake boş boş yazılımlar çıkıyor (reklam yazilimi vb.) BNK bi oyunun apk ve data sinda vardı acabilirsem dream league soccer Türkce spiker geliyor

HELL BREAKER

HELL BREAKER

Üye
Ses dosyaları BNK yani

HELL BREAKER

HELL BREAKER

Üye
Indirme linkini göremedim?

HELL BREAKER

HELL BREAKER

Üye
O programın sayfası var ama download falan yok

007wolverine

007wolverine

Üye
Buyur:

by_tozi

Üye
benim kendi uygulamam var simgesini değiştimek istiyorum uygulamaya seçiyorum ayıkla diyorum hata veriyor ;;

was not found or was not readable.
Sistem belirtilen yolu bulamyor.

neden acaba ?

kotku

kotku

Üye
smali dosyasında nasıl düzenleme yaparım. çeviri yapınca uygulamayı açmıyor,yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim

kikiri

kikiri

Üye
smali dosyalarında ne gibi bir çeviri yapıyorsun...

kotku

kotku

Üye
Uygulamanın bazı bölümleri o dosyada. Türkçeye çevirince uygulama yüklenmiyor

kikiri

kikiri

Üye
Bildiğim kadarıyla smali dosyalarında Tr çeviri olmuyor...Tr çeviri yapacaksanız res/values/strings dosyasında çviri yapacaksınız....

kotku

kotku

Üye
Akdelikan bu işin ustası birde ona sorayım

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
smali dosyasında nasıl düzenleme yaparım. çeviri yapınca uygulamayı açmıyor,yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim
Smali dosyalarıda türkçeye çevirilir çevrilmez diye bir şey yok ama smali uygulamanın kod kısmı oluduğu için sorun çıkması çok yüksek

öncelikle orjinal uygulamayı smali ayıklaması dahil tam bir ayıklama yap sonra hiç bir düzenleme yapmadan toplayıp telefona kurmaya çalış eğer kurulur sorun çıkarmazsa

türkçeye çevirmek istediğin kısımları türkçe karakterler kullanmadan çevirmeye çalış çşığüö ÇĞÜÖİŞ gibi harfleri kullanma

eğer hiç düzenleme yapmadığın halde kurulumda veya çalışmasında sorun çıkarsa apk yı direk zip ile aç .dex uzantılı başka bir dosya var mı diye bak eğer ikinci bir dex dosyasına sahipse multitools bunları ikisininide ayıklıyor ama toplarken tek dex dosyamış gibi topluyor buda soruna neden olabiliyor olabilir

bunun çözümüde apk içinden dexin birini yedeğini alıp siliyorsun diğerini ayıklayıp düzenliyorsun topluyorsn imzala yapmadan önce ikinci dex i direk zip ile apk içine atıyorsun sonra imzalıyorsun

eğer tek dex var ve orjinalinin sadece ayıklayıp topluyorsan ve kulumu yapıyor uygulama açılmıyorsa belliki multitools ayıklamada bir hata yapıyor demektir çünkü bazı uygulamalar farklı karakter kodlamalası kullandığı için genelde ingilizce dışında farklı bir dilli uygulamalarda bu çok oluyor karakterin hex karşılığı varlı olabiliyor buda toplamada hataya neden oluyor çevireceiğin uygulama veya oyun bunun gibi rusça çince gibi farklı alfabe kullanılan bir uygulama mı

kıscası bir sürü ihtimal olabilir bence smali ile pek uğraşmamak gerek dex hep dex kalmalı

kotku

kotku

Üye
Teşekkürler. Peki oyunları türkçeleştirebilir miyiz?

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
apktool u nasıl güncelleriz? 2.0.2 sürümünü programa ekleme şansımız varmı

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Teşekkürler. Peki oyunları türkçeleştirebilir miyiz?

Her oyunun çevirisi yapmak zordur. Bazı oyunların dil dosyasını bulmak, deveye hendek atlatmak gibidir. Çevirmek istediğin oyunu açıp bakacan. Bazen, dil dosyaları grafiklerden de oluşabilir yani.

kotku

kotku

Üye
windows 10 da multitools hata veriyor. hiç bir apk yı ayıklamıyor. sebebini bilen var mı?

Üst Alt