Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 05.02.2023

Sponsorlu Bağlantılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Doğru frameleri attığından emin misin
Hata dosyasını bana gönderir misin kaynak eksikliği varsa gezmelerde yalnislik olabilir

kikiri

kikiri

Üye
Kod:
C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\res\values\styles.xml:109: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name '@android:style/TextAppearance.StatusBar'.

C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\res\values\styles.xml:110: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name '@android:style/TextAppearance.StatusBar'.

C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\res\values\styles.xml:115: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name '@android:style/TextAppearance.StatusBar'.

C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\res\values\styles.xml:125: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name '@android:style/TextAppearance.StatusBar'.

C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\res\values\styles.xml:229: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name '@android:style/TextAppearance.StatusBar.Ticker'.

Exception in thread "main" brut.androlib.AndrolibException: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Levent\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_5245636270856227870.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 21, --target-sdk-version, 21, --version-code, 21, --version-name, 5.0.1-N910CXXU1BOC3, -F, C:\Users\Levent\AppData\Local\Temp\APKTOOL7601921579393576487.tmp, -0, arsc, -I, C:\Users\Levent\apktool\framework\1.apk, -S, C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\res, -M, C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\AndroidManifest.xml]
    at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:442)
    at brut.androlib.Androlib.buildResources(Androlib.java:379)
    at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:282)
    at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:255)
    at brut.apktool.Main.cmdBuild(Main.java:225)
    at brut.apktool.Main.main(Main.java:84)
Caused by: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Levent\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_5245636270856227870.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 21, --target-sdk-version, 21, --version-code, 21, --version-name, 5.0.1-N910CXXU1BOC3, -F, C:\Users\Levent\AppData\Local\Temp\APKTOOL7601921579393576487.tmp, -0, arsc, -I, C:\Users\Levent\apktool\framework\1.apk, -S, C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\res, -M, C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\AndroidManifest.xml]
    at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:504)
    at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:428)
    ... 5 more
Caused by: brut.common.BrutException: could not exec command: [C:\Users\Levent\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_5245636270856227870.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 21, --target-sdk-version, 21, --version-code, 21, --version-name, 5.0.1-N910CXXU1BOC3, -F, C:\Users\Levent\AppData\Local\Temp\APKTOOL7601921579393576487.tmp, -0, arsc, -I, C:\Users\Levent\apktool\framework\1.apk, -S, C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\res, -M, C:\Users\Levent\Desktop\Multitools\projects\SystemUI.apk\AndroidManifest.xml]
    at brut.util.OS.exec(OS.java:89)
    at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:498)
    ... 6 more

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kaynak eksikliği var frameleri tekrar sistemden alıp ekle

kikiri

kikiri

Üye
Ekliyorum kardeş ne yaptıysam olmuyor, bir anlam veremedim çalışan sistem çalışmaz oldu...

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ilginc aklıma birşey gelmiyor baska

kikiri

kikiri

Üye
İşin ilginç tarafı iş yerindeki pc de de aynı sorun var şaka gibi... Her şeyi denememe rağmen olmadı.
@noss_bar kardeş...
/users/apktool/framework içinde 1.apk ve 2.apk olaması gerekir değilmi... Her nedense uygulamayı başlattığım zaman aşağıdaki uyarı mesajı geliyor...
Kod:
Apktool kaynak klasöründe sistem kaynakları bulundu !
Sistem apksı düzenlemeye devam etmek istiyor musunuz? e/h
evet "e" deyip onaylıyorum, bu sefer uygulamada...
Kod:
Arsc kaynağı: Sistem kaynakları
olarak geliyor. 23 ile bunu android 5.0.0 yaptığım zaman /users/apktool/framework içinde bulunan 2.apk dosyası siliniyor, ve bu şekilde toplamaya çalıştığımda hata alıyorum. Bir başka uygulamada denedim onda hiç bir hata almadım çünkü o uygulalama da 1.apk ve 2.apk dosyaları kendi klasörü içinde barındırdığı için...
Şimdi bu sorunu çözmek için bat dosyasını düzenlemek lazım. En azından 2.apk dosyasının silinmesini önlemek gerekir diye düşünüyorum....Bat dosyasını şimdilik inceliyorum sende bakarsan iyi olur...Teşekkürler...
Bat dosyasını da inceledim 2.apk dosyasını silmeyide önledim fakat sonuç değişmedi....
@noss_bar kardeş dosyaları upload ettim istersen birde sen dene...
1. apk dosyası "framework-res.apk"
2. apk dosyası "twframework-res.apk"
3. SystemUI.apk bende daha önce ayıklayıp topladığım ama şimdi ayıklayıp tolayamadığım dosyadır...
Teşekkürler...

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Biliyorsun bunun kodlamasını ben geliştiriyiorum sistem apksını ayıklarkan romun kendi framelerini kullanmalıyız bunlarda senin dediğin gibi 1 ve 2 apk sen bunları multitoolsa tanıttın ve sonra multitolsu kapattın ve tekrar açtın ben tekrar tekrar kaynak tanıtmamak için orda kodlamasına eğer kodunu ekledim eğer kullanıcı klasöründe 2 apk varsa bu soruyo sor eğer cevap e vetse ellemeden multioolsu aç eğer cevap hayırsa 1 ve 2 apk yı sil normal kaynaklardan android 5 i 1 apk olarak kopya çünkü sistem apksı düzenlemesi yapılmayacak normal apk düzenlemesi yapılacak kısacası mantık bu

sen zaten sitem apk sı ayıklayıp toplamak için multitools içinde gelen android 5 android 4 vs vs kaynakları kullanmayacaksın bunlar orjinal kaynaklar bunlar sadece 3. parti uygulamalar içindir sistem apkları 3. parti uygulamalar gibi değillerdir bunlar üreticiler tarafından içine daha fazla eklemeler yapılarak oluşturulumuş apklardır o yüzden bunları çözme işlemleri ancak kendi sistem framleri ile mümkündür çok nadirdir orjinal kaynakların sistem apksını tam olarak ayıklayıp toplaması o yüzden sen android 5 4 gibi kaynakları sistem apkları için kullanmayacaksın

Ben orjinal kaynakları android 5 veya 4 diye adlandırmamanın sebebi her biri bir sdk sürümüne denk gelir şuan son sürüm 5 bir uygulama atıyorum android 4 sdk ile yazılmışsa bunu sadece android 4 kaynağı ayıklayacak diye bir şart yok bir üst sürümde ayıklayabilir ama bir alt sürüm ayıklayamaz sdklarda üzerlerine yeni kodlar eklene eklene geliştirilir atıyorum android 5 te yeni gelmiş bir kodu bir geliştirici bunu kendi uygulamasında kullanırsa doğal olarak bu kodu içermeyen bir alt kaynak bunu açamayacaktır.

kıscası o soruyu sistem apksı düzenlemek istiyor musun sorduğunda sen evet diyorsun burası tamam programda zaten sana üstte sistem kaynkları var diyor buda tamam sen kalkıp neden sistem kaynaklarını silip orjinal kaynağı aıtoyrsun sistem apksı sistem kaynkaları ile ayıklanır toplanır

kikiri

kikiri

Üye
Herhalde ben anlatamadim, sistem apk si veya normal ben bunları kastetmedim onları örnek verdim daha önce böyle bir sorun yoktu neden şimdi böyle bir sorun çıktı olay bu.....

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
upload linki nerde yok

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
multitoolsu aç 23 ile android kaynağını 1 ile android 5.0 yap ( kodlamasını değiştirdiysen kullanıcı klasöründe 2 apk kalmasın sil)

systemui apksını modify içine at ve 8 ile ayıkla

senden frame apksını isteyecek bana gönderdiğin 1.apk multitols penceresine bırak ve entere bas

senden ikinci bir frama isteyecek ve bana gönderdiğin 2.apk multitols penceresine bırak ve entere bas

ve ayıklayacak

düzenleme vs vs vs

10 ile tekrar topla

sen kullanıcı klasörüne frame.apklarını direk kendin 1 diye adlandırıp eklemişsin sorun bu bu isimlendirme ve frameyi alıp kaynağa çeviren multitoolstur gerçi burası pek önemli değil önemli olan senin apkyı 8 ile ayıklarken sistem kaynaklarını tanıtman bu tanıtma işlemi önemli çünkü burda multitools ben bu apkyı sistem frameleri ile ayıkladım toplarken de 1. ve 2 apk ile toplanacak kodunu ekleyecek sen direk elle ekleyip direk 1 ile ayıklar 2 yi kullanmaz toplakrende 2 ile toplancak kodunu eklmediği için ve 2 apk yı kullanmadığını için kaynak yetersizliğinden hata alıyorsun ekran toplama ve ayıklama işlemleri gösteriminde takip et sistem apklarını ayıklarken kullanıcı klasöri 1.apk ve 2.apk ibarelerini göreceksin bunlar yoksa senn 1 ve 2 apk kullancıı klasörinde olsa bile para etmez ok

kikiri

kikiri

Üye
Evet anlatımınla bu olay çözüldü ayıkladım, topladım ve cihazda denedim....Göstermiş olduğun ilgi ve çabaların için teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim şimdi kullanıcı klasöründeki 1. ve 2. apkyı alıp ilerde buraya gene ekleyerek 8 ile ayıklama yapabilirsin senden kaynak istemeyecek direk ayıklayıp toplayacak burda önemli nokta 8 ile ayıklanması burda 2.apk nın kullanılması gerektiğini belirtilen yer burası

kikiri

kikiri

Üye
Evet şimdi aydınlatıcı oldu ben evvelden 9 ile ayılayıp 11 ile toplayıp 12 ilede imzalıyordum bu şekilde hallediyordum ne olduysa oldu bir daha yapamadım ama senin anlattığın daha iyi bir yol yada ben ilk sayfada yazdıklarını tam okumadım...Teşekkürler.

Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
Persicope u türkçeye çeviriyodum ancak uygulamayı toplarken şöyle bi hata alıyorum
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
bu hatayı nasıl çözebilirim

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Başka bir yere yükleyebilir misin açılmıyor media sanırım engeli var btk dan

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bu benim multitools değil ki kiminkini kullanıyorsan ona danış

Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
Bu benim multitools değil ki kiminkini kullanıyorsan ona danış
seninkinde hata alıncca başka bi tane daha denedim onu atmışım kusura bakma seninkinin kayıtları burda

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
çok uğraştım toplatmayı beceriyorum ama kuruluyor ama açılışta kapanıyor

orjinal peris.apk bir kopyasını başka bire al

sonra içinden layout klasörünü sil ve bu apk yı 9 ile ayıkla

bir kaç çeviri yap deneme için sonra bunu 11 ile topla

sing klasörü içinde unsignedli apk olacak bunun içinde az önce orjinalin kopyasını aldığın apk için layout klasörünü alıp unsigned için içindeki apk ya direk kopyala sonra 12 ile imzala bu şekilde toplanıyor ve imzalanıyor ben pc de blue de denediğim için restart atıyo olabilir telde belki çalışır

kısacası uygulama da hata var zamanla düzelir şimdilik böyle uğraşmak gerekiyor
apk ları direk winrar ile açabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Bilgehan94

Üst Alt