[Anlatım] Ev Ekranındaki Dokunmatik Orta Tuşu Simgesini ve Rengini Değiştirme [Sadece MaxiCep'te!!!]

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
[Anlatım] Ev Ekranındaki Dokunmatik Orta Tuşu Simgesini ve Rengini Değiştirme [Sadece MaxiCep'te!!!]
Anlatımın orjinalini hazırlayan: devilbats17

Düzenleyeceğimiz dosyanın Rofs'taki adresi: Rofs/resource/skins/101f84b9/Series60skin.mif

Series60skin.mif içinde yer alan Entry291.svg dosyasının değiştirilme aşamaları:

1. SisContents'i açın, Ctrl + N'ye basıp S60 3rd Edition devices ve Symbian^3 devices önündeki işaretleri kaldırıp Tamam'a tıklayın.
2. (i) simgesinin yanındaki kutucuklu butuna (İçindekiler) tıklayın.
3. "Öğe ekle -> Dosya ekle"ye tıklayın ve kendi Series60skin.mif dosyanızı seçin, Tamam deyin. Önünüze çıkan Dosya özellikleri penceresinde de Tamam'a tıklayın.
4. Eklediğiniz bu öğeye program içinden çift tıklayın. Çıkan dosyalar arasından adı Entry291 olan dosyayı bulun.
5. Entry291 dosyasına sağ tıklayıp Değiştir...'e tıklayın. Ardından orta tuşa atamak istediğiniz simgeyi içeren SVG dosyasını bulun, seçin ve Tamam deyin. Dosyaların olduğu pencereyide alttaki Kapat'a basarak kapatın.
6. SisContents'in üst butonlarından tek kutucuk olana (Dosyaları çıkart) tıklayın. Burada temanızın yeni dosyasının yerini gösteren bir klasör açılacaktır.
7. Kendi .mif dosyanızı SISContents/untitled/resource/apps içinden bulun ve Rofs'unuzda eski yerine (yedek alarak) atın, eski dosyayı değiştirin.
8. Rofs'u flaşlayabilirsiniz ve yeni ikonunuzu deneyebilirsiniz.

Bitti !!! :cool

NOT: Rofs'a atacağınız .mif dosyasının ismi mutlaka Series60skin.mif (SisContents ile düzenlediğinizin aynısı) olmalıdır.

------------------------------------------------

Orta tuşun RENGİ nasıl değiştirilir?​

1. FW editleyeceksiniz:

Rofs/private/10207114/import/ ==> Rofs'taki .skn dosyalarının yeri
Rofs/Resource/skins/ ==========> Rofs'taki .mbm & .mif dosyalarının yeri

2. SisContents'i açın ve "Dosya -> Yeni paket -> S60 tema paketi" erişin.

3. Bir tane pop-up penceresi belirecek. Burada düzenlemek istediğiniz tema dosyalarını seçin (kabuk tema için Series60skin dosyalarını bulun).
İpucu: Bir-iki dosyayı seçtikten sonra diğer alanlar otomatikmen doldurulabilir, böylece ekstra uğraşmamış olursunuz.

4. Dosyaları seçtikten sonra "Oluştur"a tıklayın.

5. SisContents penceresindeki "İçindekiler" butonuna tıklıyoruz. İçerisinde .ini, .skn, .mbm and .mif dosyalarını göreceğiz.
6. .skn uzantılı dosyaya çift tıklayın, yeni bir pop-up penceresi açılacaktır, ardından RENKLER sekmesine tıklayın.
7. Ara kısmına "Idle Middle Softkey Icon" (tırnak işaretleri olmadan) yazıyoruz.

8. Şimdi çıkan "Idle Middle Softkey Icon" dosyasına çift tıklayarak, orta tuşa vermek istediğimiz RENGİ seçiyoruz.

9. RENGİ seçtikten sonra Tamam'a ardından Kapat'a tıklıyoruz.

10. Tekrar SisContents ana penceresine döneceksiniz. Burada konunun başında anlatıldığı gibi üstteki butonlardan "Dosyaları Çıkart"a tıklıyoruz. Bir klasör açılıyor ve içerisinde yeni dosyalarımız oluyor. Bunları aynen Rofs'taki yerlerine yedek alarak atıyoruz. Ardından Rofs'umuzu flaşlıyoruz.

Bitti !!! :cool

Bu konuda ihtiyacınız olan araçlar:

Nokia Firmware Editor

SisContents

Özel yapım orta tuş ikonları için SVG dosyaları (indirmek için ikon isminin/resiminin üzerine tıklayın)

, , ve ikonları

, , ve ikonları

Tüm dosyalar (resimleri olmadığından liste halinde veriyorum, yukarıdakileride içerir):

or

or

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan ve sublieutenant

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
Benden de birtane simge gelsin :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Teşekkürler konuya ekliyorum.

----------Eklendi @ 00:04:48 ---------- Yazıldı @ 00:04:33 ----------

Yalnız çok zor görünüyor editliyorum resmi :D

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
Teşekkürler konuya ekliyorum.

----------Eklendi @ 00:04:48 ---------- Yazıldı @ 00:04:33 ----------

Yalnız çok zor görünüyor editliyorum resmi :D

Ben sadece paylaştım. Gerisi sana kalmış :D

anılbaran

anılbaran

Üye
teşekkürler ama ikon pakedi atmaynlarda olmuyo dimi :)

Atacan-

Atacan-

Üye
Çoğu link çalışmıyor..Bide tek tek değilde paket olsaymış iyi olurmuş:)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tek tek upload yapmış üye :)

Atacan-

Atacan-

Üye
Çalışmayan linkleri kaldır bari çoğu çalışmıyor..Sonra kafanın etini yerler..Link bouk bozuk diye:)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Çalışmayan tüm linkler titizlikle kaldırıldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt