Android Oyun Yükleme [RESİMLİ ANLATIM!] Güncellendi - 04.07.2014

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Android Oyun Yükleme [RESİMLİ ANLATIM!] Güncellendi - 04.07.2014

* ÖNEMLİ NOT: konunun çok sayıda kopyası var. Alıntı yapmanıza bir şey demiyorum, benimde alıntı yaptığım konular var fakat hepsinde alıntı olduğunu belirtiyorum. Sizden ricam alıntı yaparken konunun alıntı olduğunu, hatta mümkünse kaynak dahi belirtmenizi istiyorum. Konunun aslı MaxiCep'e aittir.

Arkadaşlar merhaba,

Android telefonlara oyun yüklemeyi bilmeyenler için kısa bi şekilde anlatacağım.

(Yalnız apk+sd dosyasını indirince geçerlidir bu aksi taktirde sd dosyasını telefon patch olarak download eder).

*Oyunun APK dosyasını telefonda her hangi bir yere atın, nereye attığınız farketmez.

*Oyun eğer OBB data dosyalı ise oyunun 'com...' ile başlayan data dosyasını telefon da Android>Obb klasörü içine atacaksınız.

*OBB data dosyası yoksa eskisi gibi Android>Data içine atmanız yeterli olacaktır.

Bu adımları uyguladıktan sonra telefondan attığınız apk dosyasını bulup kurmanız gerekiyor. Apk dosyasını kurduktan sonra oyuna girip oynayabilirsiniz.

Eğer oyuna girdiğiniz de; oyundan atma, beyaz ekran ya da tekrar data dosyası indirme gibi bir durumla karşılaşırsanız ya adımları yanlış yaptınız ya da data dosyasını sorunlu indirdiniz demektir. Lütfen bunlara dikkat edip öyle yorum yapalım.

Aksi bir durum olmadığı sürece oyun sorunsuz çalışır.

DATA DOSYASI RESİMLİ ANLATIMI:

Bir defa beğen'e basarsanız memnun olurum :)

Konunun aslı MaxiCep'e aittir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: uater, cetinbass, Silinen Üye 2597607 ve 475 diğerleri

devilspath

devilspath

Üye
Ek olarak: telefona once marketten şu programlari indirmeniz gerek

1- app installer (apk dosyalarini kurmaniza yarar)
2- apk manager (bir nevi uygulama yoneticisi)
3- androzip (cok kapsamli bir dosya yoneticisi programi zip rar 7z uzantili sıkıstırılmıs dosyalari da acabiliyor)

Hepsi markette ucretsiz olarak mevcuttur.. bu uygulamalar oldugu muddetce bilgisayara da ihtiyac duymazsiniz wifi baglantisi ile indirip islemleri telden de yapabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall, sait56, smokinazee ve 22 diğerleri
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Wi-fi olmayanlar için sd olayını anlattım :P Teşekkür ederim birşeyler eklediğin için. :)

• Beğen
Tepkiler: Jan, fermanbenim, ugurbilir ve 4 diğerleri
devilspath

devilspath

Üye
Rica ederim ama pcden de yapilsa apk dosyasini kurabilmek icin app installer, kaldirmak icin de apk manager şart.. ayrica bir dosya yoneticisi programi da ozellikle bir android telefon icin olmazsa olmaz.. ben genelde apk+sd dosyalarini netten wifi ile indiriyorum app installer ile apk dosyasini kuruyorum sonra androzip ile sd dosyasini android dosyasina tasiyorum calisiyor :)
Bu da aklinizda bulunsun...

• Beğen
Tepkiler: M2RuN, fermanbenim, ugurbilir ve 2 diğerleri
boroborox

boroborox

Üye
Arkadaşlar merhaba.

Android telefonlara oyun yüklemeyi bilmeyenler için kısa bi şekilde anlatacağım.
(yalnız apk+sd dosyasını indirince geçerlidir bu aksi taktirde sd dosyasını telefon patch olarak download eder).

1. Apk+sd dosyasını bilgisayarınıza indirin.
2. İlk önce "Apk" dosyasını telefona atın ve kurun.
3. Ardından "sd" dosyasını "Android>data" klasörünün içine atın.

ve oyuna girin.

Aksi bir durum olmadığı sürece oyun sorunsuz çalışır.
arkadaş android içinde data ya at diyosun ama phone içindeki android mi olucak card içindeki mi bu benim için çok önemli

• Beğen
Tepkiler: ugurbilir ve nevzat660
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi

----------Eklendi @ 16:34:55 ---------- Yazıldı @ 16:31:58 ----------

Rica ederim ama pcden de yapilsa apk dosyasini kurabilmek icin app installer, kaldirmak icin de apk manager şart.. ayrica bir dosya yoneticisi programi da ozellikle bir android telefon icin olmazsa olmaz.. ben genelde apk+sd dosyalarini netten wifi ile indiriyorum app installer ile apk dosyasini kuruyorum sonra androzip ile sd dosyasini android dosyasina tasiyorum calisiyor :)
Bu da aklinizda bulunsun...

Teşekkür ederim kardeş :)

• Beğen
Tepkiler: ugurbilir

05394342430

Üye
Çok aydınlatıcı ve net olmuş teşekkür ettim eline sağlık

• Beğen
devilspath

devilspath

Üye
arkadaş android içinde data ya at diyosun ama phone içindeki android mi olucak card içindeki mi bu benim için çok önemli
Sd kart icindeki dosyaya atacaksin dostum..Sd card / android / dataYukarida yazdigim gibi olacak...

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
çok sağol çalışmayan birsürü oyun açıldı ama nova 2 inadına wifi istiyor:S

devilspath

devilspath

Üye
Bazi paylasimlarda apk ve sd dosyalari farkli version olabiliyor.. bi nedeni de bazi oyunlarda oyunu yapanlarin bir şakası olarak dusunuyorum :)

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
çok sağol çalışmayan birsürü oyun açıldı ama nova 2 inadına wifi istiyor:S

Evet malesef bazı oyunlar wi-fi isteyebiliyor. Bunun nedenini tam olarak bende bilmiyorum ama sanırım sd dosyası uyuşmazlığı oluyor. Diğerleri ile idare etmeye çalışacağız :)

• Beğen
Tepkiler: akrep1986 ve immortals19

gokaykac

Üye
Şimdi game loft veya data ya attıgımız klasor apk ıle kurulmus dosya ısmı ıle aynı ıse ne yapıcaz ustune yaz dıyorum oyun acılmıyo wi fı ıstıyo . atacagımız 500 mblık dosyanın adını degıstırmemız mı lazım. tesekkurler.

devilspath

devilspath

Üye
Şimdi game loft veya data ya attıgımız klasor apk ıle kurulmus dosya ısmı ıle aynı ıse ne yapıcaz ustune yaz dıyorum oyun acılmıyo wi fı ıstıyo . atacagımız 500 mblık dosyanın adını degıstırmemız mı lazım. tesekkurler.
Once dosyayi at sonra apkyi kur sorun olmaz.. bu arada gameloft oyunlari sd kart icindeki gameloft klasorune diger oyunlar data klasorune atiliyor

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi

Gameloft ise oyun sd dosyasını SDCARD içindeki gameloft>games içine atıyoruz. "devilspath" arkadaşımız anlatmış zaten teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: immortals19

gokaykac

Üye
asphalt 6 yı ındırdım gamelofta atıyorum oyunu kuruyorum once 500 mb dosya indir diyo tekrar açıyorum bu sefer 300 mb istiyo. bnm ındırdıgım dosyada mı bı sorun var acaba rardan 800 mb cıktı atıyorum ama olmuyo her yolu denedım 300 mb dosya ıstıyo lanet olsun ındır dıyorum bu sefer hata verıyo oyundan atıyo.

devilspath

devilspath

Üye
asphalt 6 yı ındırdım gamelofta atıyorum oyunu kuruyorum once 500 mb dosya indir diyo tekrar açıyorum bu sefer 300 mb istiyo. bnm ındırdıgım dosyada mı bı sorun var acaba rardan 800 mb cıktı atıyorum ama olmuyo her yolu denedım 300 mb dosya ıstıyo lanet olsun ındır dıyorum bu sefer hata verıyo oyundan atıyo.
indirdigin dosyada sorun var baska yerden indirmeyi dene

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi

Dediğim gibi bazı oyunlar sıkıntılı olabiliyo. Asphalt 6 yı bende denemedim bunu araştırıyorum şuanda.

• Beğen
Tepkiler: immortals19

gokaykac

Üye
Tesekkur edıyorum ılgınız ıcın hepınıze :) possible arkadaşım eğer açabilirsen banada anlat olur mu :) Artık nfs yı denıcem bu olmazsa yada 5 ini deneyebilirim .

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Tesekkur edıyorum ılgınız ıcın hepınıze :) possible arkadaşım eğer açabilirsen banada anlat olur mu :) Artık nfs yı denıcem bu olmazsa yada 5 ini deneyebilirim .

Önemli değil kardeşim. Tabii ki anlatırım bu arada 5 i denedim bende çalışıyo sorunsuz çok nadir ufak tefek kasmalar oluyo ama oda belli bile değil. Araştırırsan apk+sd dosyası olarak çok rahat bulursun.

İyi forumlar :)

Üst Alt