Android Bir Telefon Güncelleme Almazsa Ne Olur?

Sponsorlu Bağlantılar

TheStRoNg

TheStRoNg

Üye
    Konu Sahibi
Android Bir Telefon Güncelleme Almazsa Ne Olur?
Android telefonun güncelleme desteği kesilirse ne oluyor? Yeni ve güncel özellikleri alamaması dışında kasmaya neden olur mu? Mesela işlemcisi ve ram kapasitesi çok iyi olan bir cihaz güncelleme desteği bittiğinde arayüzde yavaşlama, kasma veya donma olur mu?

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Ne alaka olmaz kasma donma falan ama telefondaki sürüm sıkıntılı ise ve güncelleme almıyorsa işte o zaman büyük bir sıkıntı var demek.

• Beğen
Tepkiler: TheStRoNg ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
Android telefonun güncelleme desteği kesilirse ne oluyor? Yeni ve güncel özellikleri alamaması dışında kasmaya neden olur mu? Mesela işlemcisi ve ram kapasitesi çok iyi olan bir cihaz güncelleme desteği bittiğinde arayüzde yavaşlama, kasma veya donma olur mu?
Kasma, donma, yavaşlama olmaz

• Beğen
Tepkiler: TheStRoNg
TheStRoNg

TheStRoNg

Üye
    Konu Sahibi
Ne alaka olmaz kasma donma falan ama telefondaki sürüm sıkıntılı ise ve güncelleme almıyorsa işte o zaman büyük bir sıkıntı var demek.
Bazi yerlerde olur denmiş ondan merak ettim

casusrobot

casusrobot

Üye
2018 de Huawei Mate 10 Pro aldım en son ne zaman android güncellemesi aldı bilmiyorum sorun sıkıntı yok Android 10 ile devam Custum roma ihtiyaç var mı bilmem

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Android telefon üreticileri bilerek çoğu güncellemeyi yayınlanmıyorlar zaten. Hatta ben haberini paylaşmıştım. Adamlar kafalarına göre güncelleme yayınlıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve TheStRoNg
AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Güvenlik güncellemesi dışında Android güncellemeleri sadece görsel ve bazı uygulamalarda yeni eklemeler yapar. Sadece; uygulamalarda sıkıntı yaşarsın, yani bazı uygulamalar geliştirildikçe eski sürüm androidlere sürüm desteğini keser ama bu fazla etken değildir çünkü o ugulamanın benzeri uygulamasını da bulunabilir..

• Beğen
Tepkiler: TheStRoNg ve gonyalı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
güncelleme yedikçe şişiyor ediyor eğer hata yoksa almaması daha iyi bence

• Beğen
TheStRoNg

TheStRoNg

Üye
    Konu Sahibi
Android telefon üreticileri bilerek çoğu güncellemeyi yayınlanmıyorlar zaten. Hatta ben haberini paylaşmıştım. Adamlar kafalarına göre güncelleme yayınlıyorlar.
Aynen, ios gibi uzun destek vermiyorlar. Telefonun özelliği ne olursa olsun bir telefona 3-4 yıl sonra desteklese bile güncelleme göndermiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
2018 de Huawei Mate 10 Pro aldım en son ne zaman android güncellemesi aldı bilmiyorum sorun sıkıntı yok Android 10 ile devam Custum roma ihtiyaç var mı bilmem
gerekte yok aslında 9 dan bu yana pek gelişim yok

Cadillac34

Üye
Ben Play Store'u kullanmıyorum. Hatta sildim bile. Zaten doğru dürüst güncelleme yaptığı yok. Telefonu şişirip şişirip hafızayı dolduruyor. Telefonda yavaşlama, kasma, donma ve kapanıp açılma varsa bilin ki güncelleme yoktur. Google bu telefonlara güncelleme vermediği gibi yavaşlatma yaptığı da gerçektir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve gonyalı

Üst Alt