Alienware mi MSI mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
>xGhostx<

>xGhostx<

Üye
Alienware mi MSI mı?
İlk önce herkese merhabalar arkadaşlar... :)
Benim daha doğrusu babamın bir yatırımı var bir çek almıştı yakın zamanlarda üstüne biraz daha katıp satın almayı planlıyordum...

Şimdi elimde iki tane oyuncu laptop u var .
İkisinide ben şahsen çok beğeniyorum ikisinide seviyorum...
Fakat benim istediğim bilgisayarın performansı (oyun) (Battlefield 3, Gta V "çıkınca", saints row 3, Eight Days "çıkınca" Left 4 dead 2,nfs The run dead rising 2 vb. )
Gerçi MSI videolarında görmüştüm BF 3 ü ULTRA da kaldırıyordu fakat yinede internete kafamı atıyım dedim :)
işte bu bilgisayarlardan birisi alienware birisi ise MSI bu iki bilgisayarda birbirini bazı yönlerden yeniyor çok çelişkide kaldım (alienware de 128 gb ssd mevcut değil 16 gb ram yok vb Eğer Alienware ram ve ssd değişimi/aktarımı yaparsam fiyatı yurt dışından gelmiş halde 6 milyar oluyor msi ise bu özelliklerle 4300 tl içinde oyuncu mause, MSI orjinal çanta ve Dirt 3 hediye)

not:Toplama bilgisayar önerecekler baştan önermesin çünkü zaten Annemin birikimi ile bir toplama bilgisayar alıcağım.

Kısaca bilgisayar özelliklerine geçelim...

MSI;
ModelIntel i7-2670QM 16GB 128SSD+750GB 17.3" HD 3GB GTX570M USB 3.0 W7HP
Ürün KoduGT780DXR-615TR
İşlemci MarkasıIntel®
İşlemci TipiCore&#8482; i7-2670QM
İşlemci Hızı2.2 GHz, Turbo Boost ile max. 3.1 GHz
İşlemci Cache6 MB
İşlemci FSB (Veri Yolu)-
Ekran Boyutu17.3" LED backlight
Ekran TipiHD LED
Ekran Çözünürlüğü1920x1080
Ekran KartıNVIDIA®
Ekran Kartı Hafızası3GB GDDR5 harici grafik belleği
Grafik İşlemcisiGeForce GTX 570M
HDMI1x HDMI (Ver.1.4)
Sistem Belleği16GB(4GB x4) DDR3 1333MHz
Bellek TipiDDR3 1333MHz
Max BellekSO-DIMM x 4 slot, Max: 16GB
Disk Kapasitesi750GB SATA 7200rpm + 128GB SSD

Alienware;
(Amerikan bir siteden aldım kusura bakmayın ingilizce için :) )
Processor:Intel® Core&#8482; i7 2670QM 2.2GHz (3.1GHz w/Turbo Boost, 6M CacheProcessorIntel® Core&#8482; i7 2670QM 2.2GHz (3.1GHz w/Turbo Boost, 6MB Cache)

Operating: SystemGenuine Windows® 7 Home Premium, 64bit, English

Video Card: Dual 2GB GDDR5 AMD Radeon HD 6990M AMD CrossFireX

LCD Panel:18.4-inch WideFHD 1920 x 1080 WLED

Memory:4GB Dual Channel DDR3 at 1600MHz (2DIMMS)

Hard Drive:750GB 7,200RPM SATA-II HDD2nd Hard Drive Bay (installed by HIDevolution)NONE / NOT APPLICABLE if RAID is chosen

Internal Optical/3rd HDD BaySlot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

Battery Options97 WHr 12-Cell Lithium-Ion BatteryPower Adapter240 Watt (330W for dual GPU configs) 3 Prong AC Adapter

İşte özellikler bunlar Özellikler Benim fikrim MSI yönünde ama sizede sorayım dedim (ayrıca Alienware bag olarak +120 dolar

Şimdiden çok teşekkürler :)

cyber

cyber

Üye
Msı

mehmetkabaoglu

mehmetkabaoglu

Üye
msı dostum bana 10 atı ekran kartı yerine 1 nvidia ver nvidiayı seçerim :)

>xGhostx<

>xGhostx<

Üye
ram ve ssd çok iyi olmuş msi da özellikle çok beğendim ben şahsen

>xGhostx<

>xGhostx<

Üye
Başka öneren varmı?

USAForever

USAForever

Üye
AlienWare

muttafa11

muttafa11

Üye
msı kardeş, nvidia ekran karti ve ram i senn ısinı gorur,16 gb ram in yannda 4 gb dual olsaydı 8 bine falan patlardi ama dadindan yenmezdi.d

futbol123

futbol123

Üye
hiçbiri türkiyede msı oldukça pahalı 4 milyar verilmez.Aynı fiyata aynı özellikte monster laptop almanı tavsiye ederim :)

serserim1905

serserim1905

Üye
kardeş alienware nin bu yazdıgın özellikteki pc si yerine tabiki msi yi öneririm en önemli artısı msi nin ekran kartı nvidia dan sasma ben sana üçüncü bi seçenek daha sunuyum asus un çok güzel bi lamborjini konsepli modeli var birde ona göz at bu arada alienware bence gereginden fazla pahalı marka yaptıgı için

----------Eklendi @ 21:12:54 ---------- Yazıldı @ 21:04:54 ----------

kardeş alienware nin bu yazdıgın özellikteki pc si yerine tabiki msi yi öneririm en önemli artısı msi nin ekran kartı nvidia dan sasma ben sana üçüncü bi seçenek daha sunuyum asus un çok güzel bi lamborjini konsepli modeli var birde ona göz at bu arada alienware bence gereginden fazla pahalı marka yaptıgı için

alonsof1

alonsof1

Üye
kardeş, o fiyata monster öneririm.subwooferlı hoperlor sistemi ve thx ses kartıyla seste müthiş.ayrıca isteğine göre parça da ekleyebilirsin.Ayrıca ekran kartı yeni nesil nvidia gtx670 söylediğin oyunlarda sorun yaşamazsın.Türkiye' de satıldığı için senin içinde avantajı olur garanti açısından.link şu:

kolay gelsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt