Acil yardım format atmada sorun(laptopta)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kazzy

kazzy

Üye
    Konu Sahibi
Acil yardım format atmada sorun(laptopta)
Arkadaşımın laptobunun orjinal işletim sistemi vista ama windows 7 kullanıyor
laptobuna gerekli nedenlerden dolayı xp ye çevircektik:

formatta ön yüklemeyi geçtikten sonra disk seçme bölümüne gelemeden önce mavi ekran hatası aldık. Ne yapmalıyız ? Şimdiden herkese teşekkürler...
NOT:Sakın win7e devam et demeyin!

yusuf868

yusuf868

Üye
kardeş arkadaşın bilgisayarı yeni almışsa sakın xp ye çevirmeyin çünkü aldığı zaman arkadaşın o bilgisayraın üzerinde windows 7 var ve bu orjinal eğer siz xp ye dönerseniz o bilgisayaraın garantisi gider..eğer bilgisayar yeniyse sakın yapmayın..garanti süresi bittikten sonra yapın daha iyi tabi bilgisayaraı yeni almışsa onun için konuşuıyorum yeni değilse siz xp cd sin, koyunuz foratı biliyorsunuz zaten yapın daha sonra bırakın bişeye dokunmayın bilgisayar kendi kendine yükler eğer yüklemiyorsa orjınal wındows 7 nin bir kullanım süresi var onu iptal etmeniz lazım..bilgisayarı satın aldığınız satıcıyla görüşünüz lütfen .............

BİR TEŞEKKÜR YETER....
:oke::oke:

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Öncelikle laptoplar üzerinde donanımsal değişiklikler yapmadığınız sürece garanti kapsamından çıkmaz.Bu her ürün için geçerlidir.

Gelelim meseleye.Laptoplara XP kurulamamasının sebebi orjinal ya da RAID desteği eklenmemiş CD lerde SATA sürücülerinin olmadığındandır.SATA/RAID destekli bir format CD si bulup format atman gerekiyor ya da Google dan araştır bulursun.

kazzy

kazzy

Üye
    Konu Sahibi
yeni cdye çektim sorun düzeldi teşekkürler hepinize

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt