1. Siteyi tamamen reklamsız görüntülemek için; hemen şimdi Giriş Yap veya Kayıt Ol

ace 5830i BRİCK kesin çözüm %100 Çalışıyor

• 18 Mart 2013
  • 6988 Okunma
  • 12 Yanıtlar
0/5, 0 Oy

1. Telefonuma rom yüklerken yanlışlıkla başka rom yükledim ve telefon brick oldu sadece samsung galaxy ace gt-5830i yazısı geliyordu. 1 günden beri araştırma yaptım ve çözüme ulaştım. Telefon download mod ve recowery modda açılmıyordu. yapmanız gerekenler:

1-Telefonun batarya we usb kablosu takılı olmasın eğer takılıysa çıkartın.
    2-odin programını açın.
    3- usb kablosunu pcye bağlayın sonra batarya takmadan telefona bağlayın.
    4- ses açma+ses kapama tuşlarının ikisine birden basarak bataryayı yerleştirin. (iki kişi ile yapın daha sağlıklı olur)
    5- telefon download modda açılacaktır. Sonra ses açma tuşuna uzun basarak download moda geçın.
    6- odin telefonu görecektir sonrasını herkes biliyor bilmeyenler için orjinal stock rom dosyalarını paylaşabilirim.

Telefon Garantiye Gitmekten Kurtuldu Yardımcı Olduysam Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene :)

Fx.sasser, mestaka ve manyak_adam bunu beğendi.

2. sagol kardes cok yararli olacak bir paylasim

3. selam abi benim telim acilmiyor brick oldu root yaparken yardim edermisiniz

4. s3 tede olurmu bu yöntemle

5. Gerisini anlatabilir misin kardeş ben bilmiyorum bana lazım

- - - Eklendi - - -

bi de edin programının ve roman linklerini atarsanız

- - - Eklendi - - -

Gerisini anlatabilir misin kardeş ben bilmiyorum bana lazım rom ve odin linkleri de lazım

6. Yapamayanlar daha ayrintiki ve tabi %100 calisan cozumu denesin konularimi arayin. Ve ben bizzat s5830i de denedm

7. arkadasın yazdıgı herşeyi harfiyen yapın çözüme ulaşacaksınız bu arada Allah Senden Razı Olsun Büyük Bi Dertten Kurtuldum Sayende :)

8. Dostum bu half brick in cozumu brick jtagsiz cözülmez

9. batarya takmadan yazmışsın da ilk defa burda görüyorum

10. kardes sonrasinida yazar misin ben pek bilgili deilim

11. saolllllllllll

12. AALLLLLAAAAAAAHH SENDEN RAZI OLSUUNNNNNN :D

13. ya ben hepsini yapym odini indirdim telefonu gördü fakat PDA,PHONE gibi seçeneklerin yanında bişyler yazıyo ya onu bulamıyorum gelmiyo ne yapmam lazım :konus:

Yüklüyor...