Karşılaştırma 9 aylık windows phone maceram bugün sona erdi

Sponsorlu Bağlantılar

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
9 aylık windows phone maceram bugün sona erdi
Başlıktada belirttiğim gibi 9 aydır kullandığım lumia 920 telefonuma bugün veda ettim.Bugüne kadar yaşadığım tecrübeleri paylaşmak istedim.Hatamız olursa affola :)
Öncelikle beğendiğim kısımlardan bahsetmek istiyorum.Nokia malzeme kalitesi olarak çok önde gerçekten .Kamera performansı adete diğer platformları ezdi geçti.Ve nokianın windows platformunu geliştirmek için çabaladığını düşünüyorum.En azından nokia eski günlerine dönmek için güzel çalışmalar yaptığını düşünüyorum.Telefonun kullanıcı odaklı olduğu çok belli.Nokianın lumialara özel uygulamaları ise gerçekten bir harikaydı :)
Malesef eksik kısımların çoğu microsofttan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Diğer platformlarda olan en basit özellikler bile wp8'de yoktu yavaş yavaş her güncellemede bişeyler kattılar.Güncelleme demişken beklerken ömrümüzden ömür gitti.Geldi gelecek geldi gelecek.aynısını eminim şimdi wp8.1 için yaşayacaktık.Bildirimler sıkıntıydı ama gdr3ten sonra çözüldü gibi.fakat mesela whatsappta bildirim live tilede gözüküyor ama örneğin maçkolik uygulaması bildirim geldi üst tarafta gözüküyor ama o an görmezsen sonra haberin bile olmuyor.Nokia klasör uygulaması yayınladı işte aradığım tamda bu dedim bildirim gelmiyor.Hep bişeyler eksik kaldı.Windows phone ve nokiayı çok sevmeme rağmen biraz ara verip tüm sorunlar bittikten sonra yeniden dönmeye karar verdim.Umarım ben dönünceye kadar eksikler giderilir ve hiç bir sorun yaşamadan windows phone kullanırız :)

• Beğen
Tepkiler: OnurYurdakul, Murat Alper, Esendağlı ve 2 diğerleri

dakamon

dakamon

Üye
Güle güle :bye3::bye3::bye3:

• Beğen
Tepkiler: cesurpolis61
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
tekrar aramızda görmek dileğiyle :anlas:

• Beğen
Tepkiler: Ali Kurtaran
turbocore

turbocore

Üye
Windows phone kullanıcıları git gide azalıyor diye haber mi yapsam acıba güle güle ne alıcaksın şimdi ?

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
tanercoskun

tanercoskun

Üye
1 aydır bende NOTE2 ile devam ediyorum. L820 de çok beğenen eşime verdim :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Kurtaran ve ferit.61
BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Genelde insanlar eşine veriyor veya kardeşine felan forumda tanıdığım 3 4 kişide oldu , kaybetmiyoruz kullanıcı aksine artıyor gecen sene bu zamanlar neydi be :)

• Beğen
saynesim

saynesim

Üye
Hayırlı olsun yine döneceksin eminim

• Beğen

technocu1

Üye
Goodbye...

ferit.61

ferit.61

Üye
Hayırlısı olsun,
Bende bıraktım bir zaman önce, bırakan çok kolay dönmez sistem tam ama tam oturmadıktan sonra...

• Beğen
Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
Windows phone kullanıcıları git gide azalıyor diye haber mi yapsam acıba güle güle ne alıcaksın şimdi ?

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.
hocam bir süreliğine s4 kullanacağım .ama kesinlikle windows phone a döneceğim ama eksikler giderildikten sonra.beklemekten çok sıkıldık :)
1 aydır bende NOTE2 ile devam ediyorum. L820 de çok beğenen eşime verdim :)
şimdilik androidle idare etcez hocam biraz zaman sonra yine döneriz :D
Genelde insanlar eşine veriyor veya kardeşine felan forumda tanıdığım 3 4 kişide oldu , kaybetmiyoruz kullanıcı aksine artıyor gecen sene bu zamanlar neydi be :)
bencede hocam ama çoğu kişi 520 kullanıyor.ve 520 ile 820 yada 920ye eş değer davranılmadı açıkçası.512 mb olayı ve güncelleme dağıtma sırası falan.ben çoğu arkadaşıma 520 aldırmıştım.şikayetçi oldular durum böyle olunca :)
Hayırlı olsun yine döneceksin eminim
umarım :)
Hayırlısı olsun,
Bende bıraktım bir zaman önce, bırakan çok kolay dönmez sistem tam ama tam oturmadıktan sonra...
eksikleri göze batmayacak biçime gelsin yeni telefon alırken wp alırız hocam.ama işte sabretmekte bir yere kadar oldu :D

serverfun912

serverfun912

Üye
S4 ile doğru kararı vermişsin MS'den adam olmaz daha açık konuşmak gerekirse müşterilerini dinlemeyen hiçbir markadan adam olmaz.

• Beğen

screamofcnc

Üye
Ben de androide geçmiştim bi ara ama kaçmaya yetiştiremedim ve sonra kendime 1020 aldım, androidli teli eşime verdim, nokia da ayrı bi heyecan var insan kopamıyo

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS ve Ali Kurtaran
Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
S4 ile doğru kararı vermişsin MS'den adam olmaz daha açık konuşmak gerekirse müşterilerini dinlemeyen hiçbir markadan adam olmaz.
müşterileri dinlememe konusuna kesinlike katılıyorum.eğer nokia gibi çabalasaydı pazar payları şu an inanılmaz artabilirdi
Ben de androide geçmiştim bi ara ama kaçmaya yetiştiremedim ve sonra kendime 1020 aldım, androidli teli eşime verdim, nokia da ayrı bi heyecan var insan kopamıyo
kesinlikle hocam nokia bambaşka.eksiklerin giderilmesini ve sistemin tam oturmasını beklemekten gerçekten sıkıldı çoğu kullanıcı bende dahil

respection123

Üye
Darısı başımıza :ehe

• Beğen
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Amacımız her zaman ayaklarımızı yorganlarımıza göre uzatmak olmalı arkadaşlar. S4 yada başka bir telefon hiç farketmez. Hepsinden alabildiğimiz kadar zevkimizi alalım. İşimize yarayacak ve buna değecek şekilde bu telefonları dibine kadar kullanalım ki verdiğimiz parayı haketsinler. Emeklerimizi, alın terlerimizi döküyoruz.
Sana da Hayırlı olsun arkadaşım. Sen maviyi seversin bir başkası yeşili, bi önemi yok, zaten markalarda renk renk, çeşit çeşit. Tekrar Windowsphone telefona dönüş yapman yada yapmamanın bence bir önemi yok. Bence önemli olan elindeki ile mutlu olup ondan alabileceğini sonuna kadar al. Bu bence yeterli. ;)

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS, Ali Kurtaran ve respection123
The Benefit

The Benefit

Üye
Umarım arzuna kavuşursun. Yakında ben de inşallah wp ailesinden olacağım :)

• Beğen