5230 dokunmatik sorunu yardımm

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
trecool

trecool

Üye
    Konu Sahibi
5230 dokunmatik sorunu yardımm
arkadaşlar benim nokia 5230 un dokunmatiği bazen hiç algılamıyor yada yanlış algılıyor telde cfw vardı sıkıldım sonra orjinal yazılıma döndüm bu sorun ortaya çıktı özellikle klavyede yazı yazarken yatay ekranda ve internette sık oluyor bi yardım edermisiniz ve telefonun sağ üst ve sağ alt nadir algılıyor bide sağ üstteki kısayol tuşu algılamıyor sorun donanımsal mı?

muratvemine

muratvemine

Üye
Önce telefona bi hard reset at.Sonra yeniden en son orjinal yazılımı atmayı dene, en son olarak birdaha at hard format o zman olur krdes.

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
arkadaşım
menü>ayarlar>telefon>dokunma girişi>dokunmatik ekran kalibrasyonuna gir ve gösterdiği dairelerin tam ortasına dokun.

olmazsa hard format filan atarsın.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Sanırım sorun psikolojik :) Arkadaş CFW atmış, dokunmatiği hassas olan bir tane. Tabi alışmış hassas dokunmatiğe. Daha sonra sıkılıp orjinal FW ye geçince dokunmatik katılaşmış. Arkadaşta dokunmatiğin yine hassas kalacağını düşünerek veya öyle sanarak kullanmaya çalışmış ve dokunmatiğin bozulduğunu düşünmüş :ehe:

trecool

trecool

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım sorun psikolojik :) Arkadaş CFW atmış, dokunmatiği hassas olan bir tane. Tabi alışmış hassas dokunmatiğe. Daha sonra sıkılıp orjinal FW ye geçince dokunmatik katılaşmış. Arkadaşta dokunmatiğin yine hassas kalacağını düşünerek veya öyle sanarak kullanmaya çalışmış ve dokunmatiğin bozulduğunu düşünmüş :ehe:
Hayır :) ben zaten cfw ile dokunmatiğin hassaslaştığına inanmıyorum zaten bi fark da görmedim şimdi zaten kalibrasyon yaptım olmadı hard format falan attım ama yine olmuyo şu an bile telden yazıyorum neler çektiğimi anlayamazsınız yatay klavyede sağ alt ve sağ üst nerdeyse algılamıyo kısayol tuşu çalışmıyor kalibrasyon biranda gidip geliyo heralde donanımsal ne yapıyim bi akıl verin yatay klavyeyi kullanamıyorum yeni tel alma imkanım şimdilik yok bide şu hard formattan sonra mesaj gönderiyo bunu nasıl kapatabilirim varmıcır yöntemi resmen çalıyorlar

muratvemine

muratvemine

Üye
Sanırım sorun ciddi garanti varsa Doğru Nokia ya verderim yoksa ücretli tamir ettir.Keşke 5230 almasaydın kullanıssız oluyor o teller bosuna 5800 çıkmadı.

trecool

trecool

Üye
    Konu Sahibi
5230 5800 dan sonra çıktı ve 5800 dan daha hızlı diyorlar garantisi var ama bilmiyorum ya vermek te hiç istemiyorum ayrı kalamıyorum telden neyse artık biraz daha böyle kullanırım bu arada ben teli 15.05.2010 da aldım unutmadan cevap verenlere teşekkür ederim

muratvemine

muratvemine

Üye
Bence garantiye ver.Kim demiş 5230 un 5800 den hızlı oldugunu, :D bi cfw atardık galaxy s2 hızında olurdu. :D

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
Bence garantiye ver.Kim demiş 5230 un 5800 den hızlı oldugunu, :D bi cfw atardık galaxy s2 hızında olurdu. :D

Arkdaşım bilmiyosan bilgilendiriyim seni. 5230'un RAM yönetimi 5800'dan daha iyi.. ister cfw isterseniz orjinal fw hiç fark etmez.

muratvemine

muratvemine

Üye
Tm arkadasım büyütmeye gerek yok :D asıl soruna bak sen.Düzelme filan var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt