Haber 4 ayda Android Marshmallow sadece %1.2 seviyesine yükseldi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
4 ayda Android Marshmallow sadece %1.2 seviyesine yükseldi
Good Job :kop2:

Google’ın bir süre önce sunduğu Android Marshmallow’un ilerleyişi oldukça yavaş….

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen ve bu açıdan da bakıldığında özelleştirilebilir yapı sunan Android, akıllı telefon üreticileri tarafından tercih edilirken, Google gibi, dünyanın en değerli şirketini arkasına alması ve Google Play Store üzerinden de on binlerce oyun ve uygulama desteği işletim sisteminin kullanıcılar tarafından da ilgi görmesine neden oluyor.

Google her sene yeni bir Android işletim sistemi sürümü sunarken, geçtiğimiz sene Ekim sonunda da Android 6.0 Marshmallow’u yayınlamıştı. Bu işletim sistemi ile pazara sunulan ilk cihazlar ise Nexus 5X ve Nexus 6P adındaki firmanın akıllı telefon modelleri olurken, daha sonra firmalardan da Marshmallow içeren modeller gelmeye başlamıştı.

Ayrıca güncelleme olarak da önceki modeller için Android 6.0 Marshmallow sunulmaya devam ediyor. Samsung, Sony, HTC gibi firmaları önemli modelleri sırada güncellemeyi almak için bekliyorlar.

Google, her ay Android işletim sistemi sürümlerinin pazar paylarına dair bilgiler paylaşırken, Şubat ayı itibari ile de bazı detaylar ortaya çıktı. Buna göre Android Marshmallow, 4 aylık süre sonrasında sadece %1.2 oranında pazar payına ulaşmış durumda. Geçtiğimiz ay ise bu oran %0.7 seviyesindeydi.

Android Kitkat hala, platformun en çok kullanılan mobil işletim sistemi olurken, geçtiğimiz ay %36.1 olan KitKat’ın payı bu ay %35.5 seviyesine gerilemiş. Lollipop’un ise oranı %34.1 olarak yer alıyor.

4 ayda Android Marshmallow sadece %1.2 seviyesine yükseldi - MaxiCep

zencibitc

zencibitc

Üye
bu oranı ençok belirleyen telefon samsung.

Bülent872

Bülent872

Üye

Froyo candır.
Android M kısa sürede hepsini geçecektir.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
O %1.2 de Google'ın cihazlardır. Firmaların güncelleme politikası yüzünden bu halde.

atakanokur

atakanokur

Üye
O %1.2 de Google'ın cihazlardır. Firmaların güncelleme politikası yüzünden bu halde.
hiç bir özellik eklemeden yeni işletim sistemi sürerlerse piyasaya olacağı budur. İşimize yarayacak ne özellik ne fark var lollipopla marshmallow arasında? parmak izimi ? dosya yönetcisimi? yine kasan arayüzmü? artık doğru düzgün bir gelişme gerekli

• Beğen
Tepkiler: wegas23
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Senede 2 kez amiral gemisi çıkarma işine benzettiler bu işi de

byAndroid

byAndroid

Üye
Yalnız sony nin de hiç bir cihazı Marshmallow almadı :D

0MG90

0MG90

Üye
Hiçbir firmayı savunmayın bu konuda yok o firma vermedi, şu firmada vermedi diye. Yeni sürümü hazırlamak dağıtmak zaten 6 ay kadar sürüyor. Yeni güncellemeyi mi versinler, bugları falan mı gidersinler.
Bazı cihazlarına KK vereceğiz dediler son anda iptal ettiler zamanında. MM'ye hiç şaşırmam.
SP dışında hangi cihazın güncellemesi iptal oldu?

byAndroid

byAndroid

Üye
Bencede burda suç firmaların değil google in bence. Yada şöyle diyim firmaların arayüzleri tema olarak kurulsa yada ne bilim arayüzü kolay portlamak lazım. Neyse bunlara bizim aklımız ermez. Onlarda bunun farkındalar. Demekki iş böyle yürüyor

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Çok güncelleme isteyen varsa iPhone satabilirim JB çıkacak diye güncellemiyorum :D

• Beğen
Tepkiler: OPYBOBS
mcnpl4

mcnpl4

Üye
arayiz ve uygulamalar disinda yazilimda da degisiklikler yapiyor markalar o yuzden zaman aliyor. ayrica lollipop cok iyi oranda. bir sene sonra marshmallow da onun kadar olmasa da iyi bir seviyeye gelir. daha guncelleme yeni sayilir diger markalara gelmediginden

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Hiçbir firmayı savunmayın bu konuda yok o firma vermedi, şu firmada vermedi diye. Yeni sürümü hazırlamak dağıtmak zaten 6 ay kadar sürüyor. Yeni güncellemeyi mi versinler, bugları falan mı gidersinler.

Onu kastettim zaten. Garezim oradan. :gul:

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar m güncellemesi alan kaç cihaz var ki dünya genelinde m8 m9 g4 aldı
g3 s6 vs daha dünya geneline yayılmadı bile note 5 daha 6.0.1 beta verdi samsung geçen gün beta
sony yeni arayüz yapıyor olabilir bu kadar gecikmesinin bir sebebi olmalı çünkü 5.1 arayüzü ile gelecek olsa güncelleme vermesi uzun sürmezdi

byAndroid

byAndroid

Üye
Aynen bunların dışında xiaomi de 6.0.1 beta verdi.

-Emre

-Emre

Üye

Olur mu ya 6 ay hayatta sürmez sadece satış politikası bu :D

wegas23

wegas23

Üye
G3 için hallen android M gelecek türkiye ye kaç ay oldu polonya da cıkalı ama hallen türkiye de yok :sinir

serdar_gs

serdar_gs

Üye
G4 :pro:

OPYBOBS

OPYBOBS

Üye
KitKat ve JellyBean'in ağırlığını koruması şaşırtmadı...

Üst Alt