2023'de Symbian kullanmak?

Sponsorlu Bağlantılar

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
    Konu Sahibi
2023'de Symbian kullanmak?
Merhabalar. Tesadüfen elime Nokia 700 geçti. Ana telefonum yapmak istiyorum,acaba Symbian 'da telegram kullanılabilir mi?

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Symbian için telegram uygulaması olduğunu sanmıyorum.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Evet telegram kullanabilirsin. Kutegram programını kullan.
İşte link:

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Nostaljik amaçla kullanmak dışında şu anda symbian telefon kullanmak gereksizdir. Hiçbir işe yaramaz. Ne sosyal ne de doğru düzgün internet.
Mesaj birleştirildi:

Söylediklerimde kızılacak ne var anlamadım? Dün jtube yükledim çalışmadı mesela. Bende de N8 var girmek istediğim sitelerin çoğu düzgün çalışmıyor, doğru düzgün kullanabileceğeniz uygulama da yok. Ben şimdi bana hiçbir fayda sağlamayacak bir telefonu neden bugün aktif olarak kullanayım ki?

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Şaşırdım
  • Düşünceli
Tepkiler: XXXturi01, Hasand. ve gonyalı
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Telegram ve YouTube için alternatifler mevcut, ama ben şahsen kullanmıyorum (yapan kişileri tanımama rağmen).

Symbian artık genel olarak nostalji için, internetten uzak kalmak için kullanılacak bir işletim sistemi. Bu gün akıllı telefonlar bir gereksinim olmaya başladı. Banka işlemleri, 2FA, kolay ve hızlı iletişim, her çeşit internet hizmetine erişim - bunları bir zamanlar bilgisayarımızla yapamıyorken, şimdi akıllı telefonlar ile yapa biliyoruz. Özellikle sık-sık banka işlemleri yapacak bir kişi için akıllı telefon bulunmaz bir nimet. Bazı kişiler akıllı telefonları sadece eğlence amaçlı (YouTube, Instagram, TikTok ve s.) kullandıkları için diğer fonksyonların farkında değiller.

Sorunun cevabı: Telegram kullanmak mümkün, amma veri güvenliği konusunda hassas iseniz tavsiyem değildir.

Not: Ben bu gün bile Symbian kullanıyorum (E71, E5-00, N97, E7-00, N8-00 ve s.), ama telefonlara SIM kart takmadım, oyun-uygulamalara bakıyorum, PyS60-la program yapıyorum, telefonları modluyorum (ROMPatcher+ ve Nokia Cooker, ikisi de artık açık kaynak kodlu oldu), Wi-Fi üzerinden kendi web-servislerime bakıyorum. Yani benim için hem bir nostalji kaynağı, hem de gömülü sistemler ve tersine mühendislik (IDA Disassembler) konularında kendimi daha çok geliştirmemi sağlıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MzKARTAL, MAERKEK, XXXturi01 ve 1 kişi daha
kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
    Konu Sahibi
Telegram ve YouTube için alternatifler mevcut, ama ben şahsen kullanmıyorum (yapan kişileri tanımama rağmen).

Symbian artık genel olarak nostalji için, internetten uzak kalmak için kullanılacak bir işletim sistemi. Bu gün akıllı telefonlar bir gereksinim olmaya başladı. Banka işlemleri, 2FA, kolay ve hızlı iletişim, her çeşit internet hizmetine erişim - bunları bir zamanlar bilgisayarımızla yapamıyorken, şimdi akıllı telefonlar ile yapa biliyoruz. Özellikle sık-sık banka işlemleri yapacak bir kişi için akıllı telefon bulunmaz bir nimet. Bazı kişiler akıllı telefonları sadece eğlence amaçlı (YouTube, Instagram, TikTok ve s.) kullandıkları için diğer fonksyonların farkında değiller.

Sorunun cevabı: Telegram kullanmak mümkün, amma veri güvenliği konusunda hassas iseniz tavsiyem değildir.

Not: Ben bu gün bile Symbian kullanıyorum (E71, E5-00, N97, E7-00, N8-00 ve s.), ama telefonlara SIM kart takmadım, oyun-uygulamalara bakıyorum, PyS60-la program yapıyorum, telefonları modluyorum (ROMPatcher+ ve Nokia Cooker, ikisi de artık açık kaynak kodlu oldu), Wi-Fi üzerinden kendi web-servislerime bakıyorum. Yani benim için hem bir nostalji kaynağı, hem de gömülü sistemler ve tersine mühendislik (IDA Disassembler) konularında kendimi daha çok geliştirmemi sağlıyor.
Teşekkürler. Benim için konuşma ve telegram önemli gerisi önemli değil. Akıllı telefon kullanımına bir süre ara vermek istiyorum. Şuan poco f5 kullanıyorum.
Hem de nostalji yapmış olurum

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Nuru TaşDemir
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Teşekkürler. Benim için konuşma ve telegram önemli gerisi önemli değil. Akıllı telefon kullanımına bir süre ara vermek istiyorum. Şuan poco f5 kullanıyorum.
Hem de nostalji yapmış olurum
Sana kutegram demiştim denedinmi? Telegramın Symbian versiyonu

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nuri

Nuri abim çok güzel açıklamış olayı . Ben jtube kullanıyorum . Telefon tipi hoşuma gidiyor . Arada oyun oynuyorum . Sosyal medyadan uzaksın ve mutlusun. 808 Ve E7-00 kullanıyorum genelde . Birisini kamerasını için diğerini klavyesi ve ekranı için kullanıyorum .

808 ve N8 fm vericiye sahip olması çok güzel . İstediğin arabay bin . Frekans ayarla ve çalsın . Arabamda aux bluetooth yok . Mükemmel olay . Aux o kadar kaliteli ses vermez. Fm verici ile Ekolayzer ayarını bile gönderiyor.

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: Nuru TaşDemir, XXXturi01 ve gonyalı
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Dün n8 e jtube yükledim ancak çalışmadı. Kendi sitelerinden indirip kurdum.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hata vs verdi mi ? Bayadır N8 elime almadım . Bakayım yarın
Uygulamayı açtım videolar açılmadı hata verdi.
Mesaj birleştirildi:

Çokta önemli değil iki tane android telefonum var zaten N8 de youtube çalışsa ne olur çalışmasa ne olur telefonu ayda yılda bir kere elime alıyorum zaten. :)

• Beğen