10 dk önce laptopumu düşürdüm

Sponsorlu Bağlantılar

ekremz05

Üye
    Konu Sahibi
10 dk önce laptopumu düşürdüm
10 dk once laptopumu düşürdüm... toshiba sattalite markasi. düştü ve ekranin rengi atti..sonra açtim windows dosyalari yüklüyor dedi ve windows onarma yapiyor... yeniden başliyor yine onarma yapiyor.

sorun sizce ne olabilir.. eski haline geri dönermi..masraf çokmu çikar ? eski performansi alirmiyim ?
lütfen yardim

Yönetici tarafından düzenlendi:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Format At Düşmeye Bağli Cihaz Kapanmıştır Sistemin Çökmüştür.Donanımsal Birşey Yoksa Çok Şanslısın ve Ucuz Atlattın

• Beğen
Tepkiler: ekremz05
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Bozulması en muhtemel bileşen HDD.
Bir Windows USB'si ile bilgisayarını başlatıp, onarım veya yeniden yükleme yaparak anlayabilirsin.

Veya evde başka bilgisayar var ise 10 dakikada hazırlayacağın, USB üzerinden çalışan işletim sistemiyle de deneyebilirsin.Eğer sistemin açılırsa bil ki HDD hasar görmüştür.

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Aynen büyük ihtimalle HDD hasar görmüş olabilir. Windows başlarken HDD çok hasar gördüyse başlangıçta yazar aslında, benim eski PC'de yazıyordu.

• Beğen

MaxipmaN

Üye
onarma yapıyorsa harddisk gitmiştir. ekran da düşürünce zarar gördü mü bilemeyiz.

• Beğen

ekremz05

Üye
    Konu Sahibi
Sağolun tekrardan servise götürdüm . Açtı bilgisayarı format atıyodu . Yüzde 0 da takılı kaldı . Adamda dedi bunun harddisk gitmiş . Yenisini takcaz. 5 kat hızlancak bilgisayar dedi . Taktı . Bilgisayar 10 sn de açılıyo eskiden 2 dk yı bulurdu . İyi oldu yani 210 tl kitledi ama :D

kralberk13

kralberk13

Üye
:D hayırlısı olsun

MaxipmaN

Üye
Sağolun tekrardan servise götürdüm . Açtı bilgisayarı format atıyodu . Yüzde 0 da takılı kaldı . Adamda dedi bunun harddisk gitmiş . Yenisini takcaz. 5 kat hızlancak bilgisayar dedi . Taktı . Bilgisayar 10 sn de açılıyo eskiden 2 dk yı bulurdu . İyi oldu yani 210 tl kitledi ama :D
210tl mi? inşallah en az 750gb dir yoksa bilgisayarcı net kazık atmış sopa:

ekremz05

Üye
    Konu Sahibi
Valla dostum pek anlamıyorum ben bu işten . Bi yerde 120 gb bi yerde 500 yazıyo . Hyper markası

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Hayırlı olsun, sorunun çözülmesine sevindim. :)
Servis, takmış (Windows'u ona yüklediği için doğal olarak hıza kavuşmuşsun).
Yalnız o 500'ü ben de anlamadım, sanırım bilgisayarının çift HDD desteği var ve hediye +500GB HDD takmış.

ekremz05

Üye
    Konu Sahibi
sağolasın..o 500 düz 500 yazıyoda pakette ..aynen 120 gb. hızada kavuştum gerçekten.etkisi büyük oldu..aynı senin dediğin modeli taktı. bu harddisk sadece hız konusundamı yarıyo..oyunlarda falan avantaj sağlarmı ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
sağolasın..o 500 düz 500 yazıyoda pakette ..aynen 120 gb. hızada kavuştum gerçekten.etkisi büyük oldu..aynı senin dediğin modeli taktı. bu harddisk sadece hız konusundamı yarıyo..oyunlarda falan avantaj sağlarmı ?
oyunda ara sahne yüklemelerinde hızlanma olur ancak performans yani fps anlamında bi artış olmaz

MaxipmaN

Üye
oyun hariç yeni bir hdd eski 2-3 yıllık harddiske göre hız farkını ortaya koyar. oyunda birşey farketmezsin. oyun açılış hızı falan hızlanır.
bir de harddiskin devrine bağlı. eski hdd 7200 rpm ile dönüyordur. biligsayarcı sana 5400 veya 5900 falan takmıştır pek fark anlamayabilirsin.

Üst Alt