Duyuru Yepyeni Değişen Rütbe Sistemi (Edge/3G/4G/5G Seviyeleri)

Sponsorlu Bağlantılar

mrzstyl

mrzstyl

Üye
sitedeki yenilikler güzel olmuş ama rütbe sistemini beğenmedim :hmmm

• Beğen
Tepkiler: phasan

Mert

Mert

Üye
Kelimelerin ilk çıkış anlamından ziyade bugünkü kullanıldığı anlama bakmak daha mantıklı olur. bugünkü anlamı kız-kadın ayrımının önüne geçen sadece cinsiyeti ifade eden bir kelime hüviyetinden öteye gitmez. Eğer geçmişteki türetiliş yada kullanılış şekline bakıyor olsaydık aslında bugün kullandığımız pek çok kelimenin ve eşyanın anlam ve işlevinin farklılaştığını görürdük. Örnek vermek gerekirse topuklu ayakkabı, tayt, ilk çıkış olarak erkeklerin kulandığı giysilerdir.
Sonu -izm ile biten çoğu hareket özünde ütopik dünya görüşü barındırdığı için aslında birçok çelikiyide bünyesinde barındırır. Tıpkı feminizm derneğinin kendi eğlencelerinde oryantal oynattıkları gibi.
Doğa sürekli belirli bir düzen içerisinde hareket eder, karşısında durmaya çalışan tek ve yegane güç ise insandır. Kadın kadındır, erkek ise erkek istesekte istemesekte oynamamız gereken rollerimiz bellidir ve istesekte istemesekte bir şekilde oynuyoruz bu rolleri. Yani hem feminist olup hemde 15cm topuklu ayakkabı ile gün boyu dolaşabiliyorsanız bu işte bir terslik vardır.

Sonuçta şaririn dediği gibi;

Ne atom bombası
Ne Londra Konferansı
Bir elinde cımbız,
Bir elinde ayna;
Umurunda mı dünya
Tabi ki feminizmin mutlak doğruluğunu savunmuyorum ben de burada. Kendi içinde tutarsızlıkları mevcut diye görüşün tamamına da çöp muamelesi yapamayız. Haklı oldukları yerde biz de desteğimizi vermeliyiz özellikle toplumu ilgilendiren kısımlarda. Yoksa dedikleriniz doğru tabi. Bu kelimenin zamanında türetilme sebebenin dışına çıkıldığına inanmıyorum ama. Daha önceki senelerde zamanın başbakanı şimdinin cumhurbaşkanı bir açıklamasında "Kadın mıdır kız mıdır bilemem" diye bir cümle kurmuştu. Bu da bize gösterir ki ülkemizde bu ayrım daha devam etmektedir. Bu ayrımı ortadan kaldırmaya da toplum olarak bir yerlerden başlamak lazım.
Bu konudaki düşünce oldukça saygı duydum Mert, aslında benim de benzer düşüncelere sahip olmamdan ötürü de oldukça hak verdim tabiki rütbeler hazırlanırken o kadar telaş içerisinde böyle bir dikkati sağlayamamanın üzüntüsünü de şu an yaşadım. Birden rütbe tasarımcısı (ki o da kadın) tarafından da spontane gelişen birşey oldu yani. Kısa zamanda revizyona gidilecektir :)
Kolay olmayan bir işe kalkıştınız koca site değişti. Ufak tefek hatalar normal bence. Büyük bir projenin içinde hassas noktalar gözden kaçabiliyor. Yardımcı olmak da bizim görevimiz:gulumseme2::gulumseme2: Çabuk müdahele için de tekrar teşekkürler :utangac:

• Beğen
Tepkiler: Ozan
mahzunikaya

mahzunikaya

Üye
Uzun zamandır gelmiyordum baya kaliteli bir form haline gelmiş maxicep helal emeği geçenlere

• Beğen
Tepkiler: Ozan
Bülent872

Bülent872

Üye
Askeri rütbe taraftarıyım.

mrzstyl

mrzstyl

Üye
Gerçekten rütbe sisteminin yeniden düzenlenmesi lazım :çay:

• Beğen
Tepkiler: Bülent872, Alo_Azrail ve phasan
phasan

phasan

Üye
Askeri rütbe dava Hos duruyordu

Sony Xperia M4 aqua Tapatalk ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Bülent872 ve Alo_Azrail
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Sadece konudaki mesajlarda çoğunluk analizine göre beğenen açık ara daha fazla yeni rütbe sistemini. Özelden aldığımız olumlu mesajları saymıyorum bile. Dolayısı ile demokratik bir forum olarak çoğunluktan yana karar vermemiz gerekecek :) Yani mevcut Edge/3g/4g/5g yapı kalacak.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
Aybars1979

Aybars1979

Üye
Ben dediklerinizden hiç birşey anlamadım. Bayan demek yanlış mı? Yanlissa neden? Kadın demek doğru mu? Kadın kız ayrımı yanlissa kız demememiz mi gerekiyor.ben birşey anlamadım.

• Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Su anki rütbe sistemi bence güzel oldu, üyeler arasında emir komuta zinciri olmadığına göre askeri rütbeye zaten gerek yok.

Bayan üyelerin rütbelerinide niye erkekler tartışıyor?
Rahatsız olan bayan üye olursa ona göre düzenleme yapılabilir zaten.

• Beğen
phasan

phasan

Üye
Bu yeni rütbe bana gore sanki biraz karısık geldi

Sony Xperia M4 aqua Tapatalk ile gönderildi

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
  • Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Eski rütbeleri isteyen varsa anket yapılmalı bence. Ona göre değerlendirilmeli.

• Beğen
Tepkiler: Bülent872 ve mrzstyl
yaytas

yaytas

Üye
hocam gayet güzel olmuşta biraz sonra gelp kadınları ayırıryorsunuz diye başlamasınlar onun haricinde sistem çok iyi olmuş

Luck Star

Luck Star

Üye
Yönetici tarafından düzenlendi:
yaytas

yaytas

Üye
Sözüm sana değil.
hocam ben size cevap yazmamıtım bi yanlış anlaşılma olması genel olarak konuyu yazzan admine yazdığım bir cevaptı yani size yazmak istesem alıntılardım yanlış anlaşılma olmasın

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
hocam ben size cevap yazmamıtım bi yanlış anlaşılma olması genel olarak konuyu yazzan admine yazdığım bir cevaptı yani size yazmak istesem alıntılardım yanlış anlaşılma olmasın

Yok sen de yanlış anlama bahsettiğin türden yazanlar oldu onlar için söyledim. Çok gereksiz bir konu hakkında tartışma çıkartmaya çalışıyorlar...

• Beğen
Tepkiler: yaytas
yaytas

yaytas

Üye
Yok sen de yanlış anlama bahsettiğin türden yazanlar oldu onlar için söyledim. Çok gereksiz bir konu.
konu genel olarak iyi de o ayrımı anlamadım ve espri olarak söyledim halk olarak karşımızdaki bayan olunca kibarlaşıyoruz o nedenle gerekli de biraz neyse çok konuşulması gereken bi konu eğil dediğiniz gibi hocam

Luck Star

Luck Star

Üye
konu genel olarak iyi de o ayrımı anlamadım ve espri olarak söyledim halk olarak karşımızdaki bayan olunca kibarlaşıyoruz o nedenle gerekli de biraz neyse çok konuşulması gereken bi konu eğil dediğiniz gibi hocam
Forumda çoğunluk olarak erkekler tartışır, yorum yapar vs. Bayan üyeler genelde fazla yorum yapmaz en azından şimdi bu rütbe geldiğinde bile neredeyse 1-2 kişiye rastladım. En azından ona yorum yaparken daha hassas olmak gerekir diye düşünüyorum. Kabalık yapan çok kişi oluyor sonuçta mesela az önce kadın desek ne olur diyordu. Bir kişiye beyefendi diyen kendisi de beyefendidir. Herkes kendi kişiliğini yansıtır.

• Beğen
Tepkiler: yaytas

Üst Alt