Duyuru Yepyeni Değişen Rütbe Sistemi (Edge/3G/4G/5G Seviyeleri)

Sponsorlu Bağlantılar

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
elinize sağlık. öncedn komando taburu gibiydi :)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

rawkid

rawkid

Üye

Haha harbi uydu bu [emoji1]

ZTE Blade Vec 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türe

Türe

Üye
6 yıllık bir kullanıcı olarak pek beğenmediğimi söylemeliyim.

Edit: 15.405 mesajım olmasına rağmen 4G olarak gözüküyor bu bir hatadan kaynaklanıyor sanırım.

Mert

Mert

Üye
Bayan diye bir cinsiyet yok kadın olması lazım onun. Aslında bayan diye bir şey yok. Kadının cinsel ilişkiye girip girmediğinin hitap şeklinde çok önemli olduğunu düşünüp kadın-kız ayrımını yapmak isteyenlerin sıyrılmaya çalıştığı "Bay"dan türetilmiş bir sözcük. Feminizm hareketinin özünde kadının kadın olarak kabul edilmesi yatıyor. Bayan kelimesinin muhafazakar bir dünya görüşüne hizmet ettiği savunulur. Yıllar öncesinden cinsiyetçi yaklaşım ile Türkçeye girmiş bu kelime. Yakın zamana kadar benim için hiçbir artniyet içermeyen hatta kibar olduğunu düşündüğüm bir kelimeydi "Bayan". Sonradan kız arkadaşlarımla bunu tartıştığımda olayın farkına vardım gerçekten rahatsız edici bir kelime. Bu rütbede revizyona gidilebilir.

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll, PixelWolf, Ozan ve 4 diğerleri
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Konuya puan vererek değerlendirdi.

Yorumu:
beğendim!

• Beğen
Tepkiler: Ozan
boyabatlı

boyabatlı

Üye
Elinize sağlık

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
meyrock

meyrock

Üye
Önceki rütbe isimlerinden çok daha iyi. Teknolojik bi platformda militarist terimlerin olması anlamsızdı...

lakin neden üyenin ısrarla "Bayan" olduğunu bildirme zorunluluğu duydunuz?

Hani yapıldı diyelim, neden kadını erk zihniyetle ötekileştirerek " erkeğe mecburlar " fikriyatı besleyerek türetilen "BAYAN" terimi kullanıldı...

Ki @Mert arkadaşım benden önce bunu bildirmiş. Umarım bu görüşümüzü değerlendirirsiniz...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PixelWolf, Ozan ve Mert
Dr.Watson

Dr.Watson

Üye
Vatana millete hayirli ugurlu olsun

Alıntı yaparsanız hızlı ulaşabilirim 5.6.3

• Beğen
phasan

phasan

Üye
Bana gore mesaj sayısı da yassa iyi olurdu

Sony Xperia M4 aqua Tapatalk ile gönderildi

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
ooo süper olmuş elinize sağlık :DDD

• Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Nickin tıklamadan görünse

Sony Xperia M4 aqua Tapatalk ile gönderildi

Çekim gücü zaten mesaj sayını ifade ediyor :) detaylarda tıklayınca görünüyor bence bu şekildede güzel ama dediğin gibide olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ozan ve phasan
Aybars1979

Aybars1979

Üye
Bayan diye bir cinsiyet yok kadın olması lazım onun. Aslında bayan diye bir şey yok. Kadının cinsel ilişkiye girip girmediğinin hitap şeklinde çok önemli olduğunu düşünüp kadın-kız ayrımını yapmak isteyenlerin sıyrılmaya çalıştığı "Bay"dan türetilmiş bir sözcük. Feminizm hareketinin özünde kadının kadın olarak kabul edilmesi yatıyor. Bayan kelimesinin muhafazakar bir dünya görüşüne hizmet ettiği savunulur. Yıllar öncesinden cinsiyetçi yaklaşım ile Türkçeye girmiş bu kelime. Yakın zamana kadar benim için hiçbir artniyet içermeyen hatta kibar olduğunu düşündüğüm bir kelimeydi "Bayan". Sonradan kız arkadaşlarımla bunu tartıştığımda olayın farkına vardım gerçekten rahatsız edici bir kelime. Bu rütbede revizyona gidilebilir.
Kelimelerin ilk çıkış anlamından ziyade bugünkü kullanıldığı anlama bakmak daha mantıklı olur. bugünkü anlamı kız-kadın ayrımının önüne geçen sadece cinsiyeti ifade eden bir kelime hüviyetinden öteye gitmez. Eğer geçmişteki türetiliş yada kullanılış şekline bakıyor olsaydık aslında bugün kullandığımız pek çok kelimenin ve eşyanın anlam ve işlevinin farklılaştığını görürdük. Örnek vermek gerekirse topuklu ayakkabı, tayt, ilk çıkış olarak erkeklerin kulandığı giysilerdir.
Sonu -izm ile biten çoğu hareket özünde ütopik dünya görüşü barındırdığı için aslında birçok çelikiyide bünyesinde barındırır. Tıpkı feminizm derneğinin kendi eğlencelerinde oryantal oynattıkları gibi.
Doğa sürekli belirli bir düzen içerisinde hareket eder, karşısında durmaya çalışan tek ve yegane güç ise insandır. Kadın kadındır, erkek ise erkek istesekte istemesekte oynamamız gereken rollerimiz bellidir ve istesekte istemesekte bir şekilde oynuyoruz bu rolleri. Yani hem feminist olup hemde 15cm topuklu ayakkabı ile gün boyu dolaşabiliyorsanız bu işte bir terslik vardır.

Sonuçta şaririn dediği gibi;

Ne atom bombası
Ne Londra Konferansı
Bir elinde cımbız,
Bir elinde ayna;
Umurunda mı dünya

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

MaxipmaN

Üye
Reklam birtek ana sayfada var galiba, foruma da serpiştirilebilir 1-2 tane, sitenin gelir elde etmesi gerekmez mi

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Yeni tasarım ile birlikte yorumlarda da kalite artışı oldu sanki. :)
''Bayan'' hatasının farkına varılması beni şaşırttı, ancak şu yorumun da etkileyici kısımları var.

Sonu -izm ile biten çoğu hareket özünde ütopik dünya görüşü barındırdığı için aslında birçok çelişkiyi de bünyesinde barındırır. Tıpkı feminizm derneğinin kendi eğlencelerinde oryantal oynattıkları gibi.
Yani hem feminist olup hemde 15cm topuklu ayakkabı ile gün boyu dolaşabiliyorsanız bu işte bir terslik vardır.

Fakat şunu unutmayalım ki %100 iyi niyet var.Zaten çok az olan kadın üyelere ayrı rütbe verilmesi bunun göstergesi diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Elinize sağlık çok mantıklı bir sistem olmuş...

• Beğen
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Bu konudaki düşünce oldukça saygı duydum Mert, aslında benim de benzer düşüncelere sahip olmamdan ötürü de oldukça hak verdim tabiki rütbeler hazırlanırken o kadar telaş içerisinde böyle bir dikkati sağlayamamanın üzüntüsünü de şu an yaşadım. Birden rütbe tasarımcısı (ki o da kadın) tarafından da spontane gelişen birşey oldu yani. Kısa zamanda revizyona gidilecektir :)

Reklam birtek ana sayfada var galiba, foruma da serpiştirilebilir 1-2 tane, sitenin gelir elde etmesi gerekmez mi
Yeni tasarımın sihirli kısımlarından biri de üyelerin uzun zamandır rahatsız olduğu reklamları kaldırmak vardı. Aslında bunu ilk etapta vip üyelikle gidermeye çalışacaktık ancak sonradan tam anlamıyla kazançlardan feragat edip sizlere en güzel forumu sunmak isteyişimizle alakalı olarak değişti. Sonuç olarak forumda üyelere özel bir reklam satışı olmadıkça reklam görmeyeceksiniz. Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', Bahadir_fb, Mert ve 4 diğerleri
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Bayan - Kadın Üye rütbe düzenlemesi yapılmıştır arkadaşlar :)

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll, PixelWolf, 'Şeref' ve 3 diğerleri
yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
Güzel olmuş ellerinize sağlık. Yenilik iyidir

• Beğen

Üst Alt